Skocz do zawartości

MIUI 10.2.1.0 PEDMIXM ogólnie


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wyskoczyła mi ta aktualizacja jak diabełek z pudełka... 

Nac zytałem się jak to ma być super i hiper... Ogólnie z wcześniejszej (na andku 8) 10.2.1 byłem zadowolony.... Ale zmieniłem, bo miało się zmienić w aparacie sporo... Wcześniej szedł z AI w ciepłe kolory i szczególnie wkurzające było przerabianie różu zachodzącego słońca w pomarańcz.... 

Pomyślałem - no teraz to będzie nowa jakość... 

Niestety nie jest... Kolory jak były podbijane w ciepłe, tak są nadal, z ekspozycją nic się nie zmieniło.... Jak podbijał ISO - tak dalej podbija... 

Za to spierd...ło się coś w sofcie i nie mogę zablokować ekranu na włączonym aparacie, ponieważ przy próbie odblokowania, reaguje ślamazarnie na to, budzi się z zupełnie czarne ekranem i po dłuższej chwili (czasami z 5-10s, aa raz myślałem, że już nie wstanie) wywala radosne "aparat przestał działać"... I czasami potrzebuje restart, żeby wstał stokowy... A o dziwo badziew ze sklepu Playa - Photo Director" - wstaje za każdym razem (ale tu się nic nie zmieniło)... 

Ogólnie, jak dla mnie, zrypana globalna poprawka i ten andek 9 był tu niezbędny jak ryjącej siodło... 

 

Może ktoś siedzi na globalu i ma inne odczucia, albo coś mu się udało wymodzić? 

Edytowane przez JamCiTo
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemów z aparatem i blokowaniem. Odbywa się to bardzo szybko i bez zacięć.  Z tym, że ja byłem na Global dev i własnie zrobiłem pełny format pod custom recovery i zainstalowałem na czysto.

Może u ciebie trzeba wykonać przywracanie ustawień fabrycznych z czyszczeniem danych? Bo jednak to inny system. 

Ja instalując Global stable na Global dev miałem błędy media i nie mogłem się połączyć po USB. Więc nawet Android 9 w wersji dev i global nie są do końca kompatybilne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz... Problem jest taki, że testuję tryb "szarego zjadacza chleba", czyli - pojawia się aktualizacja i telefon krzyczy "uaktualnij!" to uaktualniam.... I ma działać... A nie działa... ;-)

Jak będę miał dłuższą chwilę to posiedzę... O ile Szkodniczki tacie pozwolą.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zainstalowałem aktualizację do tego telefonu, z androidem 9.0 i telefon teraz ma raka, wiesza się nie da się nic na nim zrobić. Nawet jak wyskoczy nowa aktualizacja to nie chce wejść w aktualizację bo nie odpowiadają nie wiem co mam z tym zrobić w sumie, Bootloader nie jest odblokowany. :( Dodam, że ustawienia fabryczne zbytnio nie pomogły telefon się dalej dziwnie zachowuje... Jakaś porażka to Xiaomi, wypuszczają coś i jeszcze nie działa... Nigdy więcej....

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje stabilnej 9.0, którą instalowałeś? ostatnia poprawiona jest chyba od dwóch dni do pobrania na oficjalnej stronie. 

Ja jak instalowałem jako aktualizację z wersji dev to też błędami sypało. Dopiero na czysto przez miflash instalacja - telefon działał idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem to co aplikacja pobrała na telefonie. Wyjąłem kartę SD i po fabrycznych ruszył uff. Jak będę w domu to ja sformatuje i zobaczę co się będzie działo.

Ok, telefon działa, ale kurde, żeby takie cyrki były przy aktualizacji systemu na nim to są jakieś jaja. Kopę godzin na ustawianie wszystkiego od nowa, Xiaomi jest niepoważne.

 

 

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrypane to miui na andku 9 jest jak  Lato z radiem... 

