Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie jestem ogarnięty z androidem, romy i jakieś modyfikacje tez kiedyś wgrywałem tylko po prostu nigdy nie miałem do czynienia z niczym od xiaomi, nawet z ich nakładką

Więc chętnie się dowiem czym się różnią te romy global / eu jest jeszcze coś innego? i jak to się przekłada na sam telefon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2019 o 10:32, mrosi napisał:

Zależy, skąd telefon zakupiony. Jeśli z oficjalnej dystrybucji ABC Data (mi-home, x-kom, komputronik, etc.) lub Action (Proline czy Sferis), to przez odblokowanie BL i instalację MIUI Polska/EU nie tracisz gwarancji.

Napisałem wczoraj do kilku firm i takie są odpowiedzi odnośnie gwarancji:

1. Allegro 1

image.thumb.png.5ac69f498b991367ab501e5bbcae4f57.png

2. Allegro 2

image.thumb.png.b49c6bc44b6893169a21f8b746969dc5.png

3. X-kom

image.thumb.png.e0a447801b72cb81a37b81cadb4d5e0d.png

4. Mi-home

image.png.b35786e25de7d63dc04addc6b5022740.png

5. Pro-line

image.thumb.png.da01c7f0ba1803655242a184db923551.png

Podpinam się pod pytanie Tomka

"Ogólnie warto zmieniać ROM na EU z Global?  Jakie są tego zalety i ewentualne wady?"

Czy gdzieś znajdziemy jakąś tabelkę/informacje o różnicach? Jeśli nie, czy ktoś mógłby je wypisać?

Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

mam takie pytanko... Odblokowałem telefon oficjalnym sposobem i zainstalowałem twrp i system zgodnie z instrukcją na https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-i-twrp-na-mi9/. System działa normalnie ale nie mogę wejść do twrp. Trzymanie power i vol + powoduje restarty do czasu aż puszczę vol +. Powinien wstać twrp a nie wstaje. Macie radę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi działają nieprzerwanie na kazdym xiaomi.eu bez żadnego kombinowania. Codziennie płace od kilku miesięcy. Zmieniam softy, zawsze aktualne, oprócz ostatniego, czyli 9.5.23 bo ma błąd i czyni niezdatnym do użytku ten model, ale testowałem też ten soft i tak samo GPay działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, palibrzuch napisał:

Jaki ma błąd? Bo używam tego softu...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Opisany kilkukrotnie w dziale aktualizacji MIUI. Opisany na xiaomi.eu z filmami. W skrócie klawiatura nie znika i pojawia się na zablokowanym ekranie wraz z animacją czytnika, jeśli nastąpi blokada z klawiaturą nieschowaną. Nie jest to zależne od klawiatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem przez odblokowanie bootloadera, wgrywanie miui i twrp...

Z mniejszymi czy większymi problemami ale udało się. Jedyna rzecz na której teraz utknąłem to root. 

Wgrałem paczkę z magisk. Niestety nic się nie dzieje. 

Jest jakiś problem z tym na mi9? 

Edit:

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł i się udało. Mianowicie pobrałem z xda najnowszą wersję magisk, wgrałem i działa 

Edytowane przez pull1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JamCiTo napisał:

Znaczy global wydany na potrzeby EU.  Zostaw, popatrzysz sobie, poczytasz i będziesz wiedział czego chcesz. 

Tzn wszędzie gdzie kupie telefon czy to mi-home, x-com czy gdziekolwiek będę miał taki sam rom global EU ? Który nie jest tak dobry co MIUI polska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam się gdzie mogę w sprawie gwarancji. Kiedyś było ustalone, że miuipolska jest wyjątkiem ale też czasy się zmieniły. Xiaomi zmieniło serwis (z SBE na CCS) i postawili swoje biura i mają gdzieś nasz soft (który przecież był przed globalem tak btw). 

Jednak nie wiem czy to taki problem z tą gwarancją. Tak jak pisał proline jak oddajecie coś do gwarancji to robicie format danych i z miflash wgrywacie sobie rom Global i blokujecie bootloader a gwarancja pozostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bartek5860 napisał:

Tzn wszędzie gdzie kupie telefon czy to mi-home, x-com czy gdziekolwiek będę miał taki sam rom global EU ? Który nie jest tak dobry co MIUI polska ?

Tak. Dokładnie... 

Czy lepszy? To już zależy od uzyszkodnika... A dokładnie od tego: czego wymaga od smarkfona? I czego oczekuje od smarkfona? 

Mojej Żonie nic w tym sofcie nie przeszkadza i na próbę wymiany zareagowała negatywnie... Bo głupi zmieniłem jej region na starcie i może bawić się motywami... Teraz mam wieczory na 3 miesiące z głowy :grin::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JamCiTo napisał:

Tak. Dokładnie... 

Czy lepszy? To już zależy od uzyszkodnika... A dokładnie od tego: czego wymaga od smarkfona? I czego oczekuje od smarkfona? 

Mojej Żonie nic w tym sofcie nie przeszkadza i na próbę wymiany zareagowała negatywnie... Bo głupi zmieniłem jej region na starcie i może bawić się motywami... Teraz mam wieczory na 3 miesiące z głowy :grin::cool:

Czyli MIUI polska to nie jest oficjalny rom xiaomi tylko stworzony przez ludzi z forum dlatego posiada poprawki i udogodnienia dobrze rozumiem? Bo nie wiem czemu na poczatku pomyslalem ze to oficjalka od xiaomi na Polskę :-D

 

Tak swoją droga, czy xiaomi oficjalny rom poprawia na bierząco aktualizacjami?  Np to że nie pokazuje powiadomień na pasku? Czy trzeba sie ratowac romem i modami z forum? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...