Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie czytnika linii papilarnych, a mianowicie tych trzech opcji, które pojawiają się po jego przytrzymaniu (skaner, przeglądarka, kalendarz). Czy można je wyłączyć, lub zmienić na inne? Przez przypadek często uruchamiam w ten sposób przeglądarkę (i to jeszcze wbudowaną, nie chrome). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sun Apr 07 2019 o 11:52, kosinho4 napisał:

Miał ktoś taki problem? Global EU. Wszystkie uprawnienia nadane. Doinstalowany kalendarz Google. Czyszczone dane aplikacji. 

IMG_20190407_113326.jpg

IMG_20190407_113258.jpg

Ponawiam temat, czy ktoś wie co poradzić na to dziadostwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, simcold napisał:

Ludzie ci wy z tył LTE? Ja od chyba dwóch lat jadę na 3G

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

To że Ty nie chcesz iść z duchem czasu, nie znaczy że każdy woli stać w miejscu ;)
Mnie szlag trafia jak mam używać internetu bez LTE.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Ty nie chcesz iść z duchem czasu, nie znaczy że każdy woli stać w miejscu
Mnie szlag trafia jak mam używać internetu bez LTE.
Ja nie mam potrzeby. Nic nie ściągam dużego poza domem a jak jestem w pracy czy poza domem to tel używam do netu komunikatorów czy czasem do pubga. Bez problemu to ogarnia 3g a widać różnicę w czasie pracy na baterii

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi 8 przy "wypas stacji" mam tylko 2100+1800  Chociaż czasem pokazuje wszystkie 4 pasma... Czy czasem ta apka nie pokazuje głupot? [mention=6589]tpawel[/mention]
Pokazuje, ale od pewnego momentu w pozycji BW pokazuje jakiej szerokości pasma biorą udział w agregacji. @latet Twoje wyniki wskazują że masz słaby zasięg. DL się może zapchać, ale UL w tej wysokości pokazuje jasno że masz słaby sygnał. No chyba że to LTE900 Plusa albo LTE800 Playa, tam jest tylko 5MHz

Wysłane z LG G7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, K4r0lSz napisał:

To jest "wymaganie uprawnienia" z Kalendarza Xiaomi.
Nie ma Global EU... masz Xiaomi.EU, czy oryginalny Global?

Mam orginalny Global,

Już sobie z tym poradziłem, gdy wyskoczyło ponownie przytrzymałem to dłużej i pojawiła się opcja żeby nie pokazywało powiadomień i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, gore2kill4 said:

Witam. Gdzie w menu telefonu mogę ustawić tego astronautę który się wyświetla na ekranie blokady? A może to always on display? W sumie też nie wiem gdzie to. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Ustawienia -> Wyświetlacz -> Ekran zgodny z otoczeniem 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sprawdzał wyświetlacz w Mi9 aplikacją do testowania wyświetlacza? Np. OLED Tools?
Sprawdzam zawsze każdy telefon jaki do mnie przyjdzie i żaden OLED przy niskich jasnościach na różnych kolorach nie radzi sobie idealnie, część pikseli danej barwy włącza się później od innych, ale tu wynik jest wg mnie - dziwny. Zazwyczaj rozświetlając wyświetlacz po prostu część pikseli włącza się później, przez co mamy czarne smugi na wyświetlaczu dla różnych barwach. Bywa, że każdy kolor rozświetla się inaczej, przez co szary kolor jest niejednolity bo w różnych częściach wyświetlacza dominują różne barwy.

Tu rozświetlając czerwony kolor - cześć wyświetlacza rozświetla się na żółto (zielono?).

W warunkach normalnego używania pewnie ciężko będzie wywołać efekt przebarwienia, ale używając w nocy aplikacje z jednolitym tłem może to być widoczne. Ja widzę w dziennym świetle na bardzo niskiej jasności, że część wyświetlacza jest żywoczerwona, a część blada.5c8b5c2ef15b37aff3d9e1315ee8b47f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9 mam od dwóch dni, ogólnie jestem nim zachwycona po za jedną rzeczą, mianowicie prędkość internetu mobilnego.

