Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u was tez jest problem z jakością zdjęć i filmów na mediach społecznościowych ?

Najbardziej na instagramie i zanim ktoś napisze, wiem że instagram ogólnie pogarsza jakość tak samo jak facebook i messenger
Ale u mnie film nagrany przez insta wygląda jakby był 144p co dziwne na podglądzie nagrywania jest w miarę a po wrzuceniu kaszana. To samo tyczy sie nawet filmu nagranego normalnie aparatem i wrzuconego na insta. Przed dodaniem okej po dodaniu nic nie widać
Jest to na tyle dziwne, że emotikony, tekst czy cokolwiek dodane na film tez ma pixeloze

Mam jeszcze stara xperie z3 która ma o wiele gorszy aparat a jakość nagrań wrzucanych na insta jest o niebo lepsza.

Czy ktoś tez tak ma albo wie co może być przyczyną ?
 
A próbowałeś OG insta wrzucac ?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stereo0
Mam ustawione tak jak było oryginalnie nic nie zmieniałem, czyli w moim przypadku h.264 wysoka kompatybilność.  Nie próbowałem go zmienić, czyli powinienem ? I jak to wgl wpłynie na jakość wideo/zdjeć normalnie z apki aparatu ?

dodam jeszcze że to co pisałem wyżej tyczy sie głownie słabego oświetlenia w dzień w słońcu to pogarszanie nie jest tak duże. Ale wczoraj nagrywając filmiki w klubie gdzie wiadomo szybko rozmazgajają światła jakość jest tragiczna jak z noki 3310 tak jak opisałem wyżej. Wygląda to po prostu jakby bitrate był strasznie malutki. Ale z innych nawet gorszych telefonów tak nie ma
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek5860

H.265 jest nowszy od h.254. Tutaj do poczytania na przykładzie gopro https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-61-kodek-HEVC-H.265-w-kamerach-GoPro/65

Co do jakości w nocy to zalecam nagrywać w 30fps gdy się ściemni. 60fps potrzebuje więcej swiatla i widać gołym okiem jak wieczorem przy 60fps obraz jest ciemniejszy, a przy 30 fps mniej więcej taki jasny jak widzimy ludzkim okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestał mi działać czytnik na wygaszonym ekranie. Wcześniej wystarczyło przyłożyć palec w miejscu czytnika, a teraz muszę najpierw podświetlić ekran.

Nie wiem czy ja coś namieszałem, czy to przez dzisiejszą aktualizacje eu 9.6.20? 

Dodatkowo po dzisiejszej aktualizacji zainstalowałem jeszcze magisk wcześniej nie miałem może to przez to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, średnio mi sie widzi kupowanie go za 1900 zł w X-Komach czy innych sklepach, jak za granicą można kupić go sporo taniej, często nawet z cashbackiem.

 

Może jest ktoś kto brał telefon z jakiegoś Amazona albo Banggoda i jest w stanie podzielić się opinią czy warto tam go kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, średnio mi sie widzi kupowanie go za 1900 zł w X-Komach czy innych sklepach, jak za granicą można kupić go sporo taniej, często nawet z cashbackiem.

 
Może jest ktoś kto brał telefon z jakiegoś Amazona albo Banggoda i jest w stanie podzielić się opinią czy warto tam go kupić?
Pomyśl o jednym ze kupując za granicę musisz wywalić gotówkę a w pl masz raty 0%. Tylko z tego względu wolałem kupić tu

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie czekał. Jeśli miałbym tak naprawdę zmienić mi9 na coś innego to byłby to samsung s10plus lub iPhone xs. Słabsze aparaty oraz jack mnie nie przekonują zwłaszcza, że ostatnio zakupiłem słuchawki wcale nie jakieś mega, które lepiej grają na bt niż moje stare na jacku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...