Skocz do zawartości

Mi box + dysk USB jako serwer plików.


broda1725

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dwa boxy Xiaomi Mi Box i Mecool M8S+ oba mają Android TV i męczę się od 3 dni aby udostępnić pliki z dysku twardego podpiętego do boxa aby dysk był widoczny w Windows 7/10 najlepiej Sambą (tak miałem na Raspberry Pi) aby można było zmapować dysk.
Nagrywałem już kilka programów i jedynie WebDEV zadziałał ale nie mogłem nic z plikami zrobić ani zmienić nazwy plików ani skopiować/usunąć.
Testowałem Sambadroid (nie chce pisać ready), Samba Server (blokuje się przy tworzeniu serwera jedynie można wył/wł boxa), ES File nie da się tam utworzyć, nawet Plex ale nie rozumie tego programu zamiast udostępniać pliki z dysku podpiętego do boxa to chce tworzyć bibliotekę plików z Hdd z Windows.


Proszę o pomoc jak komuś się udało to podziel się. Może być też ftp ale wolałbym sambe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Android TV nie ma takiej możliwości aby nadać uprawnienia do zapisu na dysku USB. Dostęp do zapisu można uzyskać tylko poprzez plugin do Total comandera ale działa tylko w TC i żaden zewnętrzny program tego nie ruszy.


Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TC zainstalowałem z pliku apk jak na zwykłego antka, odpalasz TC i na dole masz wtyczki i otwiera się okno z wtyczkami i tam szukasz paragon USB.... Jest teza dostępne ze sklepu ATV jak na zdjecu. W obu przypadkach instaluję się jako nowa aplikacja i w jej montujesz (podpinasz) wybrany dysk, od tej pory w TC masz dostęp do edycji danych.ff591139b77215ed31727b4d34263a10.jpg

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem takiej konfiguracji. W teorii powinno działać. Ja próbowałem z miboxa zrobić serwer i tak nie działa. Należy również pamiętać że podpięcie dysku do TC przez tą wtyczkę powoduje odłączenie dysku od systemu i nie jest widoczny w innych aplikacjach.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć taki router.
Wtyczka FTP jest ale działa jako klient a nie serwer (no chyba że czegoś niedopatrzylem)
Co ma wszystko XFM ? Ma możliwość edycji plików (np kasowanie) na dysku podpiętego po USB do miboxa i wbudowany serwer FTP z ustawieniem ścieżki do dysku USB ?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem uruchomic jakiś server, niestety nie da rady. U mnie z dysku podpiętego pod router tną filmy. Nie wiem dlaczego. Teoretycznie transfer powinien być Ok. Jak podlacze ten sam dysk bezpośrednio do Miboxa jest ok. Zamówiłem adapter Rj45 i podlacze router kablem, może będzie lepiej. Poprzednio miałem Raspberry Pi i z tego dysku wszystko ładnie śmigalo w Kodi.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzidexx
Jeżeli nie masz rota to XFM nie rozwiązuje problemu, a opcji takiej jak w TC nie znalazłem.

qtaphone
Adapter powinien pomóc. Jakie masz Wi-Fi 2.4 czy 5 GHz ? bo na 2.4 to ten sprzęt praktycznie nie działa. Z tego co piszą inni pomaga również włączenie wszystkich opcji w ustawieniach HDMI cec, choć nie wiem co ma to wspólnego z przycinaniem.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jeszcze jedno bo jutro wracam z delegacji i będę kombinował. Czyli tak nagrywam TC z pliku apk następnie nagrywam ze sklepu paragon USB  i co wtedy będę miał możliwość edycji przez ftp przez kompa w TC ?

 

Czy bardziej chodzi że będę miał możliwość edycji plików w boxie w TC ?

Edytowane przez broda1725
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej,

Ostatnio troche kombinowalem z tworzeniem serwera FTP w domu z którego mógłbym ogądał sobie filmy na Mi Boxie.

Pozwole sobie opisać jak moje próby wyglądały i jak się skończyły. Na ten moment wygląda to nastepująco:

1. Serwer na routerze. Serwer działa - moge na nim zapisywać i odtwarzać filmy itp., lecz oglądając je na Mi Boxie nie zawsze moge włączyć napisy, które są zapisane jako oddzielny plik na serwerze. Jak nie są zintegrowane z filmem to jest kiszka. Mi Box ich nie widzi. 

2. Serwer na dysku USB podpietym do Mi BoXa . Serwer udało się postawić według :

https://www.youtube.com/watch?v=BJ6tr76CQR4&t=44s

Jednak jak wczesniej pisaliście niestety nie moge na serwerze tym zapisywać filmów (wysłać z laptopa). Nie da się nadać uprawnienia do zapisu na dysku USB. Przez co całość planu zostaje przekreślona.Serwer na samym Mi Boxie udało się postawić i można tak kopiować pliki jednak cały film np. w formacie mkv się nie zmieści - dlatego ważne jest żeby serwer był na dysku USB.

 

Edytowane przez MarasXiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki adi1 tylko że mam pewne wątpliwości czy opcja z X-plore zadziała tak jak powinna a na razie nie chce płaci za pełen dostęp.

Szczególnie że dalej kopiowanie plików na sam dysk USB podpięty pod Mi Boxa nie działa. Wygląda na to że dalej uprawnienia zapisu uniemożliwiają zapisywanie czegokolwiek na dysku.

Tutaj według mnie leży problem. I w tym przypadku za pomocą "udostępniania przez WI-Fi" sytuacja może wyglądać podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-plore sam w sobie działa, u mnie okazało się że gdy mam włączony serwer FTP na routerze nie działa udostępnianie przez Wifi przez X-plore. Po wyłączenia FTPa udostępnianie przez X-plore działa.Tylko że ... 

mogę kopiować,usuwać pliki na MIBoxie ale nie mogę nic zrobić na dysku USB. Mimo że w konfiguracji mam ustawionego roota jako Superuser z możliwością zmian w folderach tylko do odczytu.

Szperałem w necie i wygląda na to że po aktualizacji na Androida 8 ten problem się pojawił również u innych a wcześniej działało i na ten moment nie ma rozwiązania:

https://forum.xda-developers.com/android-stick--console-computers/amlogic/unable-to-write-usb-drive-xiaomi-mi-box-t3530531

Aplikacja airexchange też mi nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadza się na. ATV 8.1 nie działa zapis na USB, można to trochę ominąć wtyczka do TC ale ma to swoje ograniczenia. Natomiast na ATV 9 podobno już działa, nie mam jeszcze 9 bo niby jest już oficjalna wersja, to na razie jak piszą inni jest jeszcze kilka problemów no i trzeba by zrobić wripe.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...