Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam Mi 9 6/128 (zainstalowany Global EEA)  i zastanawiam się czy nie zrobić na niej roota ponieważ chciałbym korzystać z Viper FX i pewnych modułów Magiska.

Opłaca się to robić ? Boję się że gdy odblokuję bootloader, wgram TWRP i zrobię roota Magiskiem nie będę mógł płacić telefonem przez Google Pay a na dodatek stracę gwarancję z racji modyfikacji oprogramowania telefonu.

Da się potem bezproblemowo zablokować bootloader, zainstalować czystego globala ? 

Płatności i gwarancja będzie wtedy działać ? 

Wcześniej miałem Xiaomi Redmi Note 4X ale tam nie bałem się robić takich rzeczy gdyż telefon nie kosztował dużo, a tutaj jednak 2k :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam Mi 9 6/128 (zainstalowany Global EEA)  i zastanawiam się czy nie zrobić na niej roota ponieważ chciałbym korzystać z Viper FX i pewnych modułów Magiska.
Opłaca się to robić ? Boję się że gdy odblokuję bootloader, wgram TWRP i zrobię roota Magiskiem nie będę mógł płacić telefonem przez Google Pay a na dodatek stracę gwarancję z racji modyfikacji oprogramowania telefonu.
Da się potem bezproblemowo zablokować bootloader, zainstalować czystego globala ? 
Płatności i gwarancja będzie wtedy działać ? 
Wcześniej miałem Xiaomi Redmi Note 4X ale tam nie bałem się robić takich rzeczy gdyż telefon nie kosztował dużo, a tutaj jednak 2k
Gwarancji nie tracisz odblokowując BL a później możesz wszystko zablokować i wsio jakby co. Do do GPay to wątpię by ci działało ale zobacz czy nie możesz płacić poprzez apke banku bo to bez problemu działa. Viper FX działa i jeśli chcesz to spoko ale można zawsze wbudowanym equalizerem podrasować to i owo i Viper po aktualizacji systemu jeżeli go nie wyłączysz to nie zainstalujesz magiska bo będzie bootloop. Nie widzę sensu odblokowywania BL i siedzenia dalej na Globalu

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@simcold A jakie są plusy xiaomi.eu nad globalem, jakieś specjalne usprawnienia czy dodatki ?

Co do banku to mam MBank i niestety tutaj nie ma chyba dedykowanej apki do płatności zbliżeniowych. Czytałem że jak zainstaluje sobie Xiaomi.eu i Magiska aby ukryć roota to powinno działać tylko co jakiś czas trzeba czyścić jakiś folder w TWRP. Ktoś tak używa i może potwierdzić czy to działa ? 

Z słuchawkami zaś taki problem że wbudowany equalizer nie obsługuje tych na bluetooth stąd nie mogę z niego korzystać. Brakuje mi trochę basu na słuchawkach, pobierałem jakieś apki z sklepu np Equalizer FX (kupiłem nawet wersję PRO) jednak nie dają one takich możliwości jakie dawał Viper FX - tam to od razu wszystko lepiej brzmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1895]simcold[/mention] A jakie są plusy xiaomi.eu nad globalem, jakieś specjalne usprawnienia czy dodatki ?
Co do banku to mam MBank i niestety tutaj nie ma chyba dedykowanej apki do płatności zbliżeniowych. Czytałem że jak zainstaluje sobie Xiaomi.eu i Magiska aby ukryć roota to powinno działać tylko co jakiś czas trzeba czyścić jakiś folder w TWRP. Ktoś tak używa i może potwierdzić czy to działa ? 
Z słuchawkami zaś taki problem że wbudowany equalizer nie obsługuje tych na bluetooth stąd nie mogę z niego korzystać. Brakuje mi trochę basu na słuchawkach, pobierałem jakieś apki z sklepu np Equalizer FX (kupiłem nawet wersję PRO) jednak nie dają one takich możliwości jakie dawał Viper FX - tam to od razu wszystko lepiej brzmiało.
Na xiaomi.eu lepsze tłumaczenie i nawet na globalu nie masz blokady dwuklikiem.... A to podstawa. Ogólnie telefon lepiej działa co widać. Mniej lagow. można z płatnościami tak robić jak opisałeś. Co do wbudowanego equalizera oczywiście że działa z słuchawkami na BT. Wystarczy podłączyć słuchawki na kablu ustawić sobie wszystko po czym łączysz słuchawki na BT i zostają ustawienia ale nie ma opcji zmiany ustawień na nich. Ja mam też moduł magiska HiFi i nie widzę sensu używania Vipera. Sprawdzałem i niewiele więcej już daje

