Skocz do zawartości

MIUI 9.2.21


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

DFG_2019-02-21-10-12-53-770x1335.png

  • Wznowienie aktualizacji dla MI5
  • Część urządzeń – lutowe poprawki zabezpieczeń Androida
  • Poprawka błędu w konfiguracji początkowej systemu
  • Zaktualizowane aplikacje Google
  • Poprawka Trybu Nocnego w Aparacie
  • Poprawka odblokowania twarzą z IR dla niektórych urządzeń
  • W związku z problemami z płatnościami NFC prosimy tymczasowo nie aktualizować aplikacji Google Pay ze Sklepu Play. A gdy problem już występuje czekać na info na miuipolska.pl
  • Poprawki tłumaczenia
  • Pełna lista zmian
  •  

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi8SE - poprawki lutowe (dlatego dodałem do changeloga). Innych zmian poza tym co poniżej to nie widać.
Screenshot_2019-02-19-21-25-51-341_android.png

Pilne

  • Poprawka błędu w konfiguracji początkowej systemu
  • Zaktualizowane aplikacje Google
  • Poprawka Trybu Nocnego w Aparacie
  • Poprawka odblokowania twarzą z IR dla niektórych urządzeń
  • W związku z problemami z płatnościami NFC prosimy tymczasowo nie aktualizować aplikacji Google Pay ze Sklepu Play. A gdy problem już występuje czekać na info na miuipolska.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi6 nadal niema opcji wywołania asystenta Google przez przytrzymanie przycisku zasilania przez 0,5 sec. Ma ktoś taką opcję w mi6 na aktualnym MIUI Polska?

Nie wiem czy to wina tego, że nie robiłem wipe data od kilku miesięcy (instaluje MIUI Polska co tydzień), czy po prostu na Mi6 tej opcji nie ma.

W wyszukiwarce opcji znajduje mi to ustawienie, ale po kliknięciu przenosi mnie do zakładki "skróty i gesty" i tam tej opcji niema, chodź być powinna. Może macie pomysł co można zrobić aby ta opcje włączyć? Czy pozostaje tylko hard reset i wgrywanie wszystkiego od nowa?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafcio39 napisał:

@edit jednak  po "uszczypnieciu" działa lecz po przytrzymaniu nie

U mnie działa po przytrzymaniu, ale czuję że trzeba chwilkę dłużej przytrzymać niż to było do tej pory (albo to moje odczucia? rzadko korzystam).

1 godzinę temu, Kondek01 napisał:

co to za motyw z taką fajną godziną i pogodą i co to za ikony?

OnePlus 6T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pic_q2 napisał:
Witam po aktualizacji pasek na górze ekranu z zegarkiem zmienił kolor na czarny i nic nie widać. Co z tym zrobić?

Ustawienie ponowne motywu domyślnego działa na chwile ale jak tylko przesunie się ekran na pulpit z asystentem (1 pulpit) to czcionka w pasku powiadomień spowrotem jest czarna..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie ponowne motywu domyślnego działa na chwile ale jak tylko przesunie się ekran na pulpit z asystentem (1 pulpit) to czcionka w pasku powiadomień spowrotem jest czarna..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Restart telefonu jeszcze i jest git przynajmniej u mnie pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...