Skocz do zawartości

Xiaomi MiJia 360° Home Security 1080p problem z połączeniem


MarKal

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie  kupiłem YI i działa naprawdę spoko. W sumie to mam wrażenie że to jak by ta sama kamerka tylko w innej obudowie i z inna podobna aplikacją. Z minusów to to że jej ruch w dół jest w sumie zerowy nie mozna przekroczyć pozycji wyjściowej w górę natomiast aż się praktycznie chowa obiektyw MI miala malutki ruch w dół ale jednak był a że mam ją ustawioną na parapecie i wieczorem monitoruje mi ulicę to trochę to przeszkadza i kolejny minus to ze w aplikacji nie mozna ustawić wyłączenia trybu nocnego tzn diody IR mozna wyłączyc ale kamera przy słabym świetle przechodzi w tryb czarno-biały, w MI była taka opcja i w nocy miałem obraz w kolorze. Na plus jest to że jest w kolorze czarnym i stojąc na parapecie skierowana na podwórko nie odbija światła bo w przypadku białej widziala swoje odbicie w szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogolnie Ty też polecasz YI dome tak ? Jestem często na wyjazdach i potrzebuje czegoś niezawodnego a nie bardzo mi się usmiecha w MI czekać na kolejną aktualizacje w której cos skopią i będzie problem...

Jeśli masz wrażenie ze to ta sama marka w innej obudowie to czy jest warta i jest sens dokładać 60-100 zł do YI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki ma soft, bo ja też miałem  dwie z polskiej dystrybucji każda kamerka miała  inny Soft robiłem  też aktualizację i za cholere nie działało. YI dziala i nie  ma żadnych problemów Olsztyn co pisałem  wcześniej z tą regulacją w dół i kolorowym podglądem w nocy - w aplikacji MI można było włączyć kolorowy podgląd w tej tej opcji nie ma. Ale działa a obraz jest taki sam jak w MI. Miałem też Reolink E1 Pro i tam obraz naprawde super o niebo lepszy mozna było gazete przeczytać tylko, obudowa bardzo zbliżona do MI tylko niestety straszne lagi nie sposób oglądać na live nie mówiąc już o komunikacji głosowej, jedynie jak ktoś chce tylko sobie podejrzeć i nic więcej bo opóźnienie rzędu 5 -10 sekund i brak plynnosci calkowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos probowal zglaszac to do Xiaomi? Przeciez to musi byc kwestia aktualizacji softu. Na androidzie 9 dzialalo. Teraz mam Huawei P30 Pro, po upgrade do Androida 10 ten sam problem jak u wszystkich. Po LTE 20% - ustanawianie bezpiecznego polaczenia i nic. Dowolne WiFi i wszystko dziala i huczy.

BTW. Xiaomi przy opcji wlaczenia monitoringu pisze ze kamerka ma opcje przechowywania przez 7 dni w chmurze danych jesli by ktos sie wkradl i ja na przyklad rozlaczyl. Czy komus udalo sie to wlaczyc? Gdy loguje sie na chmure xiaomi brak info o podlaczonych urzadzeniach  - w skrocie pusto. Ktos cos?

Edytowane przez arj1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arj1989 napisał:

Gdy loguje sie na chmure xiaomi brak info o podlaczonych urzadzeniach  - w skrocie pusto. Ktos cos?

Chmura dla kamer, to dodatkowa płatna opcja. W zwykłej darmowej przypisanej do konta Mi niczego nie zapisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na ominięcie problemu. Oczywiście nie tak powinno to działać ale póki nie naprawią błędu to chyba nie ma innego wyjścia.
Rozwiązanie banalnie proste.
1. Pobrać ze sklepu play tę aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hidemyip.hideme&hl=pl

2. Uruchomić i w aplikacji "POŁĄCZYĆ". Aplikacja zestawi połączenie vpn (bezpłatne) z jednym z darmowych serwerów. 

Jest dostęp do kamery :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Maiłem identyczny problem z tym LTE. Nie pomogła aktualizacja firmware ani Xiaomi Home.

Rozwiązaniem problemu okazała się zmiana protokołu APN z IPv6 na IPv4 (sieć Orange domyślnie ma ustawione IPv6).

Teraz wszystko śmiga jak należy. 

