Sign in to follow this  
Bebico

Jakosc nocnych zdjec

Recommended Posts

Witam! Od jakiegos czasu cos sie stalo z jakoscia zdjec nocnych. Obraz jest jakis taki fioletowy. W trybie manualnym jest normalnie, ale w automatycznym jest jakas lipa, a wydaje mi sie ze bylo wczesniej normalnie. Spotkal sie ktos z tym ?

IMG_20190311_073858.jpg

IMG_20190311_074051.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak myślałem o co chodzi z tą poświatą., sprawdź czy nie masz po prostu brudnej soczewki. Bo u mnie raczej tego nie zauważyłem. 

IMG_20190227_190746.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka lipa jest w apce od kamery. Jak włączę kompas czy skaner kodów to one dobrze kolory odwzorowują kolory w ciemnych warunkach, a apka od kamery próbuje nieudolnie wszystko rozjaśnić i taka maniaka wychodzi. To chyba występuje od jakiegoś czasu bo wcześniej mnie to tak nie kłuło w oczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj sobie ustawić Wyostrz i wykonaj w ust. Wtedy po dotknięciu na ekranie obszaru który chcesz mieć wyeksponowany kamera ustawi odpowiednią jasność ekranu dostosowując ją do wskazanego obszaru. Klikając w innym miejscu zobaczysz że jasność też się zmieni. W takim trybie jasność nie jest dostosowana do całości zdjęcia a pisałeś że w trybie ręcznym jest dobrze. Także może ten sposób może nie będzie poświaty. Ja tak zawsze robię. Wtedy mam pewność, że na 95% zdjęcie nocne wyjdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this