ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Na xiaomi.eu płatności bez roota działają.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Kurde no chyba się nie dogadamy. Ja pytam czy z odblokowanym bootloaderze na Globalu bez roota płatności działają. Tylko proszę jak ktoś nie sprawdzał, a tylko przypuszcza żeby nie wypowiadał się. Dzięki.

Kurde no chyba się nie dogadamy. Ja pytam czy z odblokowanym bootloaderze na Globalu bez roota płatności działają. Tylko proszę jak ktoś nie sprawdzał, a tylko przypuszcza żeby nie wypowiadał się. Dzięki.

Na stronie głównej portalu miui Polska jest wyjaśnienie, Acid piasal że samo odblokowanie bootloadera blokuje płatności, bo nie przechodzi safetest, niektórym na miui eu płatności mogą działać nawet bez Magdisk, innym będzie ono niezbędne. Na globalu z odblokowanym bootloaderem nie będą działać, nawet na globalu Dec mogą nie działać

• Like 1

18 minut temu, emarcin napisał:

Nie działają. 

Edited by galakty
  • Like 1

@emarcin ja blokowałem bootloader przy wracaniu na global i safetynet przechodzi. Na globalu z obdlokowanym bl nie beda działać płatności, inaczej ma się na miui eu gdzie u mnie zawsze działały bo tez wtedy safetynet jest pozytywny.

• Like 1

13 minut temu, stereo0 napisał:

miui eu gdzie u mnie zawsze działały bo tez wtedy safetynet jest pozytywny.

Poza ostatnimi tygodniami gdzie płatności też przestawały działać i trzeba było kombinować, usuwać pliki lub cofać wersję Google. 

Co wy gadacie za głupoty. Płatności zawsze działały bez problemu poprzez bank. Google Pay tylko się gryzie

• Haha 1

Tylko? A co jeśli bank pozwala na płatności NFC tylko przez Google Pay? U mnie innej opcji nie ma. Przewidziałeś to czy tylko rozumujesz przez swój przypadek?

A czy ktoś powiedział o jakie płatności pyta?

• Like 1
  • Confused 1

Tylko? A co jeśli bank pozwala na płatności NFC tylko przez Google Pay? U mnie innej opcji nie ma. Przewidziałeś to czy tylko rozumujesz przez swój przypadek?
Im precyzyjniejsze pytanie tym lepsza odpowiedź. Teraz już wiemy i można jednoznacznie stwierdzić, że koledze jedynie global z zablokowany bootloaderem pozwoli korzystać z usługi Google Pay.

Wiecie może jak wyłączyć niepotrzebne ikony na stałe znajdujace się na pasku? Przykładowo budzik oraz bluetooth mam aktywne zawsze, a nie chce wyświetlać ich ikon. Nie znalazłem takiej opcji, może jest od tego jakaś apka?

IMG_20190423_063846.thumb.jpg.fa41fa497abfc13c89bb1a0b69871327.jpg

Edited by Razor65

Witam,

Posiadam w domu dwie Mi 9. Na jednym i drugim robiłem aktualizację przez przełączenie na region Włoch i potem z powrotem na Polskę. Na moim telefonie znowu pokazuję 4G, a u narzeczonej zostało LTE. Ktoś, coś czemu w jednym wyświetla tak a w drugim inaczej? 

Witam,
Posiadam w domu dwie Mi 9. Na jednym i drugim robiłem aktualizację przez przełączenie na region Włoch i potem z powrotem na Polskę. Na moim telefonie znowu pokazuję 4G, a u narzeczonej zostało LTE. Ktoś, coś czemu w jednym wyświetla tak a w drugim inaczej? 

Jak narzeczona zrobi restart fona to też będzie miała 4g.

8 minutes ago, Mariusz Kowalski said:

U mnie po aktualizacji wskoczyło LTE, po restarcie było 4G, teraz znów jest LTE.... Czary Panie, czary :)

49 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Robiła restart i dalej ma LTE dlatego lekki zdziwko z mojej strony bo u mnie zniknęło.

Guest

W zależności od tego jaki się ma region ustawiony mamy 4G, LTE. Ja mam na teraz interfejs EN i region PL i mam 4G. Na język English (USA) i region polski miałem LTE. Na język polski i region PL miałem LTE. Dla mnie to kompletnie bez znaczenia.

Edited by Guest

29 minut temu, rakers napisał:

W zależności od tego jaki się ma region ustawiony mamy 4G, LTE. Ja mam na teraz interfejs EN i region PL i mam 4G. Na język English (USA) i region polski miałem LTE. Na język polski i region PL miałem LTE. Dla mnie to kompletnie bez znaczenia.

Dla mnie to też bez znaczenia, tylko zdziwił mnie fakt, że mając w dwóch telefonach takie same ustawienia, aktualizacja była robiona tak samo a jednak wyświetla się inaczej. 