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was miał, lub ma problemy z rozmowami?
Mianowicie, gdy dzwonię do kogoś, lub ktoś dzwoni do mnie, mój rozmówca słyszy co jakiś czas dziwne dźwięki, lub ma zanik rozmowy na sekundę, lub dłużej.
Plus mam problem z 4G+, mimo częstego przebywania w centrum dużego miasta chyba nigdy nie zauważyłem ikony na telefonie.
Global 10.2.24.0

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@simcold Okej, załóżmy że zdecyduję się na odblokowanie bootloadera, przejście na Xiaomi.eu oraz zainstalowanie Magiska to w przypadku gdy coś jednak mi się nie spodoba zawsze mogę wgrać Globala zablokować bootloader i płatności będą bezproblemowo działać ?

Drugie pytanie jakie mam to czy jak posiadam na swoim koncie Xiaomi zgodę na odblokowanie bootloadera (wysyłałem kiedyś jak miałem note 4x) to nie muszę teraz wysyłać kolejny raz prośby o jej przyznanie i w tym momencie odblokować go na Mi 9 ? Trzeba czekać ileś czasu żeby tego dokonać  ? , bo z tego co pamiętam to wtedy czekałem 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1895]simcold[/mention] Okej, załóżmy że zdecyduję się na odblokowanie bootloadera, przejście na Xiaomi.eu oraz zainstalowanie Magiska to w przypadku gdy coś jednak mi się nie spodoba zawsze mogę wgrać Globala zablokować bootloader i płatności będą bezproblemowo działać ?
Drugie pytanie jakie mam to czy jak posiadam na swoim koncie Xiaomi zgodę na odblokowanie bootloadera (wysyłałem kiedyś jak miałem note 4x) to nie muszę teraz wysyłać kolejny raz prośby o jej przyznanie i w tym momencie odblokować go na Mi 9 ? Trzeba czekać ileś czasu żeby tego dokonać  ? , bo z tego co pamiętam to wtedy czekałem 3 dni.
Tak możesz później wszystko zablokować i wrócić bez śladu do stanu pierwotnego. Co do odblokowania to chyba musisz dodać konto pod mi9 w celu odblokowania w deweloperskich i czekać 14 dni. Po prostu sprawdź i będziesz wiedział.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z płatnościami Google Pay na xiaomi.eu to jest jakaś żenada... Dziś kilka razy płaciłem bez problemu po czym w kolejnym sklepie  10 minut później nie dało się zapłacić. Gotówki brak i świecenie oczami przed sprzedawcą... 

Dodatkowo usunięcie folderu w twrp nic nie daje i nie można na nowo dodać karty. 

O problemie z automatyczną jasnością ekranu albo działaniem czytnika wspominał nie będę.. chyba trochę za wcześnie dla developerów na ten telefon..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z płatnościami Google Pay na xiaomi.eu to jest jakaś żenada... Dziś kilka razy płaciłem bez problemu po czym w kolejnym sklepie  10 minut później nie dało się zapłacić. Gotówki brak i świecenie oczami przed sprzedawcą... 
Dodatkowo usunięcie folderu w twrp nic nie daje i nie można na nowo dodać karty. 
O problemie z automatyczną jasnością ekranu albo działaniem czytnika wspominał nie będę.. chyba trochę za wcześnie dla developerów na ten telefon..
Od miesiąca jakoś mam xiaomi.eu i nigdy nie miałem problemow z płatnościami zblizeniowymi jak i jasnością i czytnikiem. Wszystko działa idealnie jak powinno. A jeżeli płatności zawodzą przecież zawsze można blikiem

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, simcold said:

Od miesiąca jakoś mam xiaomi.eu i nigdy nie miałem problemow z płatnościami zblizeniowymi jak i jasnością i czytnikiem. Wszystko działa idealnie jak powinno. A jeżeli płatności zawodzą przecież zawsze można blikiem

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie nie zawsze można :(

Jaki masz rom w tym momencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, stereo0 said:

Tak się zastanawiam. Na mi9 w Orange powinno działać volte? Niby aktywowałem opcje w ustawieniach sieci, ale nie pojawił się znaczek 

Wyłączyli to dla posiadaczy Xiaomi czytałem o tym artykuł z 2 lub 3 tygodnie temu na telepopis. Na Playu zawsze po wgraniu nowego romu wraca volte dopóki fioletowe papracze tego nie zauważa i nie wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego trybu używacie do nagrywania filmów? I jakiej rozdzielczości? Uważam, że 4k uhd 30fps i stabilizacją działa kiepsko. Zauważalne są dziwne rozmazu obrazu jeśli ruszamy telefonem góra dół. Jak zmienię na 4k uhd 60fps i stabilizacją jest ok.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...