Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Po odblokowaniu tel czasami czekam 2s lub 3s zanim zobaczę ikony launchera. Nic wtedy nie mogę zrobić. Jakby tel się na chwilę zawieszał. Miałem to już na wcześniejszej wersji.

TWRP te w wersji 41, robiłem update bez czystej instalacji.

Czy ktoś ma coś takiego na romie z 22.08 z androidem Q?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie sprawdzic czy na sklonowanym whatsapp da rade zalogowac sie do konta google celem pobrania historii czatu? Ja jak probuje dodac konto google to pojawia sie czarny ekran i telefon sie zawiesza.
Lokalizacja: ustawienia--czaty--kopia zapasowa--konto google.
Ja mam na pokladzie ostatnia wersje miui z androidem 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z odtworzeniem w twrp wcześniej zrobionego backupu partycji Data. Proces dochodzi do 42%, po czym dostaję komunikat extractTarFork() process ended with ERROR: 255.

Pozostałe partycje przywróciły się bez problemu - jednak ta, na której najbardziej mi zależny - niestety nie chce.

Próbowałem odmontować partycję Data i wtedy odtworzyć obraz, ale nadal to samo :-o

Robiłem to na twrp z końcówką 35, teraz zaktualizowałem do 41 i efekt jest taki sam

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56384]zalezi[/mention] od wczoraj dałem kolejną(już chyba z 5 B)) szansę PE - przy poprzednich instalacjach okazało się, że instalowałem złe oprogramowanie.
Na pierwszej stronie wątku w xda autor napisał: Flash the Latest MIUI Global Stable release - no to więc tak robiłem i okazało się, że to był podstawowy błąd. Bo nie chodziło o pełny obraz systemu tylko fw+vendor do pobrania stąd: https://forum.xda-developers.com/Mi-9/how-to/firmware-vendor-collection-flashable-t3950943 z sekcji xiaomu.eu i potem na to nakładasz PE.
W wątku polecają 9.6.20, ale mi na tej wersji nie chciał działać czytnik palca. Musiałem zainstalować 9.7.19 i póki co wszystko elegancko śmiga :-D
Użytkuję dopiero od wczoraj od 23 także za dużo nie mogę powiedzieć - ale jak wspomniałem wyżej wszystko działa - przynajmniej tak na tą chwilę mi się wydaje, ale co wtedy mi nie działało, to sprawdziłem w pierwszej kolejności i jest dobrze.
Hej. Używasz ostatnio PE? Bo chyba wrzucę :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, witek_77 napisał:

Spróbuj poczytać TEN TUTAJ poradnik

Dzięki wielkie, śmiga aż miło.

A macie może jakiś sposób na sterowanie laptopem przez telefon? Łączę się przez HDMI lapkiem do starego TV i wkurza mnie wstawanie ciągle do lapka żeby zmienić muzykę, film itp.

Istnieje może coś takiego na androida jak smart tv? Czy jedynie team viewer wchodzi w grę?

 

Laptop posiada bluetooth i wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może KODI sobie na kompie podstaw a na telefonie pilota do niego zainstaluj? Chyba będziesz musiał mieć telefon i laptop w jednej sieci LAN.

https://kodi.tv/

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.leetzone.android.yatsewidgetfree&hl=pl

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Liffer napisał:

Dzięki wielkie, śmiga aż miło.

A macie może jakiś sposób na sterowanie laptopem przez telefon? Łączę się przez HDMI lapkiem do starego TV i wkurza mnie wstawanie ciągle do lapka żeby zmienić muzykę, film itp.

Istnieje może coś takiego na androida jak smart tv? Czy jedynie team viewer wchodzi w grę?

 

Laptop posiada bluetooth i wifi

Zrób sobie pulpit zdalny na telefon. Na telefonie instalujesz aplikację PULPIT ZDALNY CHROME a na kompie musisz mieć przeglądarkę CHROME z zalogowanym swoim kontem. Później poczytaj TUTAJ jak odpalić pulpit w kompie. Bardzo proste. Wtedy nawet jak masz kompa załączonego w domu to gdziekolwiek jesteś możesz się na kompa zalogować i przeglądać go. Nie trzeba kombinacji typu VPN, adresy zewnętrzne itd.

 

Jeżeli to cię nie usatysfakcjonuje to wpisze w google "android sterowanie komputerem" i znajdziesz aplikacje do tego. Kiedyś się tym bawiłem, ale to lata temu były. Jedna apka idzie na PC jako serwer a druga na telefon. Działało to fajnie, ale bardziej jako ciekawostka bo sterowanie jest kiepskie tym, ale do przełączenia muzyki myślę, że wystarczy.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym odblokowaniem bootladera mi9. Trzeba tydzień czekać na zgodę czy da się to jakoś ominąć?
Przeglądałem forum i zauważyłem, że wiele osób skarży się na krótki SoT, brak powiadomień na pasku, problemy z jasnością, prześwietleniami przy słabym oświetleniu, niektórzy na aparat.
Jak to jest?
Obecnie mam taką wersję.

Screenshot_2019-09-05-16-55-59-451_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie chcą wydać 1500zł i myślą, że będzie tak samo jak na telefonie za 4000zł ;). Aparat jest moim zdaniem bardzo dobry, jestem nim pozytywnie zaskoczony. Z ekranem też nie ma problemów, jednolite podświetlenie, żadnych prześwitów. Krótki SoT? Jak na baterię 3300 mAh, to jest nieźle, 5-6h zależnie jak używasz.

Co do podświetlenia to w ostatnim sofcie jest bug z daylight mode, które nie wyłącza się jak się wyłączy automatyczną jasność. Tak samo ikony powiadomień dalej są zbugowane, najlepiej sobie tymczasowo zainstalować to: https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...