Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

No to dziwna sprawa. Skoro jest dedykowany rom na Europę to czemu mieli by w oficjalnej dystrybucji global puszczać? Trzeba by w oficjalnym sklepie Xiaomi sprawdzić jakie mają.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Co za różnica skoro trzeba wgrać xiaomi.eu ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tu pytam, ale pozwolę sobie zadać to szybkie pytanie - jak mam telefon z PL dystrybucji (xkom.pl), mam odblokowany bootloader, wgrane twrp i rom pixel experience, to aby wrócić do stanu "pudełkowego" wystarczy wgrać rom global i zablokować bootloader? Jeśli jest gdzieś jakiś tutorial to poproszę o nakierowanie. Z góry dziękuję

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Ci post wyżej, że mieli obydwa softy. 
MiHome to jest oficjalna? Mi Store jest autoryzowanym sprzedawcą. Byłem u nich i wszystkie telefony z rodziny Mi 9 jakie tak mieli miały soft EU.
Co za różnica skoro trzeba wgrać xiaomi.eu default_wink.png

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Kto szuka kłopotów ten wgra :D.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z x-komu trafiały się i takie i takie... Zależy jaki karton dostali od przedstawicieli... 

Nie rozumiem gdzie jest problem? 

Karls co ty chłopie za głupoty prawisz? Soft xiaomi.eu jest lepiej dopracowany i z mniejszą ilością baboli niż fabryczny... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz, wczesniej sam siedziałem na global EEA później jak już miałem zgodę na odblokowanie to zmieniłem na Global Beta ale tam jednak też dużo błędów i ostatnio wypuszczali aktualizację jak chcieli. Po zmianie na Xiaomi. EU problemy ustały a i dużo nowych rozwiązań na nim jest, czego nie znajdzie się w wersji Global.

Wysłane z MI 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z x-komu trafiały się i takie i takie... Zależy jaki karton dostali od przedstawicieli... 
Nie rozumiem gdzie jest problem? 
Karls co ty chłopie za głupoty prawisz? Soft xiaomi.eu jest lepiej dopracowany i z mniejszą ilością baboli niż fabryczny... 
Spoko, może tak być w x-kom. Ja to czysto informacyjnie napisałem, jak by ktoś był ciekaw. W sumie między Global a EEA nie ma duży różnic, głównie domyślnie wyłączone reklamy na tym drugim.

A co do xiaomi.eu to szanuję Twoje zdanie, natomiast nie pokrywa się to z moim doświadczeniem. Przerabiałem weekly i z bugami było jak w Lidlu - co tydzień coś nowego. Z resztą na kanale stabilnym też nie było lepiej.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2019 o 18:31, Adasiek74 napisał:

Po wpisaniu wyskakuje "volte was disabled" wiec powinno być wyłączone lecz w ustawieniach sim pojazuje sie przełącznik ale i tak zbija do 3G przy połączeniach więc nie działa. Czemu? 

Ps. Jeszcze raz aktywowałem volte sms i dostałem odpowiedź: 

"Wi-Fi Calling Play: Usluga nie jest dostepna dla Twojej oferty (taryfy) lub telefonu. http://play.pl/wificalling"

Mi 9 nie jest wspierane więc nie może działać.

 

Dnia 12.07.2019 o 12:01, palibrzuch napisał:

Chciałem włączyć krótkim kodem w playu i dostałem zwrotkę.


Wi-Fi Calling Play: Usluga nie jest dostepna dla Twojej oferty (taryfy) lub telefonu. http://play.pl/wificalling

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

sms faktycznie nie działa, ale wystarczy przedzwonić na infolinię i włącza bez problemów, aczkolwiek rodzi się nowy problem, brak id nr dzwoniącego. Co dziwne u  mnie na mi9 brak(id), u córki mi8 działa :(  i na redmi note 4 też id działa...