APN zmieniamy następująco (mój telefon to Xiaomi Mi A2, Android 10):

Ustawienia (telefonu, nie kamery) -> Sieć i internet -> Sieć komórkowa -> Punkty dostępowe -> tu należy dodać nowy Punkt dostępowy i po konfiguracji go wybrać.

Ustawienia APN IPv4 dla Ornage:

 

Nazwa: Internet

APN: Internet

Proxy: Nie ustawiono

Port: Nie ustawiono

Nazwa użytkownika: internet

Hasło: intermet

Serwer: Nie ustawiono

MMSC: Nie ustawiono

Port MMS: Nie ustawiono

MCC: 260

MNC: 03

Typ uwierzytelniania: PAP

Typ APN: default

Protokół APN: IPv4

Nośnik: Nie ustawiono

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema, ja mam inny problem który się zdarza coraz częściej. Kamerka przechodzi w tryb offline i muszę ją wypiąć i wpiąć do zasilania.

Jest to mega denerwujące.
Szczególnie komentarz żony:
""Można wpiąć tą starą" - której jakość to po prostu masakra itp....

 

pierwsze 2 tygodnie bajka, teraz zaczęła świrować, nie było żadnego update itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam już parę tygodni kamerę IMI 1080P Home Security Camera. Na początku miałem problem z dzialeniem, ale wszystko udało mi się wyeliminować. Zacznę od WIFI. Musi być naprawdę dobre. Ja mam kamerę w garażu i WIFI dociera tam przez repeater. Zmiana anten na lepsze dB załatwila sprawę. Repeater firmy D-Link

Telefon, a dokładniej mówiąc, aplikacja. W pierwszej chwili korzystałem z transmisji danych z Virgin i było ok, ale ja się przełączyłem na Orange, brak możliwości połączenia z kamerą. Dramat. Trafiłem na to forum i kolega pisze o zmianie parametrów punktu dostępu APN. Problem wyeliminowany. Zacząłem myśleć nad podłączeniem kamery do routera podłączonego do modemu GSM, aby korzystać z transmisji danych, a nie WIFI domowego. Wykorzystałem stary telefon jako hotspot. Przywrócenie ustawień fabrycznych, wszystkich możliwych programów. Dostęp do internetu wycięty dla wszystkich programów, jak coś potrzebowałem, włączałem dostęp. Najpierw włączyłem LTE w garażu dostateczny sygnał i nie chodziło to dobrze. Dopiero zmiana na 3G rozwiązała problem. Ok ale jak telefon miał problem i się sam zrestartował musiałem iść do garażu wpisać pin, włączyć hotspot bo sam się nie włączy. Poszedłem dalej i kupiłem używany modem GSM ZTE MF63. Nie ma on LTE, ale tego chciałem. Karta Orange i chodzi to prawie idealnie, ciutkę gorzej, niż na dobrym WIFI. Router ten też ma takie plusy, że jak coś mu nie zagra, zanik zasilania, sam się postawi w pozycji działającej i wraca podgląd z kamery. Ubolewam, że kamera sama, tak jak inne urządzenia nie ma możliwości przełączania się między sieciami w zależności która jest teraz włączoną. Zapis w chmurze i na karcie. Czy z karty da się zdalnie skopiować film tak jak z chmury? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Posiadam te kamerkę od dzisiaj. Konfiguracja bez problemu ale kamerka działa tylko po wifi. jak wifi wyłacze to obraz znika i wyswietla napis "Obecnie podłaczono do sieci komórkowej, operacja zostanie automatycznie zawieszona" Czy ta kamerka nie obsługuje podglądu przez siec komórkową.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, symforian napisał:

Czy ta kamerka nie obsługuje podglądu przez siec komórkową.?

Oczywiście że obsługuje. Sprawdź czy MiHome ma dostęp do danych mobilnych. A jak masz kartę sim od Orange, to trzeba niestety edytować APN i wywalić z niego protokoły ipv6 zostawiając tylko ipv4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, FromWP napisał:

wywalić z niego protokoły ipv6 zostawiając tylko ipv4.

No mam orange, ale nie mogę nic zmieniać w apn bo później mi  rwie muzyka w streamingu w Mi 9t. Miałem już tak kiedyś i wolę nie ryzykować.

Jak sprawdzić czy apka ma dostęp do danych mobilnych?

Edytowane przez symforian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nie ma czegoś takiego.

 

P.S. OK, jest ale w innym miejscu. Miałem ustawione obydwie sieci wifi i mobilne.

