imthespace

xiaomi air 12.5 ładowanie/ płyta główna

Recommended Posts

Hej. Kupiłem kiedyś w lombardzie mały laptop xiaomi. Głównie jako poręczna maszyna do pisania bez wiatraków. Sprawdzał się znakomicie aż pewnego dnia przestał się ładować.

Jeszcze sobie kilka godzin podziałał. Myślałem, że to może gniazdo usb c padło. Nie miałem dokumentów oryginalnego zakupu z Chin/ lombard też nie miał kontaktu do osoby która przyniosła sprzęt, więc gwarancja odpada.

Kupiłem inną ładowarkę - nic. Dałem do 2 serwisów w Katowicach. Powiedzieli, że to nie bateria i nie gniazdo ale jakiś bezpiecznik na płycie. Nikt nie jest w stanie naprawić ani wskazać miejsce gdzie można ściągnąć nową płytę.

Piszę również jako przestroga przed sprowadzaniem z Chin produktów które nie mają później wsparcia. Sytuacja nieco irytująca, gdyż przecież komputer był sprawny nawet po usterce działał do czasu utraty energii. Teraz tylko leży w szafie i jakoś nie wiadomo co można z nim zrobić poza oczekiwaniem aż może ten mniejszy model również wejdzie na rynek polski...

Może ktoś tutaj ma jakieś sugestie? 

Pozdrawiam,

Pio

jaka dokladnie ladowarke kupiles? mam air 12.5, czytalem kiedys forum miui i padalo w nich wlasnie ladowanie czasem, albo ladowarka, albo cos na plycie. musisz szukac innego serwisu, u mnie w innym tanszym chinczyku ezbook 3 pro padlo ladowanie i nie dzialal podpiety do gniazdka (dzialal z baterii). 2 serwisy nic nie zrobily, dalem do kolejnego i zrobili mi.

sprawdzałem z ładowarką green cell 45 W. Byłem w serwisie Global w Katowicach i mają dobrą reputację, na tyle, że pytając w 2 innych serwisach powiedzieli mi, że jeśli Global tego nie zrobił to oni też nie mają co sprawdzać. Więc na razie niestety sprzęt leży w szafie. Musiałem kupić inny mały notebook