Prędkości dramatycznie małe (1 pomiar parter domu, 2 pomiar poddasze) sieć Play, a dlaczego tak to przeżywam, ponieważ przez ostatnie prawie 3 lata używałem telefonu Xiaomi Redmi Pro który był w ostatnim czasie wrakiem, zalanym przeznl wodę, rozbitym dwa razy, na tej samej karcie SIM i w tych miejscach w których robiłem pomiar Mi 9 miałem wyniki rzędu 20 oraz 13 Mbps.

Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego jest tak słabo? 

Pierwsza myśl że może trzeba wymienic kartę SIM na nową ale tak jak pisałem mam cały czas ta samą.

Maskara!

Screenshot_2019-04-12-16-45-05-999_org.zwanoo.android.speedtest.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, losmarte napisał:

Spróbuj zrobić test o 6 rano

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Godzina nie ma znaczenia, sprawdzałem o różnych porach, cały czas tak samo słabo, zresztą tak jak pisałem testowałem na ,,starym złomie,, i na Mi 9 i jest kolosalna różnica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Orange jak na tę porę dnia jest ok. @TED łączysz się z LTE Play czy w roamingu? Bo w roamingu więcej niż 3mbps nie wyciągniesz, a może być tak, że tu łączysz się np z T-Mobile, a na drugim telefonie bezpośrednio Play stąd różnica wyników 

Screenshot_2019-04-12-18-36-43-515_org.zwanoo.android.speedtest.png

@Meex nie wiem o czym mówisz bo nigdy nie miałem hopla by testować ekran jakimiś aplikacjami, ale na mi8 były smugi wieczorem przy skrolowaniu czarnego tła z obrazkami i na mi9 też są, ale trochę mniejsze i nie przeszkadza to :) taki urok oledow

Edytowane przez stereo0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, stereo0 napisał:

U mnie w Orange jak na tę porę dnia jest ok. @TED łączysz się z LTE Play czy w roamingu? Bo w roamingu więcej niż 3mbps nie wyciągniesz, a może być tak, że tu łączysz się np z T-Mobile, a na drugim telefonie bezpośrednio Play stąd różnica wyników 

Screenshot_2019-04-12-18-36-43-515_org.zwanoo.android.speedtest.png

@Meex nie wiem o czym mówisz bo nigdy nie miałem hopla by testować ekran jakimiś aplikacjami, ale na mi8 były smugi wieczorem przy skrolowaniu czarnego tła z obrazkami i na mi9 też są, ale trochę mniejsze i nie przeszkadza to :) taki urok oledow

To u ciebie jest elegancki wynik.

Łącze się z Play, sprawdzałem na nadajnikach z Plusa to jest to samo nawet 3 Mbps nie wykręci.

Jestem załamany tymi wynikami, Mieszkam w Rzeszowie jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TED ja mieszkam koło Ropczyc. Łączy Ci się jeszcze z plusem Play? Bo coś chyba od tego roku mieli już nie mieć roamingu w plusie. Na nadajnikach innych sieci Ci nic lepszego nie wykręci. Jeśli problem jest tylko na tym telefonie to przyjrzalbym sie ustawieniom apn, a jak jest też na innych telefonach to albo Play nawala, albo dzwon do nich niech wykonają reset. Miałem numer w Virgin, ale mnie zaczęli wkurzać (zasięg play, roamingi) bo interenet prawie nie działał w ostatnim czasie. I też parę razy robili mi reset i na jakiś czas pomagało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, stereo0 napisał:

@TED ja mieszkam koło Ropczyc. Łączy Ci się jeszcze z plusem Play? Bo coś chyba od tego roku mieli już nie mieć roamingu w plusie. Na nadajnikach innych sieci Ci nic lepszego nie wykręci. Jeśli problem jest tylko na tym telefonie to przyjrzalbym sie ustawieniom apn, a jak jest też na innych telefonach to albo Play nawala, albo dzwon do nich niech wykonają reset. Miałem numer w Virgin, ale mnie zaczęli wkurzać (zasięg play, roamingi) bo interenet prawie nie działał w ostatnim czasie. I też parę razy robili mi reset i na jakiś czas pomagało

