Skocz do zawartości

MIUI 9.3.7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

DFG_2019-03-07-14-14-41-770x1335.png

  • Testy Androida Pie dla Redmi S2 i Mi 6X
  • Koniec oficjalnego wsparcia MIUI wraz z wersją 9.2.28 dla modeli Mi Max, Mi Max Pro
  • Nagrywanie w 60 FPS w 4K i Full HD dla MIX2S, MI8 i nowszych
  • Ciemny motyw dla urządzeń z Androidem 7.1 (opcje programisty)
  • Dodany Voice Match dla MI MIX 3
  • ROMy xiaomi.eu dla MI9/MI9 SE wkrótce
  • Aktualizacja poprawek zabezpieczeń Androida (2019-03-01) dla Mi MIX 3, Mi 8 Pro, Mi Max 3, Mi 8 Lite, Redmi 6, Mi 8, Redmi 5A, POCO F1, Redmi 6A, Mi 8 SE, Redmi 5, Mi 9 SE, Mi 8 EE
  • Poprawki tłumaczenia
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na Mi6 aplikacja banku Santander po uruchomieniu od razu identyfikuje nieprawidłowe logowanie z użyciem odcisku palca. Tak jakby ktoś próbował logować się nie przypisanym do systemu "palcem".

Podobna sytuacja występowała w "pierwszym wydaniu" wersji 7.2.28, która została zastąpiona.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcisk palca działa ale po uruchomieniu aplikacji wywala nieudaną próbę zalogowania odciskiem palca. Jak już się zaloguje to po wylogowaniu aplikacja też wywala nieudaną próbę logowania z użyciem odcisku palca.

Jak widać nie jest to problem tylko u mnie

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, postawiłem na tej wersji telefon od zera, po format data z twrp. Magiska zainstalowałem, ale youtube vanced nie mogę. Nie nadpisuje wersji, która jest po instalacji... Ktoś potwierdzi?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Aktualizacje YT odinstalowane?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarcin  własnie czytam kto instaluje te romy tylko po co pózniej piszecie że rom słaby bo odcisku paluszka telefon nie czyta? bo aplikacja banku nie działa... instalacja romu na rom nadpisuje biblioteki i takie rzeczy sie dzieją trzeba brać to pod uwage robiąc to bez full wipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czarek1212 napisał:

Przy wydaniu nowego romu powinno sie dodać informacje że instalacja z full wipe,instalujecie bez full wipe i dlatego dzieja  sie takie rzeczy

Skąd Ty się urwałeś...?

Poczytaj jakieś 77 razy poradnik instalacji MIUI Polska/EU, bo jak widzę jesteś na bakier, a dopiero potem spróbuj przeczytać go ze zrozumieniem. Dopiero wówczas zrozumiesz, jakie bzdury wypisujesz...

Co do aktualizacji: MIX 3 - póki co wszystoko hula, również płatności zbliżeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wydaniu nowego romu powinno sie dodać informacje że instalacja z full wipe,instalujecie bez full wipe i dlatego dzieja  sie takie rzeczy
Bzdura Panie :) Większość problemów wynika z tego, że ludzie kombinują i nie bardzo wiedzą co tak naprawdę robią. Nie pamiętam kiedy ostatni raz instalowałem na czysto i problemów brak. Mało tego, xiaomi.eu wrzuciłem na Revolution OS I wieś co? Zero problemów :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zgłosić bardzo niski poziom głośności na słuchawkach Bluetooth na MIX3. 2 romy temu problemem była głośność po podłączeniu (ustawiało się na 30%), ale w pierwszym marcowym ta niedogodność znikła. Wtedy poziom głośności był ok. Teraz max to jakieś 50% poprzedniego.

Wysłane z mojego MIX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartos napisał:

Druga sprawa Ustawienia>Ustawienia dodatkowe>Prywatność > Opis pod zakładką lokalizacja to    wł/%1$s

ten problem jest już od wczoraj naprawiony, dodawałem brakujące tłumaczenie i najwyraźniej zmienna nie była już tam dłużej potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...