Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

No bo czy ten aparat z Mi 9 to jest faktycznie coś jakaś nowa jakość w Xiaomi?
No bo w zasadzie jedynymi zaletami ponad SGS 9+ które widzę w Xiaomi to Snapdraong 855, lepszy wygląd oraz czytnik linii papilarnych w ekranie. Szczerze to wydaje mi się że Mi nie będzie robił nie wiadomo jak lepszych zdjęć, a Samsung zawsze słynął z dobrych aparatów. No i jest zmienna przesłona. Ciężki wybór xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pazdzioch564 napisał:

No bo czy ten aparat z Mi 9 to jest faktycznie coś jakaś nowa jakość w Xiaomi?

Moim zdaniem - nie. Chętnie przeczytam kontrargumenty poparte konkretami. W pewny sensie "nową jakością" jest dodatkowy obiektyw szerokokątny. Cenną rzeczą (dla wideo) jest też EIS w 4K – coś, czego w Mi8 nie mam jak uzyskać.

10 godzin temu, sp4ubw napisał:

Jakby ktoś chciał się pobawić stałoprądowym świeceniem ekranu to jest to już zaimplementowane i na razie włączane/wyłączane kodem *#*#3225#*#*.

Czy rzeczywiście widać (przy ciemnym ustawieniu ekranu), że kolorystyka obrazu jest dużo gorsza, niż przy "normalnej" (pulsacyjnej) regulacji jasności?

12 godzin temu, simcold napisał:

Porownywalem zdjęcia z mi6 i mi9 przy różnych oświetleniach te same sceny i mi9 o wiele lepiej.

Trudno się nie zgodzić. https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9507&idPhone2=8507&idPhone3=9065

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie aparat z Mi 9 nie jest żadną wielką nowością i przełomem. Za dnia to nawet RN5/7 robią dobre zdjęcia, a nocą... właśnie, nocą Mi 9 odstaje. Tutaj Mi 8 jest dużo lepszy, natomiast wideo (pomijając ostatnie skopanie balansu bieli w Mi 8) jest lepsze ze względu na EIS w 4k. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa u Was na xiaomi.eu asystent Google? Ja nie mogę włączyć Voice Match, ktoś miał taki przypadek?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Nie działa na xiaomi.eu na pewno, ponoć na ostatnich globalach też nie ale nie chce mi się sprawdzać, przywykłem do używania przycisku

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, latet napisał:

Czy rzeczywiście widać (przy ciemnym ustawieniu ekranu), że kolorystyka obrazu jest dużo gorsza, niż przy "normalnej" (pulsacyjnej) regulacji jasności?

Nie widać różnicy. W dzisiejszym sofcie 9.5.1 pojawił się przełącznik w opcjach wyświetlacza dla tej funkcji.

06681201c783.png

Doszła też konfiguracja zegara na ekranie blokady i trzy tryby do wyboru.

a1149a63626d.png  b15a2cf0eac6.png

W galerii można gestem uszczypnięcia zmieniać widok z miesięcy na dni.

371a4fb16ca1.png

Usunięto przebłyskiwanie ekranu podczas odblokowywania palcem jak jest DC dimming włączony.

Niestety, nie poprawiono reakcji czujnika oświetlenia i w tym trybie przy jasnej treści ekranu następuje rozjaśnienie bo czujnik widzi światło ekranu. Więc ciemne treści będą wyświetlane poprawnie, jasne lub białe aplikacje spowodują rozjaśnienie w ciemności ekranu do około 40% jego jasności i wypala to oczy :)

 

 

Edytowane przez sp4ubw
Dodane zrzuty ekranów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wytrzymałem i zrobiłem root default_wink.png mój program automagic działa teraz na 100% default_wink.png

Niestety adaway nie radzi sobie z blokadą reklam.

Co polecacie aby pozbyć się reklam?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Lucky Patcher możesz też spróbować. Ja używam obu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wrócić do globala EEA wraz z zablokowaniem bootloadera, który soft pod Miflash? Na stronie http://en.miui.com/a-234.html jest tylko global (nie EEA) rozumiem, że mam wrzucić globala, a poźniej z poziomu telefonu aktualizację update.zip do wersji EEA?

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battery charge limit

Ktoś pisał o tej aplikacji tylko nie mogę znaleźć gdzie default_wink.png

Jakie najlepiej ustawienia w nim zastosować?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


80 do 35 wg tego co piszą niektórzy o bateriach. Ja się pozbyłem tej apki, raz działa raz nie, tak samo z rootem, którego potrzebowałem włącznie do Vipera i tej aplikacji.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, emarcin napisał:

Chcę wrócić do globala EEA wraz z zablokowaniem bootloadera, który soft pod Miflash? Na stronie http://en.miui.com/a-234.html jest tylko global (nie EEA) rozumiem, że mam wrzucić globala, a poźniej z poziomu telefonu aktualizację update.zip do wersji EEA?

Masz softy z linkami w temacie w tym dziale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stereo0 gdybym mógł zrobić z poziomu systemu poprzez update.zip to bym to zrobił. Na Globalu (nie EEA) przy próbie aplikacji EEA wywalało mi komunikat "Can't verify update. Sorry, flash older version is not allowed" wszystko jedno na której wersji zip. @sp4ubw może warto uzupełnić wykaz tych linków o informacje, które są pod MiFlash? 

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...