Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, galakty napisał:

Chyba sobie żartujesz. Oczywiście że nie widać migotania, bo ludzkie oko tego nie widzi, ALE... się męczy.

A możesz podać jakieś poważne źródło do badań, które tego dowiodły? Nie twierdzę, że to nieprawda, ale chciałbym poznać twarde, wiarygodne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, latet napisał:

A możesz podać jakieś poważne źródło do badań, które tego dowiodły? Nie twierdzę, że to nieprawda, ale chciałbym poznać twarde, wiarygodne dane.

Chociażby tu - http://www.enggjournals.com/ijcse/doc/IJCSE16-08-03-016.pdf

To nie jest jakaś nowość, choć się tak wydaje w świecie telefonów, ale na notebookcheck już kilka lat temu pisano o PWM i bólach głowy. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet i @galakty to czasem nie jest takie samo migotanie jak w żarówkach led? Normalnie go nie widać, ale wystarczy telefon i od razu idzie to zauważyć jak światło pulsuje co męczy oczy chociaż tego nie widzimy na żywo gdyż nasze oczy, a raczej mózg pomija pewne sprawy. Tak samo jak światła led normalnie je widać, a na kamerze czasem pulsuja, czasem nagrywa je jako wylaczone.

A ten dc dimming czasem tez nie powoduje, ze na ciemnym tle z niskim podswietleniem grafiki się rozmazuja przy przewijaniu? Na amoledach najbardziej to widac wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michlacz231 napisał:

Czy po wgraniu xiaomi.eu gwarancja znika?

Zależy, skąd telefon zakupiony. Jeśli z oficjalnej dystrybucji ABC Data (mi-home, x-kom, komputronik, etc.) lub Action (Proline czy Sferis), to przez odblokowanie BL i instalację MIUI Polska/EU nie tracisz gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, michlacz231 napisał:

A w ogóle rom Miui Global 10.2 to jest rom który jest domyślnie zainstalowany na telefonie w europie?

Na każdym telefonie, który trafia do dystrybucji poza Chinami. Mówimy o normalnej, legalnej dystrybucji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, stereo0 napisał:

Ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć co daje opcja "Stabilizacja obrazu" w ustawieniach wideo w apce aparatu? Bo szczerze to nie widzę żadnej różnicy czy włączone czy nie.

Ona, zdaje się, nie działa w każdym trybie. Przy 60 fps nie działa w ogóle. W 1920x1080@30fps powinna dawać znakomicie widoczne efekty. W 4K nieco mniej, ale też (przy 30 fps).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem dać szanse Xiaomi i zakupiłem MI9 6/128 Global. I teraz tak nie działają mi płatności Google Pay, co jest dla mnie bardzo ważną opcją telefonu, telefon świruje w kieszeni, stara się odblokować, przełącza piosenki w YT muzyka, włącza tryb samolotowy, lub wyłącza automatyczną kontrole podświetlenia wyświetlacza... Co z tym zrobić? Ogólnie po wcześniejszych telefonach a dwa do tyłu to Mate 20 Pro i S8, to oprogramowanie Xiaomi moim zdaniem to jakaś kpina, ogólnie do samego telefonu za te pieniądze się nie przyczepiam, ale oprogramowanie to dramat.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dzidexx napisał:

Zwrot, wymiana. Prawdopodobnie trafiłeś wadliwy egzemplarz.

