Max76

MiNote - fastboot zamiast systemu

Recommended Posts

Witam,

mam problem z ucegleniem telefonu MiNote tego typu:

po wciśnieniu przycisku POWER wchodzi od razu do fastboot i tam zostaje. Po podłączeniu ładowarki na wyłączony tel też pojawia się fastboot zamiast jakiegokolwiek info o ładowaniu(brak ladowania).

Telefon wchodzi normalnie do recovery - stockowe wymieniłem na twrp, ale za każdym razem restart oznacza wejście do fastboot. W Twrp mogę formatować partycje, wgrywać soft, ale każda próba wgrania softu zakończona sukcesem kończy się restartem do fastboot. Telefon widzę w PC, zarówno jak jest w fastboot - wtedy mogę użyć "Minimal adb and fastboot", ale też go widzę jak jest w TWRP - wtedy widzę telefon jako Minote i mogę przesyłać pliki. Tak samo widzi go Miflash (w trybie fastboot), pięknie rozpoznaje, robię mu flashowanie softem fastboot zakończone sukcesem. Co z tego skoro po restarcie wchodzi do fastboot.

Bootloader jest odblokowany ("fastbbot oem device-info" tak pokazuje), za to komenda "fastboot getvar all" zwraca pusty wynik. Wgrywałem boot.img komendą "fastboot flash boot boot.img" ale bez zmian. 

Nie wiem co się stało, że przestał normalnie działać - dzieciak mi taki dal i głupa pali.

 

Pomóżcie - da się coś zrobić?

 

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z typowych przyczyn w Mi Note mogą być przyciski boczne. Podobnie jak w MI4 ulegały wyrobieniu. Być może vol down jest taki i to powoduje przejście do fastboota. Z punktu widzenia programowego nie ma powodu na takie zachowanie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 14.03.2019 o 12:01, Acid napisał:

Być może vol down jest taki i to powoduje przejście do fastboota.

Niestety, rozebrałem telefon, wypiąłem tasiemkę z przyciskami i wtedy podpiąłem ładowarkę. Efekt ten sam, czyli momentalnie pojawił się fastboot i zero ładowania. Rozumiem, że gdyby to było zwarcie na przycisku VOL- to odpięcie tasiemki pozwoliłoby przynajmniej na przywrócenie ładowania.

Nie ma w fastboocie jakichś logów do odczytania albo czegoś takiego? nie mam pojęcia co dalej robić...

 

ps: czy problemy np z napięciem z baterii podawanym na telefon mogłoby spowodować coś takiego, że startuje fastboot zamiast systemu?

Edited by Max76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj to może świadczyć o płycie głównej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acid, dzięki za zainteresowanie tematem!

Właśnie odkryłem, że w fastboocie mogę wydać komendę "fastboot boot boot.img" i rusza system, a na telefonie pojawia się ekran konfiguracyjny miui! Wybrałem wifi, jezyk, itp a następnie sprawdziłem, że faktycznie działa przycisk vol+, natomiast vol- nie reaguje na nic (ale też nie ma zwarcia, bo dźwięk sam z siebie się nie scisza). Czyli znowu odpiąłem tasiemkę z przyciskami, ale po podpięciu ładowarki ruszył znowu fastboot:((( Czyli co? Zwarcie gdzieś na płycie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now