ZduneX25

Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

13 minut temu, Szkodzik napisał:

Czy przy wyłączonej funkcji AOD pojawia Wam się wizualizacja odcisku palca i macie możliwość odblokowania telefonu palcem?

Soft 9.5.16.

Tak, można to wyłączyć w opcjach.

Ogólnie to jestem zawiedziony z xiaomi mi 9... Przesiadłem się z oneplus 5t. W xiaomi jest wiele niedociągnięć w sofcie. Od braku powiadomień na belce po szalejącą automatyczną jasność ekranu.. Naprawdę chciałem zmienić telefon na coś innego i jest wielkie rozczarowanie. Mi 9 to dobry telefon ale Oneplus to jednak inna liga. 

• Like 1

Ogólnie to jestem zawiedziony z xiaomi mi 9... Przesiadłem się z oneplus 5t. W xiaomi jest wiele niedociągnięć w sofcie. Od braku powiadomień na belce po szalejącą automatyczną jasność ekranu.. Naprawdę chciałem zmienić telefon na coś innego i jest wielkie rozczarowanie. Mi 9 to dobry telefon ale Oneplus to jednak inna liga. 
Powiadomienia są na xiaomi.eu i działają super a nawet można włączyć opcję żeby zamieniło ikonki androida na te z motywu miui. Co do autojasnosci jest fix który to naprawia i działa idealnie.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.16

1 minute ago, eNse said:

Tak, można to wyłączyć w opcjach.

U mnie gdy wyłączone AOD, w ustawieniach odcisku zaznaczona opcja aby był widoczny a gdy zablokuje telefon to kompletnie nie reaguje na odcisk i nic się nie pojawia.

Czy przy wyłączonej funkcji AOD pojawia Wam się wizualizacja odcisku palca i macie możliwość odblokowania telefonu palcem?
Soft 9.5.16.
Ja mam zawsze wyłączona wizualizacje. I czy mam aod czy nie to naciskam w tym miejscu gdzie jest czytnik i się odblokowuje tel. Niezależnie

2 minuty temu, simcold napisał:

Powiadomienia są na xiaomi.eu i działają super a nawet można włączyć opcję żeby zamieniło ikonki androida na te z motywu miui. Co do autojasnosci jest fix który to naprawia i działa idealnie.

Gdzie znajdę instrukcje jak to zrobić? Byłbym bardzo wdzięczny za wskazówki bo jestem zielony coś do telefonów Xiaomi 

Gdzie znajdę instrukcje jak to zrobić? Byłbym bardzo wdzięczny za wskazówki bo jestem zielony coś do telefonów Xiaomi 
Rozumiem że masz odblokowany bootloader I wgrane twrp B17?

4 minuty temu, simcold napisał:

Nie.. 

@21nikooo21 to możesz być zawiedziony, jak jesteś na EEA. Masz poradnik na forum jak to zrobić oraz na stronie głównej, a pliki modów masz w tym dziale w modyfikacjach.

Edited by sp4ubw

8 godzin temu, 21nikooo21 napisał:

A jaką masz wersję MIUI?
Na Global EEA 10.2.24 nie zauważyłem problemów z powiadomieniami (choć chyba opisujesz coś, z czego nie korzystam), z automatyczną jasności ekranu nie mam problemów.
Podobnie na Global Developer 9.5.23.

Dziala wam aplikacja Office Lens? U mnie nie chce robić zdjęć mimo poprawnych uprawnień. Zmiana rozdzielczości nic nie daje. Po naciśnięciu migawki pojawia się napis "zrób zdjęcie" ale nie robi zdjęcia

Dziala wam aplikacja Office Lens? U mnie nie chce robić zdjęć mimo poprawnych uprawnień. Zmiana rozdzielczości nic nie daje. Po naciśnięciu migawki pojawia się napis "zrób zdjęcie" ale nie robi zdjęcia
Na globalu działa

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

@losmarte to u mniena EEA nie działa. Próbowałem usunąć i jeszcze raz zainstalować i dalej to samo nie chce zrobić zdjęcia. Fakt mogę sobie zrobić aparatem, a potem przez to przerobić, ale upierdliwe to jest 

10 godzin temu, simcold napisał:

Czy wgranie powyższych modyfikacji automatycznie wiąże się z unieważnieniem w razie gwarancji? Jak to jest w Xiaomi?

Trzymając telefon w kieszeni spodni ciągle się mi on wybudza ( czyli włącza się podświetlenie ekranu ) i (sorry za głupie określenie ) "pika". Jak temu zapobiec ?