Sugerujesz, że to nie wina oprogramowania? Może wgrać betę Androida Q? Tylko jak to zrobić? W Huawei zapisywało się z poziomu telefonu i sama beta przychodziła jako aktualizacja a tutaj jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem dać szanse Xiaomi i zakupiłem MI9 6/128 Global. I teraz tak nie działają mi płatności Google Pay, co jest dla mnie bardzo ważną opcją telefonu, telefon świruje w kieszeni, stara się odblokować, przełącza piosenki w YT muzyka, włącza tryb samolotowy, lub wyłącza automatyczną kontrole podświetlenia wyświetlacza... Co z tym zrobić? Ogólnie po wcześniejszych telefonach a dwa do tyłu to Mate 20 Pro i S8, to oprogramowanie Xiaomi moim zdaniem to jakaś kpina, ogólnie do samego telefonu za te pieniądze się nie przyczepiam, ale oprogramowanie to dramat.
Gdzie kupiłeś?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mariusz Kowalski napisał:

Gdzie kupiłeś?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

4 minuty temu, stereo0 napisał:

@Tomek_Pietras ustawienia nfc/ użyj portfela hce i będą płatności działać.

Beta androida to bardzo zły pomysł. Napisz gdzie kupiłeś i jaką wersję firmware masz bo dla mnie opisane problemy nie istnieją w moim egzemplarzu

Telefon zakupiony w Media Expert.

Screenshot_2019-05-28-10-25-25-382_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek_Pietras wejdź tam w aktualizacje systemu i u góry w trzy kropki  bo to ostatnia Twoja nadzieja. Jak w nie klikniesz to daj "pobierz najnowszy pakiet". Pobierze się ten sam soft co masz bo masz najnowszy, ale zainstaluje od nowa. Nic nie stracisz.

I ustaw w NFC w sekcji układ zabezpieczający "mobilny portfel z hce" bo standardowo jest zamiast tego "uzyj portfela sim" co u nas nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomek_Pietras napisał:

Sugerujesz, że to nie wina oprogramowania? Może wgrać betę Androida Q? Tylko jak to zrobić? W Huawei zapisywało się z poziomu telefonu i sama beta przychodziła jako aktualizacja a tutaj jak jest?

Gdzie kupiłeś telefon? Może masz jakiś dziadowski soft...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pobieram. I dzięki za naprawienie płatności :) Swoją drogą pierwszy raz musiałem coś takiego zmieniać.

2 minuty temu, mrosi napisał:

Gdzie kupiłeś telefon? Może masz jakiś dziadowski soft...

Na poprzedniej stronie jest info, że telefon z Mediaexpert i jest screen z wersją oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema
Chce kupić Mi9/MI9 se ale jestem zielony w temacie xiaomi, gdyż nigdy żadnego nie miałem. Zacznijmy, że w sklepach stacjonarnych typu media expert nigdzie w mojej okolicy nie maja ani jednego ani drugiego. W internecie ceny są różnie od 1700-2300 za mi 9. Można wgl wierzyć tym sprzedawcą na allegro, czy tam po prostu mają wersje z chin dlatego jest taniej.
Stąd moje pytanie gdzie kupić najtaniej, żeby było dobrze i wszystko śmigało w Polsce wraz z aktualizacjami ?
Wiem, że są jakieś wersje global eu i jakieś inne ale też nie do końca wiem czym to się różni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bartek5860 napisał:

Siema
Chce kupić Mi9/MI9 se ale jestem zielony w temacie xiaomi, gdyż nigdy żadnego nie miałem. Zacznijmy, że w sklepach stacjonarnych typu media expert nigdzie w mojej okolicy nie maja ani jednego ani drugiego. W internecie ceny są różnie od 1700-2300 za mi 9. Można wgl wierzyć tym sprzedawcą na allegro, czy tam po prostu mają wersje z chin dlatego jest taniej.
Stąd moje pytanie gdzie kupić najtaniej, żeby było dobrze i wszystko śmigało w Polsce wraz z aktualizacjami ?
Wiem, że są jakieś wersje global eu i jakieś inne ale też nie do końca wiem czym to się różni

Tutaj: https://mi-home.pl/mi-9?gclid=CjwKCAjw27jnBRBuEiwAdjQXDAsvdc-pBRlrC-vzQBW1Im4VEptLux65wl5uZQXL1R9RNbtvcigVxRoC-DUQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...