Skocz do zawartości

MIUI 9.2.28/9.3.1


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

9228-770x1335.png

  • Poprawki: aparatu (MI5) oraz kopii zapasowej MIUI (powinna działać ze wszystkimi aplikacjami)
  • Wprowadzenie Widevine na poziomie L1 (POCOF1)
  • 9.3.1 dla Android Pie
  • Poprawka braku dostępu do opcji A-GPS
  • Poprawka zmiany koloru paska statusu po przejściu na lewy pulpit
  • Poprawki tłumaczenia
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Bardzo dobra aktualizacja!

Z takich pomniejszych zmian (w przypadku POCO) to w końcu dodane oficjalnie nagrywanie 4K60FPS. A ze strony miuipolska/xiaomi.eu naprawiony błąd z niespolszczoną domyślną przeglądarką. ;)

Jeżeli komuś nie wchodzi certyfikat L1 na POCO, należy odczekać krótką chwilę, potem wszystko jest okej. Najlepiej sprawdzić certyfikat na niezrootowanym telefonie za pomocą aplikacji DRM Info

Warto też przeczyścić dane z aplikacji "Panel Sterowania", wtedy rozwiąże się problem z różnymi językami w sekcji "Bezpieczeństwo".

Jeżeli ktoś ma FC w Mi Video, wystarczy wgrać aktualizację w Google Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Wiadomo kiedy można się spodziewać ROMów dla urządzeń z Pie? Po weekendzie? 

Te co są na dedyku to są, pozostałe będą jak china wyda/jeśli będziemy mieć linki.

9.2.28 zreuploadowane, problem z dialerem naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI8/MI8SE/MIMAX3/POCOF1/HM5/HM5A/HM5Plus/HMNote5Pro/MI6X/MI5X - 9.3.1 jest na dedyku.
Wszystkie 9.2.28 będą przebudowane i zuploadowane ponownie. (z wyjątkiem Redmi S2 który dopiero co się zbudował i jest na dedyku)
Czy działa na mi 5x?

Wysłane z mojego MI 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobieram. Pobieram z https://miuipolska.pl/download/

jako, że wiele razy miałem problem z aktualizacją przez telefon. Co ciekawe Mi8se i MI8 mają zaznaczony Anti Rollback jako aktywny, gdzie ósemki na 9.2.21 ARB nie mają, przynajmniej wg tej właśnie strony.

 

Wg tego obrazka, a raczej listy

iSxnbZZ.png

ze strony  https://xiaomi.eu/community/threads/9-2-28-9-3-1.49424/

Moja ósemka nie powinna mieć ARB (chyba, że dodali teraz). Tak wgl to ARB odnosi się do cofania wg buildów czy wersji androida? Tzn nie mogę zejść w dół z androida 9.0 do 8.0 mając ARB, czy też nie mogę zejść nawet z 9.3.1 na 9.2.21?

 

//edit: sry za formatowanie, ale jak piszę coś po linku to mi podkreśla jakby to była dalsza część linku, dziwna sprawa :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Uredie napisał:

Moja ósemka nie powinna mieć ARB (chyba, że dodali teraz). Tak wgl to ARB odnosi się do cofania wg buildów czy wersji androida? Tzn nie mogę zejść w dół z androida 9.0 do 8.0 mając ARB, czy też nie mogę zejść nawet z 9.3.1 na 9.2.21?

Ani tego ani tego. Nie możesz zejść na niższą wersję ARB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Ani tego ani tego. Nie możesz zejść na niższą wersję ARB :)

Podziękował, muszę doczytać w wolnym czasie ;) Masz może w takim razie pewne informacje (albo ktokolwiek) czy oni teraz wprowadzili ARB w nowej wersji, a kiedyś tego nie było? (bazując na screenie który podałem). No i tak trochę offtopując, nie ma w takim razie innej opcji na wgranie starszej wersji? Typu jakiś powrót do chinola potem miui eu czy coś w ten deseń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 5 rosy (2/16)

9.3.31, nie chce mi zapisać odcisku palca do odblokowywania. Pokazuje błąd "Nie można dodać odcisku palca. Spróbuj ponownie"

Jest jakiś fix na to czy czekać na następny build? (ewentualnie wrócić do jakiegoś wcześniejszego, + jest to pierwsze miui beta które instaluje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę update'u do Mi8Pro więc zakładam, że będzie jak już będzie. A problem z Google Pay pojawił mi się również. Dzisiaj. Mimo, że nie wygrywałem nowego ROMu ponieważ go jeszcze nie mam. Może to problem po stronie Google Pay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji tego romu na czysty china rom telefon wraca do TWRP 

System nie startuje.

Xiaomi mi 5X 

 

China rom:

tiffany_images_V10.2.2.0.ODBCNXM_20181221.0000.00_8.1_cn_f901df0291

Miui pl z dedyk

xiaomi.eu_multi_MI5X_9.3.1_v10-8.1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek04 napisał:

Od kilku wydań nie aktualizowałem swojego Mi 6. Dzisiaj wgrałem ta wersję i po wejściu w preferowany typ sieci zdziwienie. Tak to ma wyglądać czy coś u mnie nie tak.

Xiaomi wywaliło te kwestie, Xiaomi.eu zaś dodało własne - najwidoczniej nie jest to przetłumaczone. Poprawi się, jak na razie nie jest to kwestia krytyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...