Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Bądź tu mądry...   jedna osoba powie że to normalne a druga że nie. A ja ciągle nie wiem czy mam wadliwy telefon czy nie. Co do filmiku o którym mówiłem to jest tutaj 
 temu panu nagrzewa się nawet do 44 stopni.
A co to jest 44 stopnie dla elektroniki? Nic, zupełnie nic.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, losmarte napisał:

 

 

18 minut temu, Soplus napisał:

A co to jest 44 stopnie dla elektroniki? Nic, zupełnie nic.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Bardziej mnie martwi to że ktoś np. powie że ma niższa temperature podczas użytkowania telefonu np. 34 a ja od 15 min używania telefonu mam taką temperature procesora jak na zdjęciu. Możliwe że nie potrzebnie histeryzuje, lecz jako osoba przyzwyczajona do redmi note 4x który był wiecznie zimny chciałbym mieć pewność że takie grzanie jest czymś absolutnie prawidłowym i normalnym dla telefonu.

Screenshot_2019-05-16-11-47-46-004_com.finalwire.aida64.png

Edytowane przez michlacz231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie martwi to że ktoś np. powie że ma niższa temperature podczas użytkowania telefonu np. 34 a ja od 15 min używania telefonu mam taką temperature procesora jak na zdjęciu. Możliwe że nie potrzebnie histeryzuje, lecz jako osoba przyzwyczajona do redmi note 4x który był wiecznie zimny chciałbym mieć pewność że takie grzanie jest czymś absolutnie prawidłowym i normalnym dla telefonu.
Screenshot_2019-05-16-11-47-46-004_com.finalwire.aida64.thumb.png.319665a69a972da6b7e266480a6f0396.png
Ty chyba mi5 nie miałeś.....

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura temperaturą, a sprawdzaliście ile macie punktów w Antutu po podkręceniu GPU? U mnie średnio oscyluje wokół 408 tysięcy. I nie czuć, że specjalnie cieplejszy jest. 

Wyłączam przetaktowanie bo są problemy z czytnikiem palca, ale testowo można sobie podkręcać.

Edytowane przez sp4ubw
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michlacz231 czym ty sobie w ogóle głowę psujesz? temperatury 100 stopni są niebezpieczne dla procesora i w przypadku telefonu dla ręki, a niższe są normalne. Na mi5 90 stopni to dla mnie nie problem zrobić w kilka minut. Telefon nie ma aktywnego chłodzenia plus trzymasz go w rekach o temperaturze 37 stopni. Nawet pisales cos, ze bateria ma u ciebie 37 stopni po graniu no wow ma bo trzymasz w rekach plus zużywa prad wiec trochę się nagrzewa. Jeżeli następuje przegrzanie procesora to spada jego taktowanie by go odciazyc, a ewentualnie jak w kompach nastepuje odcięcie zasilania i wylaczenie kompa przy 100 stopniach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie martwi to że ktoś np. powie że ma niższa temperature podczas użytkowania telefonu np. 34 a ja od 15 min używania telefonu mam taką temperature procesora jak na zdjęciu. Możliwe że nie potrzebnie histeryzuje, lecz jako osoba przyzwyczajona do redmi note 4x który był wiecznie zimny chciałbym mieć pewność że takie grzanie jest czymś absolutnie prawidłowym i normalnym dla telefonu.
Screenshot_2019-05-16-11-47-46-004_com.finalwire.aida64.thumb.png.319665a69a972da6b7e266480a6f0396.png
Normalne, nic się nie stanie i nie jest to poziom powyżej przeciętnej. Są słuchawki, które się mocniej grzeją.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jak z wydajnością waszych mi9? Posiadam ten telefon od kilku dni i zauważyłem znaczne spowolnienie całego systemu. Również wczytywanie zdjęć w przeglądarce jest wolniejsze niż na starcie. Z zewnętrznych aplikacji tylko Instagram. Czyszczony cache oraz pamięć chrome.

Edytowane przez Benys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benys posiadam ten model od 10 tygodni i nie zauważyłem żadnego spowolnienia.