 

Z plusem jest tak że Play wył już możliwość korzystania z anten plusa lecz mój kolega dzwonił do nich z zapytaniem czemu tak właśnie jest o dostał odp że Play zerwał umowę z plusem lecz umowa ta kończy się na koniec roku 2019 i jeśli chcesz to mogę jeszcze na ten rok wł możliwość łączenia się z plusem. Tak więc wystarczy zadzwonić do Play i wł jeśli chcesz do końca tego roku, po nowym roku już nie będzie takiej opcji.

Teraz mi się zaświeciła lampka w głowie i zrobiłem porównanie z telefonem żony, ona też ma Play , telefon Xiaomi Redmi note 5 I wyszło praktycznie to samo nawet troszeczkę gorzej, telefony leżały obok siebie i w tym samym czasie robiłem test 

Tak więc pewnie to wina tego zje*** Play .

Zadzwonię tak jak mówisz i powiem żeby zrobiło mi reset, tylko czego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TED no to może być wina play. Ja od nich uciekłem i testowałem orange i plush i zdecydowałem się na orange póki co. Nie wiem dokładnie co oni resetują, ale podejrzewam,  ze tak jak w virgin coś tam jakby odświeżają na panelu użytkownika. W każdym razie https://downdetector.pl/status/play/mapa według tej strony i komentarzy play ostatnio poprostu nawala z prędkością internetu. Ludzie maja transfery od 2 do 10mbps, więc pewnie jest przeciążona sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, stereo0 napisał:

@TED no to może być wina play. Ja od nich uciekłem i testowałem orange i plush i zdecydowałem się na orange póki co. Nie wiem dokładnie co oni resetują, ale podejrzewam,  ze tak jak w virgin coś tam jakby odświeżają na panelu użytkownika. W każdym razie https://downdetector.pl/status/play/mapa według tej strony i komentarzy play ostatnio poprostu nawala z prędkością internetu. Ludzie maja transfery od 2 do 10mbps, więc pewnie jest przeciążona sieć.

Jest bardzo prawdopodobne że Play coś zj*****, ponieważ gdy kupiłem żonie Redmi note 5 to było chyba w styczniu, to sprawdzałem od razu z jaką prędkością działa internet mobilny i było super, aż byłem w szoku, jeśli dobrze pamiętam to kręciło ok 50 Mbps. Wszystkie te testu robiłem u nas w domu tak więc coś musi być na rzeczy.

Jutro do nich zadzwonię i zobaczymy czy coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, zsiewicz said:

Naprawdę ja się dziwie jeszcze ludziom po tym co odstawia play z zasięgiem, internetem i tym wszystkim, że nadal korzystają z tej sieci...

Z takich ciekawostek dzisiaj dzwonili do mnie z Play i co ciekawe Pani powiedziała, że są na etapie wdrażania wifi calling na mi9 :-D zapewne to ściema ale jakby okazała się prawdą to ciekawe :) mimo wszystko ja w czerwcu dziękuję filetowym i przechodzę gdzie indziej :) niech ich 5G Ready innych zadowala :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tpawel napisał:

Pokazuje, ale od pewnego momentu w pozycji BW pokazuje jakiej szerokości pasma biorą udział w agregacji. @latet Twoje wyniki wskazują że masz słaby zasięg. DL się może zapchać, ale UL w tej wysokości pokazuje jasno że masz słaby sygnał.
 

W innym miejscu osiedla osiągnąłem dużo lepsze wyniki, mimo że bez agregacji (jak na obrazkach). Ale i tym razem widać, że pierwsze parę sekund upload'u leży i kwiczy. Tak jest za każdym razem, niezależnie od późniejszego wyniku uśrednionego.

Screenshot_2019-04-12-07-54-26-333_org.zwanoo.android.speedtest.png

Screenshot_2019-04-12-07-55-02-893_cz.mroczis.netmonster.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...