Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy flagowy telefon więc może dlatego taka przesiadka robi mi różnice, jednak flagowce potrzebują większej energii  
Kto Tobie takich głupot nagadał? W flagowca h przeważnie jest montowany nowszy lepszy procesor który jest np w przypadku mi9 wykonany w 7nm więc ma o wiele mniejsze zapotrzebowanie na prąd. Więc nie zawsze jest potrzebna większą bateria która generuje większe wymiary i ciężar urządzenia a i tak chyba większość z nas ładuje telefon wieczorem a mi9 wystarczy na normalny dzień użytkowania.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica taka, że EU wymusza aby opis brzmiał "LTE", zaraz w jakimś upie pewnie zmienią.

 

Btw. Jak ktoś jeszcze się nie natknął a używa Global Romu, to na regionie Włochy jest dostępny update 10.2.22, sporo poprawia działanie czytnika lini papilarnych.

w tym 10.2.22 jest już opis LTE

Edytowane przez alchemik333
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alchemik333 napisał:

Różnica taka, że EU wymusza aby opis brzmiał "LTE", zaraz w jakimś upie pewnie zmienią.

 

Btw. Jak ktoś jeszcze się nie natknął a używa Global Romu, to na regionie Włochy jest dostępny update 10.2.22, sporo poprawia działanie czytnika lini papilarnych.

w tym 10.2.22 jest już opis LTE

Zrobiłem aktualizację z regionu Włoch,wróciłem na Polskę i na początku widniało LTE, po kilku godzinach znów wróciło do 4G. Mi osobiście to nie robi różnicy, ale sam fakt, że zniknęło jest jakiś dziwny.

Dnia 17.04.2019 o 08:58, Averocker napisał:

Mam pytanie czy wam tez tak szybko bateria spada :D?

 

Odłączyłem go o 8 rano pobawiłem się trochę na instagramie i może 1 filmik na YT potem odlozylem i 5 procent poszło w niecałą godzinę 

Telefon mam od poniedziałku. Przez pierwsze 2 noce w bateria spadła może z 3-4%. Dzisiejszej nocy spadło o ponad 15%...wifi, BT, sieć komórkowa, skanowanie itp wyłączone. Rano w zużyciu baterii najwięcej bo prawie 20% miał - sygnał sieci, dużo więcej niż ekran.

 

Przy okazji SOT wyszedł na razie 6h 20min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam od poniedziałku. Przez pierwsze 2 noce w bateria spadła może z 3-4%. Dzisiejszej nocy spadło o ponad 15%...wifi, BT, sieć komórkowa, skanowanie itp wyłączone. Rano w zużyciu baterii najwięcej bo prawie 20% miał - sygnał sieci, dużo więcej niż ekran.
 
Przy okazji SOT wyszedł na razie 6h 20min
Też mam aktualizacje z Włoch i cały czas mam na pasku lte.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wersji global italy. Działają kodeki aptx na bluetooth?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Tak, o ile masz oczywiście kompatybilne słuchawki. Z moimi PXC550 działa aptx, nie mają obsługi aptx hd.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria tragedia. Czekam jeszcze 290h, odblokowuję BL i wgrywam miuipolska. Jak nie pomoże wracam do Op6t.

 

Zapomniałem dodać, że kończę też swoją przygodę z Xiaomi. To mówię ja co miałem Redmi1, Redmi1s, mi4i, mi4c, mi5, mi5s, mi6, mi8, a syn ma Redmi3. Producent sam sobie strzela w kolano robiąc trudności z odblokowaniem bl i innymi sprawami.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tragedia? 6 sotu

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Jak to zrobiłeś? Ja mam 2 simy I synchronizację kont pocztowych i usług Google. Do tego exchange firmowy. Rano ładuję do pełna wracam do domu i mam 30%. Na Op6t miałem 50-70 a ladowalem poprzedniego dnia wieczorem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłeś? Ja mam 2 simy I synchronizację kont pocztowych i usług Google. Do tego exchange firmowy. Rano ładuję do pełna wracam do domu i mam 30%. Na Op6t miałem 50-70 a ladowalem poprzedniego dnia wieczorem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

6 godzin to bez spiny przy 1 SIM synchronizacji i 70% na danych przy słabym zasięgu. Norma. Ale wrzuć eu poustawiać wszystko pod siebie to poprawi wynik.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z baterii jestem zadowolony, jak się nie bawię non stop to wytrzyma cały dzień. Ładuję przed snem ( szybko się ładuje to nie zostawiam pod ładowarką na noc) rano mam ok 99%. Miałem telefon z 4k baterią, a i tak jak grałem i spędzałem dużo czasu na dłubanie w nim, to był ładowany codziennie. Jak doszło hardkorowe granie, to podczas grania siedział pod ładowarką. Więc mówię jak dla mnie jest ok.

 

Dodam że w ciągu dnia ze względu na usytuowanie miejsca pracy non stop szuka mi sieci. Z LTE na h+ i nawet samo h. Od 7 do 14:20 takie warunki, a to nie sprzyja za bardzo baterii.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z baterii jestem zadowolony, jak się nie bawię non stop to wytrzyma cały dzień. Ładuję przed snem ( szybko się ładuje to nie zostawiam pod ładowarką na noc) rano mam ok 99%. Miałem telefon z 4k baterią, a i tak jak grałem i spędzałem dużo czasu na dłubanie w nim, to był ładowany codziennie. Jak doszło hardkorowe granie, to podczas grania siedział pod ładowarką. Więc mówię jak dla mnie jest ok.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Jaki rom?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...