Skocz do zawartości

Adapter Lan do Mi Box 4K


Kasta78

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.04.2019 o 08:34, knyklu napisał:

Cześć,

orientuje się może ktoś dlaczego połączenie poprzez adapter USB-LAN jest obcinane do 1Mb/s? (po WiFI  mam pełna prędkość). Sprzęt to taki zwykły noname za 25zl. USB 2.0.

Miałem podobną sytuację z noname adapterem lan usb,  a właściwie z dwoma takimi adapterami. Okazało się iż mają takie same adresy mac i gdy oba były podłączone do routera  to prędkość była tragiczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

To jest chyba to cudo, które ma oznaczenie KY-688. Miałem i nie polecam. Bardzo duży rozrzut jakościowy. Przetestowałem kilka egzemplarzy, aż w końcu skończyło się na zwrocie pieniędzy. Działał albo LAN, albo USB, jak była próba użycia obu na raz, to wszystko się wykrzaczało (próba skorzystania z podłączonego PENa kończyła się na odcięciu internetu).

Kupiłem Uniteka Y-1470 i wszystko działa tak jak trzeba. Przy podłączaniu niektórych HDD przydaje się to, że może działać jako HUB aktywny.

Czytałem pozytywne opinie o Natec Dragonfly, ale sam nie używałem i nie wiem jak się sprawuje z MiBoxem.

Edytowane przez PawelG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie ja również szukam adaptera USB ->Lan z Hub

Mi Box 4K S dostał aktualizację do Android 9.0

Jak wygląda sprawa na chwilę obecną z adapterami Lan z hubem Usb.

Mam router z WiFi 2.4Ghz Asus RT-N18U (Często gdy testuje połączenie lan D: 90Mb, U:60Mb

A przez WiFi Download mam około 20Mb

testowane z różnych urządzeń po WiFi, to nie jest tak że mam tak zawsze ale zdarza się.

Zresztą net po kablu to po kablu.

Prosiłbym o sprawdzone Adaptery LAN na USB z portem hub może być USB 3.0 w przyszłości się przyda. Mowa o urządzeniach działających na Mi Box 4K S Android TV 9.0

dziękuje serdecznie.

P.S Miło jak by się ktoś podzielił realnymi transferami przez taki adapter podpięty do portu USB 2.0

Realnie powinno być około 240-360 Mb czyli 30-45MB/s

Przy pobieraniu plików prędkość mam do 95Mb/s

A test WiFi Maks 35Mb/s na MiBox więc na pewno było by warto.

Najlepiej by Adapter miał 10/100/1000Mb/s

Bo przy oglądaniu filmu z sieci Lan gdzie ma się najczęściej 1Gb/s to spora dawka zaoszczędzonego czasu zwłaszcza przy przewijaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box po wifi słabo chodzi . Mając wzmacniacz wifi  1 metr od boxa po wifi miałem max 20-30 mb   a podłaczając samym kablem do tego wzmacniacza mam prawie max mojego łącza.

USB >lan hub .  Na początku miałem najtańszy z aledrogo  koło 20żł  kupiełem huba z portami usb  transfery słabsze niż  wifi  max  10 mb  osiągałęm

Potem w promocji  kupiłem i-tec HUB 3 x USB 3.0 + Gigabit Ethernet i chodzi bardzo dobrze . Wreszcie transfery  prawie max łącza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, ja jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość :-)

Jeśli chodzi o podłączenie do internetu mi box'a to chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość podłączenia go do internetu nie za pośrednictwem wifi ani (adaptera USB-Rj45) a poprzez złącze HDMI z TV który jest podłączony do internetu? TV w miarę nowy Samsung UE50RU7472U. Ponoć w HDMI jest taka opcja pytanie czy samsung i mi box to wspiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też właśnie mam obawy że to nie zadziała, natomiast uprościło by mi to instalacje w okolicy TV. Tutaj zasugerowałem się wiadomościami że od wersji 1.4 HDMI może obsługiwać ethernet i zamiast koncepcji:

przed.thumb.jpg.3d7f0253f7b74b3341215b9376e2a6d3.jpg

 

A przy nowych wersjach:

po.jpg.6d04ec60a16107e133daf5e46893c2f2.jpg

 

