Max76

MiNote - fastboot zamiast systemu

Recommended Posts

Witam,

mam problem z ucegleniem telefonu MiNote tego typu:

po wciśnieniu przycisku POWER wchodzi od razu do fastboot i tam zostaje. Po podłączeniu ładowarki na wyłączony tel też pojawia się fastboot zamiast jakiegokolwiek info o ładowaniu(brak ladowania).

Telefon wchodzi normalnie do recovery - stockowe wymieniłem na twrp, ale za każdym razem restart oznacza wejście do fastboot. W Twrp mogę formatować partycje, wgrywać soft, ale każda próba wgrania softu zakończona sukcesem kończy się restartem do fastboot. Telefon widzę w PC, zarówno jak jest w fastboot - wtedy mogę użyć "Minimal adb and fastboot", ale też go widzę jak jest w TWRP - wtedy widzę telefon jako Minote i mogę przesyłać pliki. Tak samo widzi go Miflash (w trybie fastboot), pięknie rozpoznaje, robię mu flashowanie softem fastboot zakończone sukcesem. Co z tego skoro po restarcie wchodzi do fastboot.

Bootloader jest odblokowany ("fastbbot oem device-info" tak pokazuje), za to komenda "fastboot getvar all" zwraca pusty wynik. Wgrywałem boot.img komendą "fastboot flash boot boot.img" ale bez zmian. 

Nie wiem co się stało, że przestał normalnie działać - dzieciak mi taki dal i głupa pali.

 

Pomóżcie - da się coś zrobić?

 

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z typowych przyczyn w Mi Note mogą być przyciski boczne. Podobnie jak w MI4 ulegały wyrobieniu. Być może vol down jest taki i to powoduje przejście do fastboota. Z punktu widzenia programowego nie ma powodu na takie zachowanie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 14.03.2019 o 12:01, Acid napisał:

Być może vol down jest taki i to powoduje przejście do fastboota.

Niestety, rozebrałem telefon, wypiąłem tasiemkę z przyciskami i wtedy podpiąłem ładowarkę. Efekt ten sam, czyli momentalnie pojawił się fastboot i zero ładowania. Rozumiem, że gdyby to było zwarcie na przycisku VOL- to odpięcie tasiemki pozwoliłoby przynajmniej na przywrócenie ładowania.

Nie ma w fastboocie jakichś logów do odczytania albo czegoś takiego? nie mam pojęcia co dalej robić...

 

ps: czy problemy np z napięciem z baterii podawanym na telefon mogłoby spowodować coś takiego, że startuje fastboot zamiast systemu?

Edited by Max76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acid, dzięki za zainteresowanie tematem!

Właśnie odkryłem, że w fastboocie mogę wydać komendę "fastboot boot boot.img" i rusza system, a na telefonie pojawia się ekran konfiguracyjny miui! Wybrałem wifi, jezyk, itp a następnie sprawdziłem, że faktycznie działa przycisk vol+, natomiast vol- nie reaguje na nic (ale też nie ma zwarcia, bo dźwięk sam z siebie się nie scisza). Czyli znowu odpiąłem tasiemkę z przyciskami, ale po podpięciu ładowarki ruszył znowu fastboot:((( Czyli co? Zwarcie gdzieś na płycie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now