Roni3123

Problem z pracą na baterii po jej wymianie.

Recommended Posts

Cześć,

Mam problem z mi 5 mojej dziewczyny,mianowicie telefon został zakupiony jakoś na wakacje 2017 i od tamtego czasu jest codziennie używany-dlatego została wymieniona bateria(kupiona na allegro).Jednak przed wymianą,telefon na włączonym ekranie pracował ok 2-3h a po wymianie 30 min dłużej.Nie wiem dlaczego tak się dzieje.Przywracanie do ustawień fabrycznych, wyłączenie skanowania sieci wifi itd i dalej bez zmian. Miui Global 10.2.2.0(OAAMIXM)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez pierwsze kilka cykli pracy bateria uzyskuje swoją docelową pojemność. Inną kwestią jest sposób korzystania i zastosowane ustawienia oraz sam soft (który jak wiemy ma duży wpływ na prądożerność). Ja posiadając swój egzemplarz kilka miesięcy dłużej wciąż uzyskuję 3-4 h pracy.

I bym zapomniał: nie oszczedzałem telefonu, ładowałem szybką ładowarką. Jedyne co, to nie zostawiłem podłączonego na noc.

 

Sent from my MI 5

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na samym początku fabryczna bateria wystarczała na 5-6 h.Po wymianie liczyłem na te 4 h a tutaj jest momentami problem żeby do 3 dojść :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaką baterie kupiłeś na allegro?

Jak "oryginalną xiaomi BM22 za około 30 zł", to na 99% to podróba słabej jakości.

 

Mi5 MIUI 9 (7.9.21) eu

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oryginalne są na dragon.tt, ale ostatnio jak szukałem do mi4 to nie wysyłali do Polski. Znalazłem na olx wystawiony na części telefon i dzięki uprzejmości użytkownika, który mnie rozpoznał dostałem super baterie małym kosztem. Ewentualnie napisz do Acida, może mu została jakaś po ubitym mi5 w serwisie.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now