Screenshot_2020-06-22-15-55-06-058_com.android.settings.jpg

Sprzedawca zaleca inne ustawienia https://www.aliexpress.com/item/32991100693.html

Należy wybrac lokalizację chiny i wybrać inne urządzenie nie kamerę xiaomi tylko other. Może to pomoże?

Edytowane przez symforian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Trzeba było pisać że kupiłeś chińską wersję.

No nie wiedziałem ze to ma znaczenie. W sumie bardzo dobrze ze kupiłem chinską. Przynajmniej działa bez ingerencji w ustawienia apn w smartphonie.  kazdy kto  chciałby sobie popatrzec musiałby apn zmieniać a tak tylko ustawic na lokalizację Chiny i śmiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.06.2020 o 18:35, FromWP napisał:

Trzeba było pisać że kupiłeś chińską wersję.

Co to za różnica? Ja mam ostatnio problem z dwiema kamerami Imilab N2 z Chin. Korzystam ze zmodowanej apki, ale na oficjalnej jest to samo tylko, że tam trzeba dodawać z regionu Chińskiego. Ostatnio zmieniłem dostawcę internetu i to jest tu chyba problemem. Gdy połącze kamery do wifi sterego dostawcy obraz działa, a gdy połącze do wifi nowego dostawcy nie mam obrazu bo ładuje się do 20% i wywala, że nie udało się połączyć. Gdy nie ma obrazu to wciąż mogę zmieniać opcje, uruchamiać alarm itp., ale obrazu nie ma. Nie wiem co już mam robić. Do starego dostawcy internetu nie wrócę, ale trochę to wkurza.

Z kamerą Imi 360 też był ten problem, ale zaczęło nagle działać. Tylko, że ta jest kupiona w sklepie w Polsce wersja global.

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, stereo0 napisał:

Co to za różnica? Ja mam ostatnio problem z dwiema kamerami Imilab N2 z Chin.

Różnica polega na tym, że oprócz problemów z protokołami ipv które były (i są) w Orange dochodzi blokowanie regionalne Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, FromWP napisał:

Różnica polega na tym, że oprócz problemów z protokołami ipv które były (i są) w Orange dochodzi blokowanie regionalne Xiaomi.

Z tymi protokołami nie rozumiem i czy mogę coś z tym zrobić?

A co do drugiego to sytuacja wygląda tak:

1. Gdy kamery podłączę pod wifi z neostrady to działają na lte w plusie i w orange oraz na każdym wifi poza domem

2. Gdy podłącze je pod nowe wifi od innego dostawcy neta nie mam podglądu ani na lte orange, ani lte polus, ani w żadnej sieci wifi poza tą do której podłączone są kamery, ale reszta funkcji kamer działa czyli jakaś komunikacja jest tylko brak obrazu.

Sprawdzałem to w tę i w tą bo mam jeszcze neta od dwóch dostawców i u jednego nie ma problemu u drugiego jest.

 

Mam wrażenie jakby to mogła być wina routera, który blokuje chińczyki bo w drugiej sieci mam inny router, ale tutaj już chyba wszystkie opcje przepatrzyłem i nie znalazłem co może być zwalone. Niestety nie mogę sprawdzić w nowej sieci starego routera bo nie ma tam portu WAN.

Druga opcja, którą omawiałem z dostawcą to jakieś zablokowane porty po stronie dostawcy, tylko jakie nie wiem, nie wiem z jakich korzystają kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 5.07.2020 o 10:39, stereo0 napisał:

No i dostałem wiadomość od dostawcy internetu by sprawdzić czy działa. No i działa :) Czyli u niego coś było. 

Witam

Czy możesz opisać o co pytać dostawcę Internetu? Próbuję pomóc siostrze w uruchomieniu kamerki i nie mam już pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rafalus napisał:

Witam

Czy możesz opisać o co pytać dostawcę Internetu? Próbuję pomóc siostrze w uruchomieniu kamerki i nie mam już pomysłów

No ja poszedłem i mówię, że nie działa mi podgląd kamerki gdy jestem poza domem, a gdy polacze je z internetem od innego dostawcy to działa. Zapytali jakie kamery i gdy powiedzielm, że Xiaomi to stwierdzili, że kojarzą temat. Za kilka dni już działały i działają do dziś. 

Siostra może popytać czy nie są blokowane jakieś porty i czy mogą dla niej sporobowac odblokować. Wydaje mi się, że to właśnie u mnie zrobiono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...