Jump to content

Problemy z ostatnim buildem Oreo i poszukiwania rozwiązań przy pomocy MeLE F1 Deluxe

krzysmir
 Share

Recommended Posts

Cześć.
Podobnie jak większość z Was mam jakieś przeboje z moim MiBox (kupiłem go dość dawno temu, bo 27 stycznia 2017), w About przedstawia się jako Model: MIBOX3, a na fakturze mam 'Xiaomi Mi Box Amlogic S905X 2GB RAM 8GB ROM TV Box - International Version'. Zakup dawno dawno temu z BangGood.

Problemy jakie mam to nic nowego, można by powiedzieć, że 'klasyka': nie włącza się pilotem po nocce (dłuższym standby mode), czasem się włączy po nastym wciśnięciu, czasem nie. Pilot generalnie szwankuje, bo dużo gorzej działa (trzeba celować i dziubać po kilka razy jeden klawisz) - testowałem na różnych bateriach i nie widzę różnicy. No i po wybudzeniu naturalnie czeka mnie zawsze restart, bo dźwięk się rozjeżdża z obrazem i generalnie wszystko chodzi strasznie wolno... Na ten moment ustawiłem HDMI-CEC (wszystko na On, tak jak gdzieś tutaj na forum wyczytałem) - nie wiem jeszcze czy to pomoże, bo zrobiłem to ze dwie godziny temu. 

Wiem, że teoretycznie jest nowy-lepszy build, który rzekomo to poprawia (2526, póki co testowy i dostępny tylko wybrańcom, precyzując: nie mnie), ale zanim to to wyjdzie do ogółu to szukam rozwiązania alternatywnego. A jak przy tym da się zyskać jakieś usprawnienie to tylko lepiej...
Mam pilot MeLE F10 Deluxe i pomyślałem, że może przy okazji rozwiązania części problemów (z włączaniem oraz generalnie pilotem) to zrobię dodatkowo pilotowe 3 w 1.

Mały zarys sytuacji: mam MiBox 3 (do Netflixa, Youtube oraz Kodiego gdzie, mam podpięte moje zasoby z NAS), amplituner Onkyo TX-8270 oraz TV Samsung C650 (baaardzo leciwy, ale jako wyświetlacz na ścianie - mi wystarcza). Nie mam żadnej TV, TV-sat, druta za oknem i naziemnej. Nie oglądam.
Teraz jest podpięty Mibox do amplitunera (po HDMI) oraz amplituner do TV (też po HDMI). Na dzień dzisiejszy używam cztery piloty by to ogarnąć (z pilota do TV wciskane są tylko Power-On i Power-Off, względnie raz na ruski rok zmiana źródła sygnału na pendrive'a jak wpada ktoś z fotkami z wakacji, w aplitunerowym już sporo więcej, do włączenia MiBox pilot oryginalny, a do obsługi MiBox już MeLE (włącznie z wyłączeniem pudełka).

Wg teorii MeLE z MiBox komunikuje się po BT (nano adapter). Można go też nauczyć dwóch innych pilotów IR. Nauczyłem co potrzebowałem z pilotów do TV i amplitunera. Dalej pozostanie temat MiBoxa. Na ten moment co do MeLE to po USBowym adapterze działa air mouse, lewy/prawy guzik, przyciski nawigacyjne, home, volume oraz power-off. 
Pytanie: a w jaki sposób w takim układzie uruchomić sprzęt? Na Power niestety nie reaguje, a trzymanie oryginalnego pilota tylko po to by wcisnąć 'włącz' troszkę mija się z celem. Nie używam komend głosowych, więc jedyny potencjalny argument za oryginalnym pilotem nie ma racji bytu.
Gdzieś na forum widziałem komentarz, żeby przyuczyć MeLE oraz MiBox obsługi po IR, a nie po BT. Nie wiem czy nie nadinterpretowałem (no i przy okazji przy takim wariancie nie podłączę dwóch innch sprzętów)...

