starylass

Xiaomi A2 lite - nie można zainstalować aktualizacji systemu

Recommended Posts

Cześć,

Witam wszystkich użytkowników.
Niedawno kupiłem telefon A2 lite. Wszystko działa bardzo dobrze, poza aktualizacjami. Od kilku dni wyświetla mi się komunikat:

"Nie można zainstalować aktualizacji systemu."  Nie ma żadnej dodatkowej informacji. 
Robiłem hard reset, zmieniałem język, to nie pomogło. 

Jest na forach bardzo dużo informacji o aktualizacjach ale dotyczą one 9. 

Zwracam się z pytaniem, czy ktoś wie jak rozwiązać problem, natknął się na podobny temat na forach i jest w stanie poratować linkiem?

Pozdrawiam 
Starylass 

Możliwe, że zainstalowałeś aplikację, która naruszyła strukturę partycji systemowej np Adaway - w takich przypadkach aktualizacja nie pójdzie

Pozostaje tylko przeinstalowanie firmware i instalacja w trybie systemless

Dzięki za odpowiedź. 
Właśnie nie instalowałem aplikacji za bardzo. Jakieś spotify, endomondo. Generalnie zacząłem od aktualizacji i już od początku nie działały.

Ciekawostka jest taka, że w "Ustawieniach" -> "System" w ogóle nie mam pozycji "Sprawdź aktualizacje" lub "Aktualizuj". Widziałem na zrzutach ekranów z innych telefonów, że coś podobnego tam się właśnie znajduje. 

Pozdrawiam 

Starylass

Czesc,

Kupiłem na allegro. Sklep twierdzi że aktualizacja została wstrzymana przez producenta i powinienem zaczekać na poprawkę. 

Pozdrawiam  

Grzesiek

Screenshot_20190227-103254_Ustawienia.png

Fabrycznie jest "czysty Android".

Ty nie masz "prosto z fabryki", niewykluczone, że ktoś przerobił Redmi 6 pro na Mi A2 lite.

@up

Sprzedawca robi cię w bambuko. Masz nieoryginalne oprogramowanie. Kto wie, może w gratisie jakiegoś keyloggera wrzuconego ;)

Sprawdź

fastboot getvar product

Jak daisy to A2 Lite. Jak sakura to Redmi 6 pro.

Witam,

kilka dni temu kupiłem A2 Lite (chyba), bo mam taki sam problem jak @starylass , mam pytanie czy można wgrać do tego telefonu oryginalny soft taki jak jest w A2 lite , lub jeśli się okaże, że to REDMI 6 PRO to  z redmi 6pro?, czy da się sprawdzić cz obsługuje ten telefon LTE B20?

czy lepiej zwrócić jak najszybciej ten telefon

Pozdrawiam

Edited by zelki14