Skocz do zawartości

Xiaomi Dafang problem


barbarosg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kamerką Dafang. Kamerka normalnie się paruje, ma status online ale kiedy próbuję ją odpalić w apce Mi home to najpierw jest 1/3 connecting, potem 2/3 authenticating - pojawia się na chwilę obraz i po chwili komunikat The current connection is no good i rozłącza, potem kolejny raz connecting i tak w kółko. firmware kamerki to 5.5.1.419. apka mi home w wersji 5.4.62. Próbowałem resetować, łączyłem z innym routerem i cały czas to samo. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem. Kamera paruje się i łączy się z netem (niebieska dioda pali się na stałe) , jest widoczna online, ale aplikacja nie jest w stanie jej otworzyć - Connecting (1/3) i komunikat "Connection timeout". Działało ok długi czas, padło 3 dni temu.

China mainland, język Default, Mihome 5.4.64 (próbowałem wielu wersji)  Plugin 2.3.23, Firmware 5.5.1.419

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta kamera bywa chimeryczna. Akurat na tej wersji softu i FW nie mam z nią takich problemów, ale zdarzały się takie na wcześniejszych wersjach. W mojej mam nieustający problem z odtwarzaniem nagrań zapisanych na SD, czy pamięci USB. Używam równolegle zewnętrznej kamery Yi i z softem Yhome i ta działa zdecydowanie stabilniej. Moim zdaniem to niezbyt udany model. Jakość obrazu ok, ale z resztą funkcji ciągle problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy rozwiązano jakoś ten problem " connection timeout retry after checking unobstructed" wcześniej dwie kamerki się łączyły po czym padła jedna druga działała normalnie i tez po jakim czasie to samo, co dziwne po aktualizacji pojawił się napis Extrem w lewym górnym rogu wcześniej było low lub medium w zależności od ustawień (jakość obrazu) nie działają kamerki już od tygodnia, próba wgrania starszego oprogramowania nic nie zmienia gdyż prosi o aktualizacji przy próbie połączenia. Na chwilę obecną to szmelc, jeśli ma ktoś jakiś pomysł żeby to działało ponownie proszę o podpowiedz  

Screenshot_20190319-131106.png

Edytowane przez maksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dwie te kamery. Pierwsza kupiona jako preorder kiedy wychodzily, druga dokupiona rok później.

Obie maja soft 5.5.1.419

 

I rzeczywiście po jakichś zmianach w sofcie (nie w kamerze, na tym sofcie obie dobrze działy), ale po zmianie MiHome i pluginu do kamery(ew. coś na serwerach)

Jedna. Ta nowsza przestała działać. Jest Online. Przesyła powiadomienia o wykryciu ruchu. Wszystko cacy niby, ale samego feeda wideo już nie ma, to samo co u was.

Druga kamera - ta starsza, z tym samym softem, działa bez zastrzeżeń cały czas. 

Wyglada jakby z jakiegoś powodu przestali je obsługiwać (kwestia rynku docelowego czy coś) - w dodatku oficjalnie mają to w nosie, bo urządzenie już niewspierane.

Zostaje więc alternatywny soft lub czekać, aż się samo naprawi jak się samo popsuło :)

Gdyby jednak ktoś rozwiązał problem (może warto starszy MiHome zainstalować albo cuś? ) to każda porada cenna będzie dla nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Specjalnie się tu zarejestrowałem żeby dać rozwiązanie tego problemu... ;)

A więc cała niedzielę z tym walczyłem ściągając różne wersje mi home, rosyjskie modyfikowane apki, vpny, etc. etc.  az w końcu znalazłem rozwiazanie... okazało że to wina adblocka...

Dodaj sobie do whitelist w Adaway(lub co tam używasz) wpis: *.mi.com.

Nie ma za co ;d

Chodzi oczywiście o błąd podczas logowania do China servera - timeDiff

Edytowane przez Mcqz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam,
 
Specjalnie się tu zarejestrowałem żeby dać rozwiązanie tego problemu...
A więc cała niedzielę z tym walczyłem ściągając różne wersje mi home, rosyjskie modyfikowane apki, vpny, etc. etc.  az w końcu znalazłem rozwiazanie... okazało że to wina adblocka...
Dodaj sobie do whitelist w Adaway(lub co tam używasz) wpis: *.mi.com.
Nie ma za co ;d
Chodzi oczywiście o błąd podczas logowania do China servera - timeDiff


Ciekawe - ojciec na telefonie nie ma nic w stylu adaway czy Adblock (nie wspomnę że nie ma nawet root'a) i jedna padła, druga nie.
Więc to nie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem maila do hualaikeji 7. kwietnia, a 22. kwietnia dostałem odpowiedź

Cytat

亲爱的用户

您的申请已通过审核您的小方现在已经可以在大陆地区之外正常使用。

再次提醒您您的小方将无法继续享受相应的售后服务和技术支持。

感谢您对小方智能摄像机的理解与支持。

i kamera działa. 

Wysłałem mailem zdjęcie tyłu kamery i zrzut zamówienia z gearbest. 

Edytowane przez mcp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem maila do hualaikeji 7. kwietnia, a 22. kwietnia dostałem odpowiedź

亲爱的用户

您的申请已通过审核您的小方现在已经可以在大陆地区之外正常使用。

再次提醒您您的小方将无法继续享受相应的售后服务和技术支持。

感谢您对小方智能摄像机的理解与支持。

i kamera działa. 
Wysłałem mailem zdjęcie tyłu kamery i zrzut zamówienia z gearbest. 
Jakiej treści maila wysłałeś i gdzie?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłasz do [email protected] 
A co masz wysłać jest widoczne w kamerze,

Screenshot_20190418-180114.thumb.jpg.2424b600100bf3ec43bc00f1c0e4cea8.jpg

ale to pojawiło mi się dopiero jak zrobiłem downgrade oprogramowania do demo_5.5.1.194.bin zgodnie z instrukcją https://github.com/EliasKotlyar/Xiaomi-Dafang-Hacks wcześniej miałem tylko komunikat "...timeout..." Być może jest to ważne bo po zmianie oprogramowania pojawiła się informacja że produkt jest przeznaczony tylko na rynek chiński, i musiałem zaakceptować warunki po których pojawiła mi się instrukcja jak wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
Dnia 17.01.2021 o 18:42, bonykrk napisał:

Witam. dziś moja kamerka doznała przypadłości z przed lat jak widze. Czy temat został rozwiązany jakos? oczywiście patch aktualny jakis 5.5.1_1018

U mnie stao sie dokadnie to samo. Wszystko działo idealnie przez lata a teraz mam jaja...

Dioda miga na niebiesko i mimo, że łączy się do wifi to nie mogę nic zrobić.

Gdy wchodze przez Mi App pojawia się, czy chce zaktualizować soft. Daję tak i pokazuje, że mam najnowszą wersję. Do tego komunikat

Connection timeout, retry after checking unobstructed.

Ciekaw jestem co się stało bo do tej pory wszystko działo dobrze a tu taki klops... Jestem w stanie wgrac hack'a i obserwować kamerę z wewnętrznej sieci, ale to bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 21.07.2021 o 10:24, czesc_romeczku napisał:

Cyrk... bo wczoraj kamerka nagle sama się zrestartowała i po manualnym restarcie mogłem się do niej ponownie podłaczyć i działała. Dziś jednak znowu nie działa a dioda cały czas miga...

Co za shit...

Cześć. Mam to samu u siebie. Udało ci się to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...