W idealnym rozwiązaniu chciałbym przy wciśnięciu power-on na pilocie MeLE dostać: włączonego TV, włączony amplituner oraz włączony MiBox.
Ale chciałbym uniknąć sytuacji gdy:
- włączenie amplitunera włączy pozostałe sprzęty (bo czasem włączam spotify'a z telefonu na ampli i nie potrzebuję do tego widzieć TV),
- włączenie miBox włączy pozostałe (czasem puszczam spotify z telefonu na MiBox przez chromecast celem słuchania na słuchawkach BT - niestety Onkyo nie wspiera BT headseta, więc trzeba tak trochę pokracznie działać).
Podsumowując: jedyny wariant odpalający wszystko to uzależnienie odpalania sprzętów od TV.

Zadowolę się też rozwiązaniem gdy włączam wszystko one-by-one z pilota. Jednego, najchętniej.

Może coś podpowiecie?
pozdro,
K

Edited by krzysmir
rozwiązałem samodzielnie jeden z problemów (nauczyłem się jak nauczyć pilot i jak go używać z docelowym sprzętem)

Mam nadzieję, że moderatorzy będą wyrozumiali i pozwolą mi na post pod postem celem ukierunkowania dyskusji...

Faktycznie ściana tekstu mogła nie ułatwić, składam samokrytykę.

Jedno pytanie: czy ktoś z Was używa pilota MeLE F1 Deluxe z MiBoxem 3 oraz wie jak tym pilotem włączać sprzęt? 

Wyłączanie, nawigacja itd wszystko działa jak trzeba, tylko power on jakby głuchy na przyciskanie.

Zależy mi na niewykorzystywaniu HDMI-CEC w celu wybudzenia sprzętu (info dlaczego zamieszczona w moim przydługim monologu, to powód, dla którego nie chcę go edytować/skracać).

Mam taką samą zagwozdkę i widać, że po uśpieniu żadne urządzenie podłączone do USB nie jest w stanie BOXa wybudzić ze snu. Radzi sobie z tym tylko pilot i ewentualnie mysz podłączona pod BT. Myszy nie jestem pewien, bo jej działanie, to niestety loteria.

Dnia 11.03.2019 o 18:55, krzysmir napisał:

Jedno pytanie: czy ktoś z Was używa pilota MeLE F1 Deluxe z MiBoxem 3 oraz wie jak tym pilotem włączać sprzęt?

Mam Melef'a. Z tego co pamietam przycisk ON/OFF dziala TYLKO po IR. Moj pilot potrafil wyłączyć mój stary player - właśnie za pomocą IR.

Nie jestem pewien, ale chyba jakoś można było go programować.

"Funkcja uczenia się kodów IR od innych 3 szt. pilotów."

Instrukcje masz tutaj: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwiGkMXvs_3gAhVOposKHcQjCBoQFjAAegQICRAC&url=https%3A%2F%2Fwww.c4i.com.pl%2Findex.php%3Ftmpl%3Dcomponent%26option%3Dcom_virtuemart%26view%3Dproductdetails%26virtuemart_product_id%3D3766%26format%3Dpdf&usg=AOvVaw2JFh7v-rmiWxhUZwXNK615

powodzenia !!!

a tu tutorial video:

Edited by k0j0t

Mam, używam, zaprogramoawałam tv pod TV, kino domowe pod STB, a na My Box zaprogramowałem przycisk A.I. Power kodami ir z miboxa (telefon emulował pilota do miboxa).

Włączanie po ir działa z trzech urządzeń mibox, kino i tv.

Edited by iborkim
  • Thanks 1

7 godzin temu, iborkim napisał:

Mam, używam, zaprogramoawałam tv pod TV, kino domowe pod STB, a na My Box zaprogramowałem przycisk A.I. Power kodami ir z miboxa (telefon emulował pilota do miboxa).

Włączanie po ir działa z trzech urządzeń mibox, kino i tv.

Działa!

Miałem na początku problem z tym, że Poco F1 nie ma IR oraz z tym, że mój stary Redmi Note 3 na MTK niby to to ma, ale nie chciał działać. Ale telefon Żony (Mi 5X) zrobił całą robotę!

Na ten moment mam podobny setup jak Ty (podobnie zmapowane guziczki pod urządzenia na pilocie).

Wielkie dzięki za pomysł!

Tylko czekać na poprawkę update androida, który poprawi ostatnie drobiazgi i można żyć!

Temat wydaje się do zamknięcia/zarchiwizowania dla potomnych ;)