Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

@JamCiTo najlepsze do czego? Nikt tak nie trzyma telefonu, żeby czytnik z tyłu był wygodny. Czytniki z tyłu to konieczność była, jak technologicznie nie dało się ogarnąć ich z przodu. Po czasach głupoty czytników z tyłu wszyscy wracają z nimi na przód, gdzie ich miejsce. Tylko tanie modele dostają z tyłu bo taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę czytnik z tyłu. Dopóki czytnik z przodu nie będzie pokrywał chociaż dolnej połowy tafli szkła to dla mnie jest beznadziejnym rozwiązaniem. Skan twarzy rozgramia to rozwiązanie póki co, a gdy telefon leży na biurku lub jest w uchwycie to powinno działać zaawansowane rozpoznawanie głosem, żadne fizyczne szukanie czytnika. Przecież ten z przodu też trzeba szukać, bo ciężko trafić, a jak trafisz to czasem i tak nie rozpozna - krok w tył względem czytnika z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sp4ubw napisał:

@JamCiTo najlepsze do czego? Nikt tak nie trzyma telefonu, żeby czytnik z tyłu był wygodny. Czytniki z tyłu to konieczność była, jak technologicznie nie dało się ogarnąć ich z przodu. Po czasach głupoty czytników z tyłu wszyscy wracają z nimi na przód, gdzie ich miejsce. Tylko tanie modele dostają z tyłu bo taniej :)

Ooooo... 

To zdradź tę nową technikę przyklejania sobie smarkfona ekranem do dłoni.... 

I nie twierdź, że nikt tak nie trzyma, żeby z tyłu było wygodnie, bo wszyscy których znam (a jest tego parę - no dobra z kilkadziesiąt, może kilkaset - osób) łapią smarka w ten sposób, że układają tak jakby w poprzek dłoni, ekranem skierowanym do twarzy i z automatu (jeżeli osoba jest praworęczna) kciuk z dołem dłoni unieruchamia go, a pozostałe 4 palce łapią z tył i drugi bok. Przy dobrze, jak w siołmi, umieszczonym czytniku z automatu jest w zasięgu, czy bezpośrednio pod 3ma palcami.... Leworęczni mają dokładnie lustrzane odbicie. 

Jest:

I wygodniej - bo nie trzeba zmienić chwytu, i łapiąc, czytnik od razu jest pod palcami

I estetycznej - bo nie wystaje nic z boku, pod ekranem, nie ma dziur w ekranie

I bezpieczniej - bo którego palca ktoś użył? Z przodu, czy z boku praktycznie jak delikwent łapie smarka jedną ręką, w grę wchodzi kciuk... 

 

I proszę Cię, nie zaczynaj jak faplowcy - bo nasz kosztuje i jest za***isty, a biedota niech kupuje inny, chiński szajs.... 

 

Ergonomia - słowo - klucz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2019 o 11:47, sp4ubw napisał:

@raven66 a ja brałbym MI9 :) Ze względu na zdjęcia właśnie. Brak OIS ale co z tego jak zdjęcia ostre? Nie bardzo Gcam w nocy bo nieostre, no to co? I tak w dzień działa i idealne :) Za to masz więcej trybów, trzy ogniskowe, portrety w szerokim trybie, dynamiczne zdjęcia, 48MP, makro, śledzenie obiektu, bardzo fajnei działające FHD 60fps w filmach, filmy 4k przednią kamerką.

Takie tam pierdoły, ale są.

Oczywiście to tylko mój wybór :)

Pytasz o ładowanie indukcyjne, tez masz 20W vs 7.5W. 

Nie ma takiej opcji "filmy 4k przednią kamerką.' ( jeśli przez przednią kamerę rozumiesz tę do selfie )

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simcold

Dnia 30.03.2019 o 18:20, simcold napisał:

https://rootblog.pl/xiaomi-mi-6-vs-xiaomi-mi-9/

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Hej czytałem, właśnie twoje porównanie. Jak to widzisz po kilku dniach? Pod kątem baterii mi9 jest lepiej niż w MI6(którą sam posiadam )? Czy brak OIS to duży problem? Mam tylko jedną ręke i to dosyć istotne dla mnie.... Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simcold
Hej czytałem, właśnie twoje porównanie. Jak to widzisz po kilku dniach? Pod kątem baterii mi9 jest lepiej niż w MI6(którą sam posiadam )? Czy brak OIS to duży problem? Mam tylko jedną ręke i to dosyć istotne dla mnie.... Z góry dziękuje za odpowiedź :)
Bateria trochę może lepiej dla mi6 ale... Mi6 miałem już idealnie skonfigurowana a mi9 nic nawet nie robiłem bo czekam na odblokowanie BL i wtedy się będę bawił z optymalizacja. Ois nie wiem. Mało nagrywam filmików ale jakoś z tego co widzę to bardzo podobnie to wygląda a wielkościowe zaczynam się coraz bardziej przyzwyczajać.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, simcold napisał:

Bateria trochę może lepiej dla mi6 ale... Mi6 miałem już idealnie skonfigurowana a mi9 nic nawet nie robiłem bo czekam na odblokowanie BL i wtedy się będę bawił z optymalizacja. Ois nie wiem. Mało nagrywam filmików ale jakoś z tego co widzę to bardzo podobnie to wygląda a wielkościowe zaczynam się coraz bardziej przyzwyczajać.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki wielkie ! Wiem, że miałeś długi staż z mi6 dlatego pytam: Czy Twoim warto przechodzić z rocznej MI6? Z OIS chodziło mi o nocne foty lub takie z dłuższym czasem naświetlania. Ile zazwyczaj masz SOTu na mi9 z wifi i na LTE?

Edytowane przez m3t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ! Wiem, że miałeś długi staż z mi6 dlatego pytam: Czy Twoim warto przechodzić z rocznej MI6? Z OIS chodziło mi o nocne foty lub takie z dłuższym czasem naświetlania. Ile zazwyczaj masz SOTu na mi9 z wifi i na LTE?
Nocne foty.... Normalnie wszystko. Bardzo szybko cyka czy to stockowa czy gCam. Jest naprawdę dobrze. Co do SoT-u teraz mam jeszcze 61% baterii z czego 2:30 to sam SoT a odłączyłem tel jakoś o 9 od ładowarki. LTE nigdy nie używam na żadnym urządzeniu tylko H

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, simcold napisał:

Nocne foty.... Normalnie wszystko. Bardzo szybko cyka czy to stockowa czy gCam. Jest naprawdę dobrze. Co do SoT-u teraz mam jeszcze 61% baterii z czego 2:30 to sam SoT a odłączyłem tel jakoś o 9 od ładowarki. LTE nigdy nie używam na żadnym urządzeniu tylko H

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki wielkie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę czas pracy od ostatniego uruchomienia / restartu? W pozycji O telefonie - - - > Stan telefonu nie widzę tego... 026c244c3bd82b83dc52a9d7ad499b32.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Troche słabo to wygląda.... chyba że forum tak niszczy jakość
Na telefonie ciut lepiej wygląda ale zdjęcia zaszumione wychodzą. Może coś poprawią w kolejnej aktualizacji...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...