Skocz do zawartości

MiNote - fastboot zamiast systemu


Max76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z ucegleniem telefonu MiNote tego typu:

po wciśnieniu przycisku POWER wchodzi od razu do fastboot i tam zostaje. Po podłączeniu ładowarki na wyłączony tel też pojawia się fastboot zamiast jakiegokolwiek info o ładowaniu(brak ladowania).

Telefon wchodzi normalnie do recovery - stockowe wymieniłem na twrp, ale za każdym razem restart oznacza wejście do fastboot. W Twrp mogę formatować partycje, wgrywać soft, ale każda próba wgrania softu zakończona sukcesem kończy się restartem do fastboot. Telefon widzę w PC, zarówno jak jest w fastboot - wtedy mogę użyć "Minimal adb and fastboot", ale też go widzę jak jest w TWRP - wtedy widzę telefon jako Minote i mogę przesyłać pliki. Tak samo widzi go Miflash (w trybie fastboot), pięknie rozpoznaje, robię mu flashowanie softem fastboot zakończone sukcesem. Co z tego skoro po restarcie wchodzi do fastboot.

Bootloader jest odblokowany ("fastbbot oem device-info" tak pokazuje), za to komenda "fastboot getvar all" zwraca pusty wynik. Wgrywałem boot.img komendą "fastboot flash boot boot.img" ale bez zmian. 

Nie wiem co się stało, że przestał normalnie działać - dzieciak mi taki dal i głupa pali.

 

Pomóżcie - da się coś zrobić?

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 12:01, Acid napisał:

Być może vol down jest taki i to powoduje przejście do fastboota.

Niestety, rozebrałem telefon, wypiąłem tasiemkę z przyciskami i wtedy podpiąłem ładowarkę. Efekt ten sam, czyli momentalnie pojawił się fastboot i zero ładowania. Rozumiem, że gdyby to było zwarcie na przycisku VOL- to odpięcie tasiemki pozwoliłoby przynajmniej na przywrócenie ładowania.

Nie ma w fastboocie jakichś logów do odczytania albo czegoś takiego? nie mam pojęcia co dalej robić...

 

ps: czy problemy np z napięciem z baterii podawanym na telefon mogłoby spowodować coś takiego, że startuje fastboot zamiast systemu?

Edytowane przez Max76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, dzięki za zainteresowanie tematem!

Właśnie odkryłem, że w fastboocie mogę wydać komendę "fastboot boot boot.img" i rusza system, a na telefonie pojawia się ekran konfiguracyjny miui! Wybrałem wifi, jezyk, itp a następnie sprawdziłem, że faktycznie działa przycisk vol+, natomiast vol- nie reaguje na nic (ale też nie ma zwarcia, bo dźwięk sam z siebie się nie scisza). Czyli znowu odpiąłem tasiemkę z przyciskami, ale po podpięciu ładowarki ruszył znowu fastboot:((( Czyli co? Zwarcie gdzieś na płycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...