Skocz do zawartości

Czarny ekran po odsunięciu telefonu od policzka (ucha)


Gość Forsaken

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Forsaken

Witam

Już nie mam siły.

Przyznam, że to pierwszy przypadek z moim drugim już telefonem sprowadzonym z Aliexpress od tego samego dużego sprzedawcy. 

Aktualny soft (od zawsze global) to 10.2.1.0 Stable

Nigdy nie bawiłem się wgrywaniem, flashowaniem czegokolwiek na tym telefonie. Pewnego dnia po prostu zauważyłem, że po odsunięciu telefonu od twarzy podczas rozmowy, celem wybrania np. klawisza 1, 5 w menu automatycznym kontaktu z infoliniami, telefon się nie wybudza. Jest ciągle czarny ekran. Wciskam wtedy co się da, wszystkie możliwe klawisze i może pojawi się ekran. Przyznam, że doprowadza mnie to do szewskiej pasji. Miałem już chęć pieprznąć telefonem o ścianę...

Próbowałem jak myślę wszystkiego:

1. Ustawianie czujnika zmiana parametru (praktycznie w szerokim zakresie bez efektu)

2. Przedmuchanie czujnika sprężonym powietrzem do i na zewnątrz odkurzaczem.

3. Zmiana folii, szkła

4. Zmiana etui (mniej zabudowane lub bardziej)

5. Reset do ustawień fabrycznych (chyba ze 2 razy)

Poza tym wszystko działa ok

Chyba pozostaje mi odesłanie tego badziewia do Chin do naprawy.

Czy gdzieś na forum znajdę link/opis od kogoś jak to odesłać?

 

 

Edytowane przez Forsaken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Problem z czujnikiem zbliżeniowym. Zainstaluj sobie program DevCheck i przejdź do menu Czujniki, a następnie wybierz Proximity. Zakrywając palcem czujnik zbliżeniowy na górze telefonu po środku, sprawdzisz czy działa (powinna zmieniać się liczba na wyświetlaczu). Może pokrowiec zakrywa ten czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.  Ja zauważyłem takie problemy:

- po zakończeniu rozmowy i oddaleniu telefonu od ucha ekran jest czarny,nie można zakończyć połączenia poprzez kliknięcie w ikonkę czerwonej słuchawki . Trzeba czekać ,aż rozmówca się rozłączy-wtedy ekran się wzbudza.

- kilka razy zdażyła mi się taka sytuacja: tel. w kieszeni  ,ktoś dzwoni, wyciągam tel. (dzwonek dzwoni) , a ekran ciemny...Brak możliwości odebrania...Dopiero po odblokowaniu guzikiem lub czujnikiem lini papilarnych ekran się wzbudza i można odebrać połączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Temat przedpotopowy, ale może komuś się przyda.
Przy którejś zmianie androida (lineageos) miałem tak samo - po odsunięciu od głowy ekran z niewyjaśnionych przyczyn czasami się nie wybudza, a nie jest to wina czujnika ultradźwiękowego*.

Najprostsza metoda - choć nie jest to żadna "naprawa":
ustawić by klawisz ON/OFF nie rozłączał rozmowy.
Wówczas, gdy trzeba wałczyć ekran (np. żądanie przyciśnięcia cyfry na klawiaturze) klawisz  włącznika obudzi ekran, a nie rozłączy rozmowę.

Czasem też działa podwójnie puknięcie - trzeba jednak włączyć w ustawieniach podwójne puknięcia ekranu jako jego wybudzenie.
___________
* - Czyszczenie, oprócz sprężonego powietrza, można zrobić cienką sztywną folią (max 0,2-0,25mm): trzeba wówczas "wydłubać" brud/woskowinę ze szczeliny na środku u góry ekranu (po ~10 mm w prawo i w lewo od widocznej tam szczeliny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...