Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. Nie dawno kupiłem Mi 9 6/128GB i mam do was kilka pytań...

1. Ile u was w ciągu nocy zjada baterii? Po wyłączeniu prawie wszystkich apek w tle w ustawieniach baterii na 8.5h snu zjadło mi 5% baterii. Czy to dużo ?

2. Czy u was na najnowszym global po resecie/wyłączeniu telefonu ikona LTE zmienia się na 4G? Da się to naprawić żeby zawsze pokazywał LTE ?

3. Czy da się dać ikonkę NFC na belkę z szybkimi skrótami? Wiem można przetrzymać na tryb samolotowy i przenosi mnie  w miejsce gdzie się włącza NFC ale to jednak trochę uciążliwe przy płaceniu.

4. Czy w Play da się włączyć na tym telefonie VoLTE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hej wszystkim. Nie dawno kupiłem Mi 9 6/128GB i mam do was kilka pytań...
1. Ile u was w ciągu nocy zjada baterii? Po wyłączeniu prawie wszystkich apek w tle w ustawieniach baterii na 8.5h snu zjadło mi 5% baterii. Czy to dużo ?
2. Czy u was na najnowszym global po resecie/wyłączeniu telefonu ikona LTE zmienia się na 4G? Da się to naprawić żeby zawsze pokazywał LTE ?
3. Czy da się dać ikonkę NFC na belkę z szybkimi skrótami? Wiem można przetrzymać na tryb samolotowy i przenosi mnie  w miejsce gdzie się włącza NFC ale to jednak trochę uciążliwe przy płaceniu.
4. Czy w Play da się włączyć na tym telefonie VoLTE?


1 normalne. 3. Po co wyłączasz NFC?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFC można włączyć po odblokowaniu telefonu. Nie wiem może w tym modelu da się obejść to zabezpieczenie i odblokować go aczkolwiek zawsze to jakieś utrudnienie a tak gdy mam włączone NFC można 3 albo 5 razy zapłacić podświetlając tylko ekran - bez jego odblokowania do max 50 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFC można włączyć po odblokowaniu telefonu. Nie wiem może w tym modelu da się obejść to zabezpieczenie i odblokować go aczkolwiek zawsze to jakieś utrudnienie a tak gdy mam włączone NFC można 3 albo 5 razy zapłacić podświetlając tylko ekran - bez jego odblokowania do max 50 zł. 
No nie. Zapłacić możesz po odblokowaniu całkiem. Nie po podswietleniu

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, simcold napisał:

No nie. Zapłacić możesz po odblokowaniu całkiem. Nie po podswietleniu

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Nie mówię o czymś czego nie sprawdzałem. Nie wiem w jaki sposób ty płacisz (czy używasz Google Pay). Ja korzystam z Google Pay i nawet samo google zastrzega, że można albo 3 albo 5 razy zapłacić podświetlając tylko ekran na włączonym NFC. Potem wymagane jest odblokowanie ekranu - takie zabezpieczenie google przed złodziejami właśnie. Jestem tego pewny bo sam zawsze płacę przy zablokowanym ekranie ale podświetlonym i nfc wtedy normalnie działa powyżej 50 zł muszę tylko pin wprowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że przy UHD 30fps ze stabilizacją podczas startu nagrywania zdarza się lekka przycinka na nagraniu. Tylko raz i to jakoś w pierwszej sekundzie, potem już idzie normalnie. Nie wiem czy skopali coś z tą stockową aplikacją? Bardzo to wkurzające gdy akurat wystąpi na ważnym nagraniu. Wygląda to jak by ta stabilizacja elektroniczna z opóźnieniem chciała zaskoczyć. Napisałem o tym dlatego, że może nikt na to nie zwrócił uwagi, a po przeczytaniu dacie znać czy zdarzyło się to i u was.

 

Sprawdzałem inne rozdzielczości, klatki i nie zauważyłem podobnego zachowania.

 

Ps. Znacie jakiś host na który mogę dać krótki filmik? By go zamieścić na forum?

