Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Zamówiłem Mi9 w RTV Euro AGD 
Wersja czarna 6/128 
Dziś dostałem powiadomienie o dostępności telefon do odbioru we wtorek 
Czy tak samo jak w przypadku poprzednich modeli trzeba wysłać prośbę o odblokowanie bootloadera i dalej standardowo TWRP i xiaomi.eu beta ?
Jeśli masz już zgodę to nie musisz prosić znów. Ona jest przypisana do konta, nie do konkretnego telefonu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ekrany AMOLED z wcześniejszych modeli Mi były podatne na wypalanie? Czekam na Mi 9 SE Global, którego bym używał na pewno min 2 lata. Zastanawiam się, czy ekran przeżyje taki okres czasu bez szwanku. Nie gram na telefonie, głównie czytam treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, radier napisał:

Czy ekrany AMOLED z wcześniejszych modeli Mi były podatne na wypalanie? Czekam na Mi 9 SE Global, którego bym używał na pewno min 2 lata. Zastanawiam się, czy ekran przeżyje taki okres czasu bez szwanku. Nie gram na telefonie, głównie czytam treści.

Dopóki nie będziesz po kilka godzin wyświetlał statycznego obrazu na max jasności dopóty nic się nie stanie. Mam Mi 8 z 6 miesięcy i nic się nie dzieje, a jeździłem na nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z gpay już minęły. Normalnie działa na tym modelu. Wystarczy zmienić portfel na HCE i wszystko zaczyna poprawnie działać. 
Testowane dziś kilka razy na 9.3.21 xiaomi.eu
Takie problemy nie mijają, a jedynie znikają na chwilę. Za jakiś czas wrócić - co jak co, ale to akurat cykliczny problem

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

[mention=10517]Antyhaker[/mention] 

Możesz wyjaśnić ?
Nic nie słyszałem na ten  temat 

Na Mi6 działa Google Pay podpięte 2 karty płatności działają normalnie 
To się ciesz. Wystarczy przeglądać tematy dotyczące najnowszych wydań. Niektórzy mają mniej szczęścia, ale to loteria.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarzył się raz i to z mojej winy bo miałem portfel ustawiony na SIM. Więc można założyć, że nigdy się nie zdarzył, a jedynie byłem niedoinformowany co ustawić. Jak wróci to napiszę, ale nie spodziewam się tego. Nie zamierzam stosować magiska, który robi takie problemy b o uważam, że nie jest mi do niczego potrzebny. Jak się - odpukać - zdarzy, że Gpay przestanie działać, to 5 sekund w sklepie i będę mógł zapłacić aplikacją banku. Tak czy siak problem nie zaistnieje i zawsze można płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Worrior napisał:
Pojawiła się nowa aktualizacja. Zauważyłem zmiany w apce aparatu, obok wyboru rodzaju zdjęć pojawiło się 48mp oraz na aod pokazuję się poziom baterii

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

Integracja z Google Lens już jest? Czy dopiero będzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integracja z Google Lens już jest? Czy dopiero będzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Tzn?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Integracja z Google Lens już jest? Czy dopiero będzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Chyba jestf72ac377fcce67feae4695e25add03e7.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Worrior napisał:
Rozpoznaje mi 8 jako iPhona x hehehe

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

I to jest skrót w aplikacji aparatu, czy odpalasz oddzielną aplikację? Co do mi8 - nic dziwnego, jak to klon iPhone X

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Worrior napisał:

Zauważyłem zmiany w apce aparatu, obok wyboru rodzaju zdjęć pojawiło się 48mp
 

W kwestii tego pseudo 48mpix to interesująco wygląda to zestawienie:

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idCamera1=300572&idCamera2=300585&idCamera3=300580

oraz analogiczne, ale w mocnym świetle:

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idCamera1=300572&idCamera2=300585&idCamera3=300580

Photo compare - GSMArena.com - Mozilla Firefox 2019-03-23 11.12.26.jpg

Photo compare - GSMArena.com - Mozilla Firefox 2019-03-23 11.13.39.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że redmi robi lepsze

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to już było wrzucane ze dwa razy w wątku w  aktualnościach. Zresztą co da porównanie skoro na każdym zdjęciu są zupełnie inne parametry, iso w mi9 wyrypane w kosmos to i szczegółów nie będzie. I nawet z tego obrazka można sobie pod tezę chodź co wybrać. Nie mówię bo honor robi widzę dobre forki, ale widać też dużo odszumiania, ale wciąż są dobre i szczegółowe

 

 

Dobre światło i poniżej z małym światłem.

dzień.JPG

noc.JPG

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, stereo0 napisał:

Zresztą co da porównanie skoro na każdym zdjęciu są zupełnie inne parametry, iso w mi9 wyrypane w kosmos to i szczegółów nie będzie.

No, właśnie o to chodzi. Przeciętny użytkownik nie będzie korzystał z trybu manualnego (gdzie masz wpływ na ISO) tylko z automatycznego. W tych testach parametrem stałym jest oświetlenie planszy i pokazanie, jak różne urządzenia zrobią różne zdjęcia w identycznych warunkach.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, latet napisał:

No, właśnie o to chodzi. Przeciętny użytkownik nie będzie korzystał 

Trafiłeś w punkt. Przeciętny użytkownik nie będzie robil aż takich cropow jak na gsmarena i w większości nikt poza ekranem telefonu nie będzie ich oglądał na większych. Choć wciąż jestem pod wrażeniem huaweia jak dalej przegania konkurencję swoimi aparatami czy to w mate 20 pro czy tym honorze. Nawet chyba S10 nie jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...