Skocz do zawartości

Xiaomi MiJia 360° Home Security 1080p problem z połączeniem


MarKal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem kamerkę jak w tytule i za Chiny nie mogę ją połączyć z wifi domowym. W sklepie udało się znaleźć poprzez Bluetooth a potem połączyć z Wifi. W domu zaś nie znajduje tej kamerki za pomocą Bluetooth a jak ręcznie chcę dodać to po tym jak szczyta kod QR to potem już nie łączy z wifi. Starałem się to jakoś ogarnąć i mi nie idzie. Potrzebuje pomocy i kieruje się do was o pomoc. 

Dzięki wielkie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Od pewnego czasu mam problem z moją kamerą. Nie mogę się z nią połączyć jeśli telefon jest poza siecią Wi-Fi do której jest podłączona kamera. Zaczyna nawiązywać bezpieczne połączenie, dochodzi do 20% i po jakimś czasie pojawia się taki komunikat:

36127ab74d46e094f24949302954123e.jpg

Niekiedy błąd ma inny numer, np. -21. Zdarza się też, że jakimś cudem telefon połączy się z kamerą i widzę obraz, ale to jest mega sporadycznie. Jeśli telefon znajduje się w tej samej sieci Wi-Fi co kamera to raczej problem ten nie występuje.

Region ustawiony na Chiny, aplikacja Xiaomi Home w najnowszej wersji. Kamere usuwałem z konta i dodawałem od nowa, nic to nie pomogło. Czy ma lub miał ktoś podobny problem jak ja ?

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurła panowie mam to samo... kamera działała normalnie... nic nie zmieniałem poza pewnie jakimiś aktualizacjami mihome... teraz poza domem lipa nie idzie się z tym ustrojstwem połączyć z jakimiś nielicznymi wyjątkami... w domu śmiga aż miło ale co mi po tym jak to nie o to chodzi bo jak jestem w domu to widzę co się dzieje i jej nie potrzebuję...

Czy komuś z was udało się znaleźć jakieś rozwiązanie problemu? 
Ja już przegrzebałem pół internetu i dalej nic... 

kamera ustawiona na chiny i kupiona w chinach... inne urządzenia mi się łączą normalnie np oczyszczacz powietrza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że jak urządzenie było wyprodukowane na Chiny a nie na EU to nie będzie działać na regionie Polska?

Sprawdzę zmianę regionu jak wrócę do domu, aktualnie cisnę z jakimś chińczykiem na wechacie na helpdesku Chuangmi Technology - bodajże producent kamerki :)

Edytowane przez Karol88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde odpukac kamera działa wychodzi na to że po LTE śmiga od razu .... Pytanie jeszcze czy będzie działał oczyszczacz bo jak tak to jesteśmy w domu :) zabieram się za sprawdzanie a póki co na kilka połaczenia się z kamerka po sieci LTE każda zakonczona sukcesem :)

Edytowane przez Karol88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety albo coś źle robię albo nie chce mi wyszukać oczyszczacza, one miały blokady regionalne może dlatego.... Mam 2s i wifi mruga więc jest w trybie parowania i nie widzi go..... Ręcznie dodaje też nie wyszukuje... Jakieś pomysły ?

Edit: na chińskim serwerze oczyszczacz smiga od razu.... wiec bez sensu jedno urządzenie używać na polsce a drugie na chinach....

Edytowane przez Karol88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O królu złoty już sprawdzam jak będzie działać to stawiam 4 paka :)

 

no w końcu.... Urządzenia dodane na region PL kamerka śmiga po LTE aż miło (odpuakc) wychodzi na to że problem rozwiązany :D widac że okroili aplikacje z pewnych funkcji ale przynajmniej to co jest działa jak trzeba ;) 

 

Z 4pakiem nie żartowałem ;) jak coś to podeślij nr konta bo jak mnie pamięć nie myli to na pepperze też coś podobnego udostępniałes za free dla wszystkich więc nagroda się należy :)

 

przy okazji czy ktoś coś wie na temat synchronizacji Ewelinka od sonoffa z mihome ? Czy jest szansa że to kiedyś będzie działać na naszym regionie również ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rezmus pytanie jeszcze takie może będziesz wiedział jaki jest powód że aplikacja zajmuje sporo więcej od oryginalnej mimo że ma wyciętych sporo opcji to raz a dwa na stronie virustotal.com wykrywa mi w niej jakiejś 6 zagrożeń:

 

 

Capture+_2019-06-25-20-46-50~3.png

Edytowane przez Karol88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź już kolega bonku z peppera widzę też poruszył temat na innym forum. Hmm brakuje takich pier**l jak wyświetlanie informacji ile powietrza zostało przefiltrowane od uruchomienia itd. Nic z czego bym korzystał na codzien :) Najważniejsze jest na miejscu no i teraz działa mi kamerka i oczyszczacz na PL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety po zmianie regionu na polski nie widzi mi bramki aqara chociaż w spisie żeby dodać ją ręcznie jest ale też się nie chce połączyć....ehh nie wiem dlaczego , na obecną chwilę połączyłem się znow z Chinami...

Edytowane przez gawelek56
Aa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, gawelek56 napisał:

U mnie niestety po zmianie regionu na polski nie widzi mi bramki aqara chociaż w spisie żeby dodać ją ręcznie jest ale też się nie chce połączyć....ehh nie wiem dlaczego , na obecną chwilę połączyłem się znow z Chinami...

to nie jest twoja aqara. masz chinska aqhm01, a na eu jest aqhm02. niby to samo, ale jednak rozne, regionalizacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 23.05.2019 o 08:25, pkonrad napisał:

Witam

Od pewnego czasu mam problem z moją kamerą. Nie mogę się z nią połączyć jeśli telefon jest poza siecią Wi-Fi do której jest podłączona kamera. Zaczyna nawiązywać bezpieczne połączenie, dochodzi do 20% i po jakimś czasie pojawia się taki komunikat:

36127ab74d46e094f24949302954123e.jpg

Niekiedy błąd ma inny numer, np. -21. Zdarza się też, że jakimś cudem telefon połączy się z kamerą i widzę obraz, ale to jest mega sporadycznie. Jeśli telefon znajduje się w tej samej sieci Wi-Fi co kamera to raczej problem ten nie występuje.

Region ustawiony na Chiny, aplikacja Xiaomi Home w najnowszej wersji. Kamere usuwałem z konta i dodawałem od nowa, nic to nie pomogło. Czy ma lub miał ktoś podobny problem jak ja ?

Mam dokładnie ten sam problem. W którym miejscu zmienia się region?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2019 o 13:43, glaziu napisał:

Mam dokładnie ten sam problem. W którym miejscu zmienia się region?

tak,ten problem występuje od pewnego czasu i dlaczego tak się dzieje nikt nie wie.......generalnie jest tak gdy kamera jest w trybie offline (bo sama przeszła w ten tryb) to wystarczy poczekać w moim przypadku około 1h i wszystko wraca do żywych i można podglądać obraz nie będąc w połączeniu wifi-dodatkowo ja to tak rozwiązałem że podłączyłem do kamery a dokładniej rzecz ujmując do gniazdka sonoffa basic i gdy chce zobaczyć co się dzieję przed kamera a jest akurat w trybie offline to wchodzę w przełącznik sonoff wyłączam go i odcina zasilanie i włączam i znowu jestem online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...