Przy okazji, potem to napiszę w stosownym temacie. Czytnik w ekranie bardzo przyspieszył w sofcie 9.5.16.  Wystarczy przyłożyć palec i ekran odblokowany. W końcu działa prawie jak klasyczny czytnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem mi9 i mam kilka pytań. Czy da się jakos wyłączyć wybudzanie ekranu przy każdej nowej wiadomości np na messenger? W zupełności wystarczy mi sama dioda lub wibracja. I 2 pytanie, co należy wybrać jako układ zabezpieczający Nfc, aby płatności IKO działały? Rozumiem, ze HCE, w takim razie do czego służą pozostałe opcje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że telefon (MI9 6/128 niebieski z ostatniej dostępności euro wersja podejrzewam global) dotarł do domu,a ja niestety w pracy do 22 więc opiszcie w którym momencie zwrócić uwagę przy pierwszym uruchomieniu aby przez przypadek nie zatwierdzić pozwolenia na reklamy? Chyba dobrze zrozumiałem we wcześniejszych postach że jeśli czegoś tam nie odhaczę to reklam nie będzie? W sumie możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy konfiguracji telefonu pod siebie. Nie jestem osobą która co chwilę zmienia softy itp. dlatego chciał bym raz a porządnie zestroić ze sobą telefon i mieć z głowy. JAk z aktualizacjami ma się też sprawa same się pojawią?

Edytowane przez SoQł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że telefon (MI9 6/128 niebieski z ostatniej dostępności euro wersja podejrzewam global) dotarł do domu,a ja niestety w pracy do 22 więc opiszcie w którym momencie zwrócić uwagę przy pierwszym uruchomieniu aby przez przypadek nie zatwierdzić pozwolenia na reklamy? Chyba dobrze zrozumiałem we wcześniejszych postach że jeśli czegoś tam nie odhaczę to reklam nie będzie? W sumie możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy konfiguracji telefonu pod siebie. Nie jestem osobą która co chwilę zmienia softy itp. dlatego chciał bym raz a porządnie zestroić ze sobą telefon i mieć z głowy. JAk z aktualizacjami ma się też sprawa same się pojawią?
Reklamy można w każdej chwili wyłączyć

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, olutus napisał:

Przypomnij gdzie można je wyłączyć? . Mam wyłączoną autoryzacje dla msa ale to chyba nie to?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Dobrze zrobiłeś wyłączając autoryzację dla msa, następnie wejdź w ustawienia każdej aplikacji która wyświetla reklamy i wyłącz "PROPOZYCJE".

Jeśli używasz ADB to usuń te apki z systemu i nastanie cisza reklamowa ;)

pm uninstall -k --user 0 com.miui.analytics

pm uninstall -k --user 0 com.miui.msa.global

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij gdzie można je wyłączyć? . Mam wyłączoną autoryzacje dla msa ale to chyba nie to?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Wejdź w ustawienia i w wyszukiwarce wpisz frazę "reklam" i odznacz funkcję która wyskoczy. I to by było na tyle.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem mi9 i mam parę pytan. Po pierwsze czy da się jakoś zrobić by był na dole przycisk który otwiera menu wszystkich aplikacji czy muszą być na ekranach? Czy aplikacje da się posortować alfabetycznie? No i dodatkowo jak przesune aplikacje w inne miejsce to zostaje puste okienko po niej. Restart funkcji fill empty cells nie przynosi skutku. Reset danych managera pulpitu też :( jeszcze kiedyś wyczytałem że robi mega zdjęcia z aplikacją aparat google aczkolwiek w sklepie Play jest napisane że niezgodne z urządzeniem, po ściągnięciu z neta aplikacją nie startuje. Jakiś pomysł badz rozwiązanie na ten temat? dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Witam wszystkich. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem mi9 i mam parę pytan. Po pierwsze czy da się jakoś zrobić by był na dole przycisk który otwiera menu wszystkich aplikacji czy muszą być na ekranach?

 

Da się z innym softem, spróbuj Nova Launcher czy Action. Miui nie ma szuflady aplikacji. Co do pustych miejsc nie pomogę.

Aparat google owszem, jednak nie ten ze sklepu a mod GCam - znajdziesz cały wątek na forum XDA: https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3910034&share_tid=3910034&share_fid=3793&share_type=t

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, z80161072 napisał:

Panowie, czy jest szansa na poprawę jakości dźwięku audio w nagraniach video? Czy raczej jest to zrobione z premedytacją że względu na cenę?
 

A na czym polega problem? Możesz udostępnić próbkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, z80161072 napisał:

Panowie, czy jest szansa na poprawę jakości dźwięku audio w nagraniach video? Czy raczej jest to zrobione z premedytacją że względu na cenę?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

A jak się problem prezentuje? Masz dobrze zamontowane etui, może "zapchałeś" wlot mikrofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate podobno jest tragiczny (96kbs)a przynajmniej w recenzjach sprzed miesiąca dwóch było słychać znaczącą różnice w jakości nagrywanego dźwięku względem innych flagowców (

15:29). Czy aktualizacje coś poprawiły w tej kwestii - pytam jako przyszły użytkownik

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...