Przeinstalowałem na to co dają teraz w oficjalnym downloadzie... I nie dość, że aparat się wywala  na plecy, albo nie wstaje częściej, to jeszcze np miui muzyka się nie minimalizuje na BT na górny pasek, to jeszcze przy wyłączonym ekranie, na słuchaniu muzy bateria znika w oczach... Masakra to kińczyki zrypali... Gdybym nie uparł się (kwestia zakładu) to już dawno bym to zamienił na eu czy pl... A tak muszę poszukać gdzie skitrałem MIUI10 na andku 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś czystą instalację przez mi flash? 

Ja zawsze robię czystą i nie mam problemów. Jak byłem na custom Romie i wracałem do globalna to w recovery robiłem wipe wszystkiego co się da oprócz SD i wtedy rom przez mi flash. 

 

Nie pomogę ci z globalem bo miałem go krótko ale nie narzekałem, zawsze wolałem wersje global dev gdzie nie uświadczyłem błędów. Teraz jestem na eu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystą OTA sam robił.... Pierwszą wersję, która zniknęła od nich z serwerów po niecałej dobie... Później pojawiła się znowu (po tygodniu bodaj) i tę wymusiłem "z palca" (wybierz paczkę aktualizacji) po tym, jak ściągnąłem "poprawioną" paczkę... 

Teraz muszę zakombinować, ponieważ "z palca", wedle miui, "downgrade is impossible"... A znalazłem paczkę z 10.2 na andku 8. Tę OEDMIFK... Albo zaczekam do końca tygodnia na odzew kińczyków, albo zakombinuję... I muszę coś rozkminić, bo mi go komp przestał teraz widzieć... Znaczy poczekam na nowy kabel, bo tu może być zonk... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uważaj, było parę informacji, że uwalili telefon powracając do Oreo po Pie, nie wiem w sumie jakim cudem. Jeśli wierzyć zapisowi ARB to nadal jest ten sam indeks 4. na wszelki wypadek nie blokuj bootloadera. No i polecam instalacje przez Mifalsh z opcją clean all. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja to mam farta... :-D. 

Zakładu nie przegrałem, a zmiana wystąpiła... 

Teraz Dev 9.3.28.... A nie przegrałem bo G L O B A L ;-)

Większość się uspokoiła... Tylko batę coś żre dalej jak głupi... SoT z ponad 10 h (gdzie dostawał 25-32%) spadł do 5-6 godzin i zostaje poniżej 20%. A już posprawdzałem co dałem radę... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pod względem baty był ten Stable Global 10.2.1.0 na andku 8 OEDMIFK, czy jakoś tak... Z LTE, wiufiu, BT non stop SoT ponad 10 godzin i zostawało 20-30 % baty... I nic się nie wieszało, nie cięło I aparat chodził jak trzeba... Wyjątkowo fajna ta dystrybucja była... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie ta wersję i ładnie działała na androidzie 8. Wyskoczyła aktualizacja do 9 i zaczęły się problemy z telefonem, później stwierdziłem, że jak robiłem wipe to wrzucę Miui Polska. Z baterią jest bardzo słabo teraz. Nie chciałoby mi się teraz wracać znowu wszystkiego. Może z czasem coś zrobią z tą baterią.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci niestety nie za gwarantuję...

To zależy tylko od umiejętności i chęci...

Ja się nie podejmuję teraz tłumaczenia, bo czasami zdarza mi się zapomnieć o jakieś pier**le którą robię podświadomie... I sam się motałem i spierniczyłem Gcama... I jestem chyba jedyną osobą na Świecie, której Gcam robił gorsze foty, od stokowej apki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go ogarnąłem dopisując kilka linijek do cfg telefonu. Apka od arnowy i mam cfg do Gcam w pliku, ładne foty robi, jestem w szoku. Jak coś to to odpisywałem do cfg telefonu:
persist.camera.HAL3.enabled=1
persist.camera.eis.enable=1
persist.camera.is_mode=4
persist.camera.stats.test=5
persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1
persist.vendor.camera.eis.enable=1
persist.vendor.camera.is_mode=4
persist.vendor.camera.stats.test=5



Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam.... Właśnie tu coś popier... znaczy się popsułem, bo z palca klepałem parę linijek ;-) . Coś chciałem "poprawić".... I poprawiłem tak, że całkiem zjeba... znaczy popsułem... I później nie wiedziałem co, jak i w którym miejscu. I odpuściłem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...