Edytowane przez Dinar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie . Zacząłem użytkować mi9 z Orange polskiej dystrybucji , chciałem zapytać o kwestie ikony ładowania . Czy jest jakaś różnica w samej ikonie jaką ładowarkę o jakim standardzie podepniemy ? (Piorunek, zmiana koloru ikony itp,)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, czy z moim mi9 jest coś nie tak czy w każdym dioda LED jest tak żałosna? Jej jasność jest najgorsza z wszystkich telefonów jakie mam pod ręką: redmi note 2, Lumia 720, Xperia x, lg v20. W tych wszystkich telefonach LED świeci białym mocnym światłem, a w mi9 jest słabe i podchodzi pod żółty kolor. Czy to norma w tym telefonie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte nie powinno być, może spróbuj zrobić zdjęcie i nam wrzucić? Ta dioda jest słaba to fakt, bo ze względu na to, że wcisnęli ją praktycznie na rant frontu, to nie było zbyt wiele miejsca. Dlatego taki maluszek nie będzie mocno świecił, ale przynajmniej jest, a w takim OP6T czy 7 przykładowo wywalili całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok - zrobiłem porównanie. Mi 5 vs Mi Mix 2 vs Mi 9. Z tych trzech najjaśniejszy jest Mix 2, bo ma podwójną diodę, więc bez zaskoczenia. Natomiast Mi9 daje najbielsze światło z nich wszystkich, więc jak koledze świeci na żółto to coś jest nie tak. Powiedziałbym, że to jest poziom jasności jak w Mi 5, tylko dużo bielsza barwa, przez co ogólnie jakby równomierniej świeci, w całym obszarze jasność jest bardziej wyrównana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z PE do xiaomi.eu, ale mam problem gdyż nie chce mi się wyłączyć podświetlenie czytnika po podniesieniu telefonu.
W opcjach wyłączyłem Podnieś telefon by wybudzić
Czy coś jeszcze trzeba zrobić?
Jak oceniasz Pixel Experience?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zalezi fajny czysty i szybki system, ale jeszcze sporo rzeczy nie działa i z tego co widzę na xda, to u każdego zachowuje się różnie.

Ja dziś pół dnia w robocie straciłem próbując postawić jego instalację na czysto i jak w końcu mi się udało to:

- nie działała aplikacja aparatu dostarczona z romem - a powinna

- nie chciało mi skanować palca - poprzednio mi działało

- problemy, które opisałem kilka postów wyżej

- nie jest jasny jeszcze sposób update - autor wątku jakoś nie wypowiada się - czy wystarczy na to co jest nałożyć tylko nowe wydanie pe czy także trzeba zaktualizować globala

- drenaż baterii - pierwszej nocy nic nie zeszło, a np dzisiejszej 6%

- miałem wrażenie, że aplikacje szybciej działają - np chrome

 

Może coś sknociłem, ale wydaje mi się że zrobiłem poprawnie:

- w miflash zainstalowałem globala(opcja clean_all) - wg zaleceń

- potem w kolejności twrp, pe, magisk

 

Poczekam jakiś czas aż sytuacja trochę się ustabilizuje i spróbuję ponownie. Przez ostatni rok używałem Mi A2 Lite i trochę się przyzwyczaiłem do czystego androida.

Edytowane przez krzygaj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, czy z moim mi9 jest coś nie tak czy w każdym dioda LED jest tak żałosna? Jej jasność jest najgorsza z wszystkich telefonów jakie mam pod ręką: redmi note 2, Lumia 720, Xperia x, lg v20. W tych wszystkich telefonach LED świeci białym mocnym światłem, a w mi9 jest słabe i podchodzi pod żółty kolor. Czy to norma w tym telefonie?
Ciesz się że nie masz Redmi Note 5. Na tym modelu w dzień wogóle diody nie widać :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56384]zalezi[/mention] fajny czysty i szybki system, ale jeszcze sporo rzeczy nie działa i z tego co widzę na xda, to u każdego zachowuje się różnie.
Ja dziś pół dnia w robocie straciłem próbując postawić jego instalację na czysto i jak w końcu mi się udało to:
- nie działała aplikacja aparatu dostarczona z romem - a powinna
- nie chciało mi skanować palca - poprzednio mi działało
- problemy, które opisałem kilka postów wyżej
- nie jest jasny jeszcze sposób update - autor wątku jakoś nie wypowiada się - czy wystarczy na to co jest nałożyć tylko nowe wydanie pe czy także trzeba zaktualizować globala
- drenaż baterii - pierwszej nocy nic nie zeszło, a np dzisiejszej 6%
- miałem wrażenie, że aplikacje szybciej działają - np chrome
 
Może coś sknociłem, ale wydaje mi się że zrobiłem poprawnie:
- w miflash zainstalowałem globala(opcja clean_all) - wg zaleceń
- potem w kolejności twrp, pe, magisk
 
Poczekam jakiś czas aż sytuacja trochę się ustabilizuje i spróbuję ponownie. Przez ostatni rok używałem Mi A2 Lite i trochę się przyzwyczaiłem do czystego androida.
Rewelacja, dziękuję za wyczerpujące info. Sam używam PE ma MI 8 i, nie ukrywam, jest to znacznie atrakcyjniejsze oprogramowanie, niż MIUI. Nawet akceptuję brak płacenia zbliżeniowo przez IKO, bo jednak wygląd rekompensuje. W najbliższych dniach będę miał MI 9 i będzie kusić mnie PE, ale odczekam jeszcze ze 2-3 aktualizacje i wrzucę :)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka ciekawe czy tylko na moim Mi9?
Po aktualizacji do globala stable 10.2.28 zdarzyło się mi już trzy razy że wyjmując telefon z kieszeni był on w trybie wpisania kodu PIN do karty czyli ewidentnie zaliczył restart sam z siebie. Na poprzedniej wersji softu tego nie zaobserwowałem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...