Ale nie wiem czy to tak faktycznie działa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie, mam hub/przedłużacz z wejściami usb 3.0, jeżeli ten hub podłączę do mi boxa i dokupię adapter lan ( bez wejsciami usb ) i podłącze go do przedłużacz to czy będzie działać lan ? i co najważniejsze jednocześnie lan i usb? bo jak wiadomo sam adapter lan bez wejść usb będzie taniej kosztować niż hub lan z wejsciami usb. Nastepne pytanie, jak już rozpoczeliście ten temat, mom telewizor samsung z lini 2019, jezeli w telewizorze połączę się z wifi i podłączę mi boxa po przez kabel hdmi, to czy mi box będzie korzystać z wifi z telewizora? podobno musi być minimum kabel hdmi 1.4 ( one mają w sobie Ethernet ) , albo w ostateczności co możecie polecic jakiś hub z usb i lan, jak najtaniej aby działął na mi box s z pełną prędkością internetu, max do 50-60zł, bo w cenie 70-80zł widziałem fajne huby , tylko szkoda mi tyle kasy wydawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, robertoos188 napisał:

... bo jak wiadomo sam adapter lan bez wejść usb będzie taniej kosztować niż hub lan z wejsciami usb. ..,.

Chyba na to samo wyjdzie. Taki hub z RJ45 NATEC NHU-1413 kosztuje 38 zł (to tyle co osobny hub+adapter). Jest co prawda USB 2.0 ale Mi BOX ma wyjście w standardzie tylko 2.0 i kupno huba "wyższego " standardu USB nie nowego zupełnie nie wniesie.

Ale odpowiadając na Twoje główne pytanie: tak, zarówno osobny hub USB i podłączony do niego adapter LAN będą działać jednocześnie, choć z  uwagi na mniejszą ilość kabli, ja by wybrał rozwiązanie zintegrowane.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie , pytanie o hub NATEC NHU-1413 . Widzę że przewija się wątkach, ale jak on się spisuje z Mi Boxem S Android 9.0 ?

Chodzi mi o transfer po RJ45 .  Jego obecny koszt to ok 40 zł , więc wydaje mi się że inwestycja w markowe adaptery sieciowe z USB 3.0 nie ma sensu ponieważ Mi Box ma tylko USB 2.0 .

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2020 o 04:27, djmalag napisał:

Ktoś podpowie jaki adapter kupić aby działał net po kablu w Xiaomi mi box s. Najnowszy android 9 .
Bądź hub z rj45

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Ja kupiłem ten:
https://www.morele.net/hub-usb-i-tec-usb-c-metal-3-port-hub-u3metalg3hub-1218075/

Korzystam z niego na Mi Box S z wersją Android TV 9.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, djmalag napisał:

Jesteś w stanie wykonać test? . Po wifi i po lanie

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

A po co Ci test połączenia WiFi? Przecież każdy ma inną szybkość łącza, inny router WiFi, inne otoczenie, różną ilość sieci w eterze, inny układ przeszkód na torze sygnału WiFi, inne standardy i częstotliwości kanały Wifi.... Wyniki będą tak różne jak z ziemi do nieba.

Np ja po WiFi na Mi BOXie wyciągałem praiwe 200 Mbps, gdy router (5GHz ac) stał 2 metry obok,  ale co Ci po takiej informacji? Gdy go przestawiłem do pokoju obok (1 gipsowa ściana) to już świrował, tzn nawiązywał połączenie jeszcze w miarę wysoko ale na filmach pokazywał co jakiś czas brak neta. Nie ważne czy na 2,4 czy na 5 GHz.

WiFi w Mi BOXie jest tragiczne. Gorszego nie widziałem. Każdy smartfon jaki kiedykolwiek  miałem (nawet te najtańsze) był wielokrotnie lepszy pod tym względem.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, djmalag napisał:

Ja tylko chciałem porównania no na wifi mi box pokazuje mi 100 mb/ s a po kablu pokazuje test 210 mb/s

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Ale co Ci po takim porównaniu? Każdy będzie miał inne wyniki, które będą prowadziły do różnych wniosków. Test bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, djmalag napisał:

Po to czy to warto kupić ten adapter czy nie. Jeśli router podaje mi do mi boxa max 40 mb a adapter poda mi jedynie 41 to średnio się opłaca go kupić ale jeśli jednak poda mi z 80 mb no to już się opłaca.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Ale Ty pytasz o porównanie szybkości połączenia WiFi do LAN. Pytaj tylko o LAN.

Te tanie adaptery LAN 100Mbps na USB 2.0 zazwyczaj oferują szybkość 60-85 Mbps co jest szybkością wielokrotnie większą od wymaganej dla Netflixa 4K. Te Gigabitowe oczywiście pozwalają na jeszcze więcej (tu ograniczeniem będzie wolne USB 2.0 w Mi BOXie) tylko po co Ci jeszcze szybszy LAN? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...