Michacy

Powiadomienia na AOD nie znikają

Recommended Posts

Nie wiem czy tylko u mnie występuje ten problem, ale w momencie jak otrzymam powiadomienie na AOD, np. WhatsApp to w momencie jak wiadomość odczytam na komputerze to powiadomienie nie znika. Co ciekawe to jak podświetle ekran powiadomienia nie ma, ale jak wróci AOD to się pojawia. Znika dopiero po odblokowaniu telefonu. Dioda powiadomień natomiast znika prawidłowo, tylko ikonka zostaje.
Na chinskim romie, ktory mialem jak kupilem tel ikonki znikaly i jak dobrze pamietam to na poczatku w MIUIPolska tez tak bylo.

Zastanawiam się czy może ma to jakiś związek z optymalizacjami pod kątem używania baterii? Może jest to znany problem i ktoś wie jak to obejść?

Masz jakiś pomysł jak można to naprawić, albo co może to powodować?
Zastanawiam się czy to może mieć związek z jakimiś ustawieniami oszczędzania baterii, np. dla Whatsapp.

Szczerze, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to wyczyszczenie systemu, prawdopodobnie coś się źle wgrało w jakiejś aktu.

Autostart miałem włączony, więc to nie to.

Wczoraj zrobiłem full wipe i postawiłem całość na nowo. Jednakże dzisiaj doszedłem do wniosku, że chyba było to zbędne :-|

Sprawa wygląda tak, że w momencie jak w ustawieniach od ekranu blokady ustawię, żeby w momencie gdy ekran jest zablokowany pokazywały się powiadomienie, ale z ukrytą treścią to ikony na AOD nie znikają. Jak zostawię z domyślnym ustawieniem, czyli, że mają się pokazywać razem z treścią to znikają. Także chyba jest jednak jakiś bug.

Aczkolwiek, żeby nie było za łatwo to po pewnym czasie nawet z tym ustawieniem zdarza się, że ikony znowu nie znikają. Wtedy pomaga znowu wejście do ustawień i przestawienie na chwilę na inną wartość i powrót do domyślnej.

Może ktoś to potwierdzić?