 

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesteście zadowoleni z aparatu w mi9? Kupiłem swojego w poprzednim tygodniu z nadzieją, że fotki będą co najmniej trochę lepsze niż w iphonie 7 (chodzi o szczegółowość fotek) lub porównywalne do Xr'a a tymczasem zdjęcia są dramatyczne nawet dla mojego oka bez żadnego porównania. Wszędzie widać piksele i przesycone kolory, a po lekkim przybliżeniu nawet na zdjęciu 48MP od razu widać niedoskonałości. W świetle dziennym, gdzie nawet mój stary MI 4 potrafi zrobić zdjęcie tak abym widział tytuł książki na półce ok 3m przede mną to w MI9 zależy to chyba od algorytmu bo raz widać, a raz zlany jest napis w całość

Dodatkowo podłączę się do posta wyżej, który mówi o ścinaniu się kamery w 4k 30fps w pierwszych sekundach... No bardzo słabo to wygląda patrząc nawet na kilkuletnie modele konkurencji ;-/

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jesteście zadowoleni z aparatu w mi9? Kupiłem swojego w poprzednim tygodniu z nadzieją, że fotki będą co najmniej trochę lepsze niż w iphonie 7 (chodzi o szczegółowość fotek) lub porównywalne do Xr'a a tymczasem zdjęcia są dramatyczne nawet dla mojego oka bez żadnego porównania. Wszędzie widać piksele i przesycone kolory, a po lekkim przybliżeniu nawet na zdjęciu 48MP od razu widać niedoskonałości. W świetle dziennym, gdzie nawet mój stary MI 4 potrafi zrobić zdjęcie tak abym widział tytuł książki na półce ok 3m przede mną to w MI9 zależy to chyba od algorytmu bo raz widać, a raz zlany jest napis w całość
Dodatkowo podłączę się do posta wyżej, który mówi o ścinaniu się kamery w 4k 30fps w pierwszych sekundach... No bardzo słabo to wygląda patrząc nawet na kilkuletnie modele konkurencji ;-/
Niestety nie jest dobrze. Mam w domu iPhone X i przy nim to słaby zawodnik. Kupiłem mi9 ale nie jestem szczególnie zadowolony

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie miu pro na mi9 to płaci się ile?

Opłata jest jednorazowa? Miesięczna?

Co daje więcej miu pro?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Możesz zapłacić za miesięczny lub roczny dostęp. MiuiPro tj xiaomi.eu na mocnych sterydach. Używałem tego długo na mi 6

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Karll napisał:

Cześć,

jesteście zadowoleni z aparatu w mi9? Kupiłem swojego w poprzednim tygodniu z nadzieją, że fotki będą co najmniej trochę lepsze niż w iphonie 7 (chodzi o szczegółowość fotek) lub porównywalne do Xr'a a tymczasem zdjęcia są dramatyczne nawet dla mojego oka bez żadnego porównania. Wszędzie widać piksele i przesycone kolory, a po lekkim przybliżeniu nawet na zdjęciu 48MP od razu widać niedoskonałości. W świetle dziennym, gdzie nawet mój stary MI 4 potrafi zrobić zdjęcie tak abym widział tytuł książki na półce ok 3m przede mną to w MI9 zależy to chyba od algorytmu bo raz widać, a raz zlany jest napis w całość

Dodatkowo podłączę się do posta wyżej, który mówi o ścinaniu się kamery w 4k 30fps w pierwszych sekundach... No bardzo słabo to wygląda patrząc nawet na kilkuletnie modele konkurencji ;-/

Niestety dla mnie Mi 9 to krok wstecz względem Mi 8 w kwestii aparatu. Spróbuj zainstalować GCam, w jednej wersji widziałem modyfikację na wyższe ISO, co skraca czas naświetlania i fotki podobno są lepsze, ale nie mam tego telefonu w ręku żeby potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem na etapie dogłębnego testowania mi 9, podczas robienia zdjęć zauważyłem coś dziwnego, a mianowicie gdy ustawiam fokus na jakieś światło to aparat dziwnie się zachowuje co widać na filmiku. Ani w trzybie szerokokątnym ani w trybie nagrywania tego nie ma. Więc czy to zjawisko jest normalne ? 

 

https://www.youtube.com/watch?v=QEBDuT9dNbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla mnie Mi 9 to krok wstecz względem Mi 8 w kwestii aparatu. Spróbuj zainstalować GCam, w jednej wersji widziałem modyfikację na wyższe ISO, co skraca czas naświetlania i fotki podobno są lepsze, ale nie mam tego telefonu w ręku żeby potwierdzić.
Która wersja ma coś takiego? Czy to nie jest przypadkiem osobna modyfikacja wymagająca wgranie przez twrp itp?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gore2kill4 napisał:

Która wersja ma coś takiego? Czy to nie jest przypadkiem osobna modyfikacja wymagająca wgranie przez twrp itp?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Nie mam pojęcia, musisz poszukać. Wiem że jest taka opcja, nic więcej. Zajrzyj na XDA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...