Skocz do zawartości

MIUI 9.2.28/9.3.1


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dane mobilne masz oczywiście włączone?,
Spytałem się Igora Eisberga, deva eu który używa Mi 5 na co dzień - nie ma u siebie żadnego z tych bugów.
Jak ktoś ma ten sam bug to proszę o informację, zgłoszę raz jeszcze. Wiem że ktoś inny też na kartę SIM się skarży.
Moim zdaniem większość błędów, to pozostałości po ciągłym flashowaniu bez czystego wipe. Wyleczyłem się z tego i co dwie, trzy wersje robię wipe z recovery I nie mam problemów, które tu są opisywane w większości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Da się jakoś sprawdzić w opcjach czy płatność zbliżeniowa będzie działać prawidłowo?
Bo nie chciałbym się wybrać do sklepu a tu nagle mi nie chce płatność nfc działać a fizycznej karty przy sobie nie mam
Pytam bo widzę że co chwilę nfc nie działa

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Deasty napisał:

Da się jakoś sprawdzić w opcjach czy płatność zbliżeniowa będzie działać prawidłowo?
Bo nie chciałbym się wybrać do sklepu a tu nagle mi nie chce płatność nfc działać a fizycznej karty przy sobie nie mam
Pytam bo widzę że co chwilę nfc nie działa

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Przestań korzystać z testowych wersji i sprawa się sama rozwiąże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, martin3z napisał:

Moim zdaniem większość błędów, to pozostałości po ciągłym flashowaniu bez czystego wipe.

Tyle, że ja robię tylko czyste instalacje, twrp->wipe->zaawansowane->zaznaczam wszystko, a potem jeszcze restart recovery i dopiero flash. Nie mam pojęcia z czego wynikają te problemy, nie jestem developerem. Pozostaje chyba tylko wysłać logi i czekać na jakąś aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja robię tylko czyste instalacje, twrp->wipe->zaawansowane->zaznaczam wszystko, a potem jeszcze restart recovery i dopiero flash. Nie mam pojęcia z czego wynikają te problemy, nie jestem developerem. Pozostaje chyba tylko wysłać logi i czekać na jakąś aktualizację.
Jak jesteś w twrp daj wipe i format data
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego ludziom proponujesz format data nie tłumacząc czym to grozi? Nie ma potrzeby wykonywania format data.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

OMFG. Jak ktoś odblokowuje BT i bawi się w xiaomi.eu to chyba wie do czego służy FORMAT DATA? Czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QBAQ  w ustawieniach płatności mam ustawione NFC z HCE (nie, jak jest domyślnie płatność z SIM), po wejściu w uprawnienia aplikacji, znalazłem Google Play Service, wymusiłem zatrzymanie i wyczyściłem wszystkie dane aplikacji. Po wszystkim na nowo autoryzowałem każdą kartę, jaką mam w Google Pay. I na nowo zaczęły działać karty Raiffeisen, BGŻ, Nest i mBanku.

Telefon mam zrootowany Magisk 18.1, instalowanym najpierw z ZIP w TWRP,  po postawieniu systemu, a potem ponownie (mimo, że wszystko wyglądało ok) z poziomu aplikacji Magisk Managera.

Zacznij od sprawdzenia ustawień płatności i przestawienia na HCE, potem wyczyść Google Play Service i ponownie zaktualizuj płatności (jeśli samo przestawienie na HCE nie pomoże). Wcześniej płatności działały przy ustawieniu "płatność z SIM".

Tak to wygląda u mnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI5
Problem z gps - aplikacja mapa długo łapie fix, po wyznaczeniu trasy gubi sygnał, mapa obraca się w różnych kierunkach nie można powiększyć " pływającego" okienka z aplikacją. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z nawigacją.
Aplikacja aparat działa dopiero za 2~3 uruchomieniem.
Jak do tej pory tylko te dwie niedogodności.


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antyhaker napisał:

No chyba nieszczególnie bo i niby dlaczego miałby?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

niby dlatego, że w poradniku na forum jest to opisane. Ktos jak instalowal xiaomi.eu to czytal poradnik. Wez idz gosciu i "mondruj" na innym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Voltron napisał:

w poradniku na forum jest to opisane

W którym miejscu dot. Format data jest to opisane?

Przechodzimy do zakładki Wyczyść/Wipe, a tam wybieramy opcję Formatuj Data/Format Data. Ta opcja usuwa domyślne szyfrowanie danych (obecne na urządzeniach z Androidem 6 i wyższym), bez tej opcji nie wgramy systemu na pamięć wewnętrzną.Wpisujemy "yes" i wciskamy niebieski przycisk po prawej stronie.
Wskazówka: Jeśli posiadamy kartę pamięci albo kabel OTG, do którego podepniemy pendrive'a i z któregoś z tych nośników zainstalujemy system, to format data nie jest wymagany, niemniej pamięć wewnętrzna będzie zaszyfrowana i może być problem z późniejszą instalacją ROMów z pamięci wbudowanej. Jeśli tak właśnie będziesz instalować system, możesz pominąć kolejne dwa kroki.
Po format data nie jest konieczny wipe data ani żaden inny - możesz zrobić, ale nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmijcie się tematyką wątku, a nie cytowanie bzdur jakiegoś łosia .

Format Data wykonuje się tylko przed PIERWSZĄ instalacją MIUI Polska/EU, aby usunąć szyfrowanie partycji. Koniec, kropka.

W tematyce instalacji ROMów są poradniki i stosowne wątki. I koniec offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...