Skocz do zawartości

Wersje MIUI - jak to w końcu z nimi jest?


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiliśmy wraz z @Acid i @don_kamillo poruszyć temat oznaczeń wersji MIUI - China, Global, EU itd. Sporo ludzi, mimo tego, że Xiaomi, no, powiedzmy, już mocno rozwinęło się w naszym kraju, nadal czasem myli te oznaczenia. Nie bardzo wiedziałem, gdzie ten wątek stworzyć - w Poradnikach nie ma to za wiele sensu, bo byłby sam odnośnik do artykułu, więc myślę że tu jest właściwe miejsce :) jeśli coś ominąłem, choć raczej wątpię, to śmiało piszcie - dodam i poprawię :)

https://miuipolska.pl/aktualizacje-wedlug-xiaomi/

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi przypiął/eła ten temat
  • 6 miesięcy temu...

Mam taką zagwozdkę. Aktualnie mam wersję systemu xiaomi.eu 9.9.3 (MiuiPolska). Natomiast systemowy aktualizator chce mi ściągnąć i zainstalować wersję 9.9.27. Wiem, że to wyższe Miui 11, jednak mam wątpliwości z instalacją wersji niższej na wyższą. Czy tak powinno być i czy instalując nie uceglę sobie przypadkiem słuchawki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Carburator napisał:

jednak mam wątpliwości z instalacją wersji niższej na wyższą

Ja niższej na wyzszą? Wersja 9.9.3 jest niżej od 9.9.27... Gdybyś wszedł w link wyżej, to nawet byś nie musiał pisać tego posta i się głowić...

Cytat

China Developer posiada specyficzną numerację, która nie jest związana z oznaczeniem MIUI. W chwili obecnej, najnowszym systemem jest MIUI 10. Najnowszy China Dev ma jednak oznaczenie np. 9.2.28. Numer wersji to data wydania: 2019.2.28.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treść linku wbrew pozorom czytałem. Generalnie, przeciętny użytkownik telefonu korzysta zwylke z OTA do aktualizowania systemu w telefonie. Jeżeli coś nowego się w niej pojawia, to logicznym jest, że posiada wyższą wartość numeracji (oznaczenia), niż do tej pory używane. OTA nie wyświetla pełnej nazwy ściąganej aktualizacji a jedynie jej pierwszą część. Jeżeli widzę, że mój system w tej chwili posiada oznaczenie 9.9.3 a chce ściągnąć i zaktualizować do 9.9.27, to budzi to moje zdziwienie. Może jestem jakiś tępy, ale dla mnie 9.9.3 to wartość wyższa od 9.9.27. Nie miałbym wątpliwości, gdyby oznaczenie mialo wartość 9.9.03, gdyż sama trójka po kropce traktowana jest jak 30.

Stąd też moje wątpliwości i pytanie. 

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...