Czy to jest aż tak istotne aby wałkować temat ikony? Ja rozumiem jakby połączenie było 4g a ikona 2g ale tak...

• Like 1

3 hours ago, Razor65 said:

Wiecie może jak wyłączyć niepotrzebne ikony na stałe znajdujace się na pasku? Przykładowo budzik oraz bluetooth mam aktywne zawsze, a nie chce wyświetlać ich ikon. Nie znalazłem takiej opcji, może jest od tego jakaś apka?

IMG_20190423_063846.thumb.jpg.fa41fa497abfc13c89bb1a0b69871327.jpg

Może ktoś zna odpowiedź na to bo to jest ważniejsze by pasek nie wypalił za szybko. W Samsungu była możliwość ukrycia paska poprzez adb nie wiem czy to zadziałało by przy Xiaomi. Przetestuję jak będę w domu.

8 minut temu, Bambucha1988 napisał:

Może ktoś zna odpowiedź na to bo to jest ważniejsze by pasek nie wypalił za szybko. W Samsungu była możliwość ukrycia paska poprzez adb nie wiem czy to zadziałało by przy Xiaomi. Przetestuję jak będę w domu.

Przy normalnym użytkowaniu nie wypali Ci się pasek :) 

Podczas nawigacji ten pasek ma najmniejsze znaczenie. Poza tym jeździłem w trasy po 2-3h na jasności 100% w Mi 8 i nic się nie wypaliło. To nie Samsung S8. 

Panowie, wypala, nie wypala - dla mnie nie jest to ważne. Mam na ekranie ikonę budzika, a nie chcę jej mieć. Pytanie czy można to w jakiś sensowny sposób osiągnąć czy nie?

6 minut temu, Razor65 napisał:

Panowie, wypala, nie wypala - dla mnie nie jest to ważne. Mam na ekranie ikonę budzika, a nie chcę jej mieć. Pytanie czy można to w jakiś sensowny sposób osiągnąć czy nie?

Spróbuj wejść w ustawienia, powiadomienia aplikacji, zegar i wyłącz powiadomienia na pasku.

1 godzinę temu, galakty napisał:

Spróbuj wejść w ustawienia, powiadomienia aplikacji, zegar i wyłącz powiadomienia na pasku.

O tym co mówisz, to w aplikacji zegar jest nawet osobno opcja "budzik", ale to nie wpływa na stałą ikonę (budzika nawet nie można zmienić). Nie mówiąc już o ikonie bluetooth. To nie jest kwestia standardowych powiadomień aplikacji.

Możesz ją wyłączyć ukryć na stałe. Zainstaluj miuiPro

Część pytanie jak działa odblokowanie twarzą ekranu w całkowitej ciemności w mi 8 działa świetnie a jak radzi sobie mi 9 aktualnie nie wyobrażam sobie odblokowywać inaczej telefonu 

Moim zdaniem w ciemności Mi 9 radzi sobie gorzej, ale nadal daje radę. Działa to na tyle na ile ekran podświetli twarz. Mi 8 miało diodę, Mi 9 nie ma, więc siłą rzeczy nie ma jak odczytać twarzy w całkowitej ciemności bez jej oświetlenia. Mniejszy notch kosztem braku diody.

Zastanawiam się nad pojemnością baterii w serii Mi. Zawsze miało ona pojemność  3k+  . W budżetowcach redmi bateria jest rozmiaru 4k . Macie pomysły skąd  wziął się ten trend aby do flagowców dawać mniejsze baterie? Jedynie co mi przychodzi do głowy to to, że chcą aby flagowce były jak najcieńsze. 

Zastanawiam się nad pojemnością baterii w serii Mi. Zawsze miało ona pojemność  3k+  . W budżetowcach redmi bateria jest rozmiaru 4k . Macie pomysły skąd  wziął się ten trend aby do flagowców dawać mniejsze baterie? Jedynie co mi przychodzi do głowy to to, że chcą aby flagowce były jak najcieńsze. 
Dokładnie tak. Lżejsze cieńsze bo np zabierają w nich miejsce 3-4 aparaty o większych wymiarach i muszą to jakoś upchać. A wielkość baterii nie zawsze przekłada się na pracę urządzenia. Dla przykładu. Mi6 i mi9 trzyma bardzo podobnie na jednym ładowaniu a baterie podobne ale wyświetlacze już nie.... Inny soc itp

Argument grubości miałby nawet sens, gdyby aparat nie wystawał drugie tyle ponad obudowę :D 

Niestety ale z bateriami nie jest tak, że można je pogrubiać w nieskończoność, bardziej liczy się powierzchnia. Większość baterii w telefonach jest cienka i jej pojemność zależy właśnie od rozmiarów szerokości i długości. Czy bateria w Redmi Note jest gruba? A skąd, cienka, tylko sam telefon ma mniej bebechów. 

• Like 1