Skocz do zawartości

Mi box 4 k wifi problem


Kasta78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zakupiłem Mi Box 4K. Podpięty wg instrukcji do tv, sparowany z telefonem. Urządzenie stoi 20 cm od routera Orange z łączem 100mbit. Livebox 3 jeśli się nie mylę. Problem w tym że mi box strasznie zacina się. Albo pada synchronizacja albo widać same kwadraty zamiast obrazu. Niektóre klipy na yt odtwarza a na innych się wykłada. W zasadzie nie udało mi się wysłanie też czegokolwiek z mojego qnapa przez dlna. Czy te urządzenia rzeczywiście są takimi niedoróbkami czy z moim coś nie tak? Co mogę poprawić, zmienić, aktualizować? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze obojetnie czy wlacze boxa pilotem czy tez wlacze jako pierwszy telewizor a ten wybudzi boxa ani razu nie doswiadczylam aby film sie przycinal. Chyba mam fart. Dla swietego spokoju mimo iz wszystko dziala robie tak:

Po skonczonym ogladaniu najpierw wylaczam boxa pilotem potem w tv przestawiam zrodlo z hdmi na zwykla tv i wylaczam telewizor.

Kiedy wlaczam to najpierw piloteb boxa a potem tv. Staram sie aby telewizor nie wybudzal boxa wole z pilota.

Oprocz tego pasmo 2.4ghz kanal 20mhz i wszystkie 3 opcje hdmi cec wlaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 2.03.2019 o 08:03, PawelG7 napisał:

Jeżeli masz WiFi 5 GHz, to sprawdź, czy czasem nie masz ustawionej szerokości pasma 80 MHz, bo MiBox sobie z nim nie radzi.

Nie jestem do końca pewien czy z 80MHz sobie nie radzi. U mnie działa elegancko. Niżej zamieszczam parametry. Według mnie problemem może być sam router, który nie obsługuje niektórych właściwości sygnału. Oprócz tego mibox jest zaledwie metr od routera, a siłę sygnału ma jak telefony oddalone o 4 metry i ogólnie mniejsza przepustowość, ale widocznie taką na jaka antena MiBox pozwala. 

Screenshot_20190302-233106.thumb.jpg.ed1cc49cf25fa7dd128e73a45689c096.jpg

Mój telefon ma zupełnie inne właściwości sygnału. Pewnie to robi robotę.

Screenshot_20190303-101646.thumb.jpg.90d8f2f09b2b30d1b1e7f8c9519a0399.jpg

Jeszcze dorzucę screena z miboxa z aida64.

IMG_20190303_102237.thumb.jpg.c9cb7a5471f3f990b647041c89d6edd3.jpg

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daviteusz napisał:

Nie jestem do końca pewien czy z 80MHz sobie nie radzi. U mnie działa elegancko. Niżej zamieszczam parametry. Według mnie problemem może być sam router, który nie obsługuje niektórych właściwości sygnału.

Testowałem na Netisie, TP-Linku i D-Linku, efekt zawsze ten sam, czyli problemy ze stabilnością połączenia przy paśmie o szerokości 80MHz. Gdyby problem występował w jednym, to jeszcze można by to było uznać za problem z ruterem. MiBox po prostu jest bardzo kulawym sprzętem, ma kiepskie WiFi, a przy tym producent zapomniał o kablowej karcie sieciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...