@ernet w mi9 nie ma chyba tego czujnika co wykrywał telefon w kieszeni i pewnie jakimś sposobem ekran czuje ciało przez kieszen i się probuje odblokować odciskiem palca. Taka mam teorie xd

[mention=16880]losmarte[/mention] to u mniena EEA nie działa. Próbowałem usunąć i jeszcze raz zainstalować i dalej to samo nie chce zrobić zdjęcia. Fakt mogę sobie zrobić aparatem, a potem przez to przerobić, ale upierdliwe to jest 
Pisząc global miałem na myśli EEA. Spróbuj cam scaner, też dobrze sobie radzi z dokumentami i zdjęciami

15 minut temu, stereo0 napisał:

@ernet w mi9 nie ma chyba tego czujnika co wykrywał telefon w kieszeni i pewnie jakimś sposobem ekran czuje ciało przez kieszen i się probuje odblokować odciskiem palca. Taka mam teorie xd

Tak. To może być to. Czy da się całkowicie wyłączyć działanie odciska palca ?

@ernet wylacz animacje odcisku podczas ruchu telefonem bo chyba tyle możesz zrobić bo calkiem go nie wylaczysz. Chociaz może usuniecie przyciskow palcow tez wylaczy. Po prostu pogrzeb w ustawieniach blokady ekranu :)

@losmarte ale on chyba nie robi ocr. W domu spróbuję coś wykombinować by zaczał office lens działać :)

Edited by stereo0

Czy wgranie powyższych modyfikacji automatycznie wiąże się z unieważnieniem w razie gwarancji? Jak to jest w Xiaomi?
Nie tracisz gwarancji, nawet po "zrootowaniu".

Używa ktoś viperFX na MI9?

Kilka wersji wstecz, nie zauważyłem znaczącej różnicy jeśli chodzi o jakość dźwięku i olałem moduł po kolejnej aktualizacji, włącznie z magiskiem.

Trzymając telefon w kieszeni spodni ciągle się mi on wybudza ( czyli włącza się podświetlenie ekranu ) i (sorry za głupie określenie ) "pika". Jak temu zapobiec ?
No właśnie ja już dwa miesiące temu poruszałem problem związany z brakiem opcji "przypadkowe wybudzenie" niestety raczej tego w Mi9 nie będzie.

13 minut temu, emarcin napisał:

No właśnie ja już dwa miesiące temu poruszałem problem związany z brakiem opcji "przypadkowe wybudzenie" niestety raczej tego w Mi9 nie będzie.

Spróbujcie wyłączyć opcję wybudzenia po podniesieniu. Korzystam z mi 9 i nigdy mi się nie wybudził w kieszeni / nerce, kiedy w Note 5 pro czytnik na pleckach potrafił złapać ciało przez kieszenie.

Mam to wyłączone i mimo tego wybudza się w kieszeni oraz bardzo często włącza się...tryb samolotowy. Fizycznych przycisków raczej nie zablokujesz bez opcji przypadkowego użycia

Edited by mrosi
Po co tyle pustych wierszy w poście...?

U mnie to samo^^

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie baterii - jaki będzie wpływ na jej trwałość itd. gdy telefon będzie używany podczas ładowania?

Mój egzemplarz też wybudza się w kieszeni, mimo że mam wyłączoną funkcję wybudzania po podniesieniu. Mam system global (do odblokowania pozostało mi ~140h). Po odblokowaniu zobaczę na na MIUI Polska/EU. Przypuszczam, że problem ustąpi, bo identyczną sytuację miałem na Mi MIX 3, zanim kupiłem Mi 9.

@Adamerio, nie ma wpływu na baterię. Bardziej na port USB, jeśli będziesz zbyt intensywnie ruszał głową podczas rozmowy. ;)

Mój egzemplarz też wybudza się w kieszeni, mimo że mam wyłączoną funkcję wybudzania po podniesieniu. Mam system global (do odblokowania pozostało mi ~140h). Po odblokowaniu zobaczę na na MIUI Polska/EU. Przypuszczam, że problem ustąpi, bo identyczną sytuację miałem na Mi MIX 3, zanim kupiłem Mi 9.

[mention=60430]Adamerio[/mention], nie ma wpływu na baterię. Bardziej na port USB, jeśli będziesz zbyt intensywnie ruszał głową podczas rozmowy.
Jakie są korzyści z odblokowania tego bootloadera? Sorki, że pytam ale chyba jestem trochę zielony

Lepsze miui polska czy xiaomi.eu? Jakie wersje MIUI mają oba softy?
OMG........ To przecież to samo..,......

Witajcie, mam  MIUI Global 10.02 (10.2.24.0 PFAEUXM).

Co realnie zyskam po odblokowaniu bootloadera i wgraniu najnowszej wersji rozwojowej?

Bo na pewno "zyskam":

- chaos z NFC i Google Pay- z którego korzystam na co dzień. 

8 minut temu, Purelogic napisał:

Bo na pewno "zyskam":

- chaos z NFC i Google Pay- z którego korzystam na co dzień. 

U mnie od początku posiadania MI9, czyli od marca, nie zanotowałem ani razu chaosu z Gpay, a płacę codziennie tak.