Skocz do zawartości

Zbyt duze zurzycie baterii przez system android


MODLISZKA21

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, robert21281 napisał:

Mam R5 MIUI by xiaomi.eu 10.2.3.0 i mam tak samo jak ty, ciekawe czy to wina configa czy samego roma.

Screenshot_2019-02-16-18-35-26-764_com.miui.securitycenter.png

Probowałam wszystkiego. Myslalam na początku, ze cos jest nie tak w ustawieniach. Ale teraz patrze, ze system android wynosi 31,2 % . Po prostu wzrasta. Przy okazji bateria troche szybciej pada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zainstalowałeś twrp? Bo ja miałem pewne problemy, po instalacji TWRP jak dałem "fastboot boot twrp.img" to mi zbootowało do TWRP wtedy "wipe > format data" co teoretycznie powinno usunąć szyfrowanie ale chyba nie usunęło ba miałem czerwone napisy że nie zamontowano różnych partycji. Wgl coś jest nie tak z tym wszystkim, nie wiem czy to wina twrp czy roma, nie mogę np zainstalować magisk roota niby wszystko idzie, i jest że encryption partition i że wszystko sie zrobilo, bootuje roma i nie ma roota, robie restart i dalej nei ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem dwa problemy z trzech jakie miałem ale nie ten o którym jest mowa w temacie ale napisze bo może to się komuś przydać.

1.Oficjalne TWRP z twrp.me nie potrafiło poprawnie odczytywać partycji (były czerwone komunikaty w terminalu TWRP) (potrafiło tylko zaraz po wipeowaniu ich) oraz przy włączonym 3-way reboot po naciśnięciu "Restart" > "Tryb Recovery" system się po prostu restartował, zamiast przejść do recovery menu.

2.Oficjalna paczka Magisk_18.1.zip nie rootowała xiaomi.eu ROMa.

Rozwiązanie problemów: (oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność)

1.Zflashowałem inne recovery przez ADB znalezione na XDA. Link do wątku: TWRP for Oreo xiaomi.eu ROM Link do pobrania TWRP: TWRP+Rosy+Oreo.img 

Po zflashowaniu tego recovery wszystkie partycje są poprawnie odczytywane (po zflashowaniu w ADB trzeba zrobić wipe > format data) również po wejściu w "Restart" > "Tryb Recovery" normalnie wchodzę do recovery menu.

2.W TWRP wszedłem w "Advanced" > "Tools" > "Magisk". Potem zflashowałem najnowszą paczkę Magisk_18.1.zip i zRebootowałem do systemu, tam odpaliłem aplikację Magisk Manager i zaktualizowałem ją do najnowszej wersji. Jak flashowałem tylko wersję z TWRP i w systemie aktualizowałem do najnowszej wersji Magisk Manager to był komunikat że "Magisk Manager jest za nowy i weź zaktualizuj Magisk bo za nowy masz" czy coś takiego :D

Mam nadzieje że komuś pomogłem, pozdrawiam.

Edytowane przez robert21281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ewidentnie coś jest nie tak, dzisiaj zrobiłem full reset do ustawień fabrycznych i nadal to samo się dzieje, ktoś coś wie kiedy wychodzi jakiś fix tego?, albo czy jak teraz zflashuję wcześniejszą wersję to czy wszystko będzie ok czy zadziała blokada "powrotu" do poprzedniej wersji, jak zflashuję ten rom to nic się nie stanie:

xiaomi.eu_multi_HM5_V10.1.1.0.NDACNFI_v10-7.1.zip

teraz mam:

xiaomi.eu_multi_HM5_V10.2.3.0.ODACNXM_v10-8.1.zip

Screenshot_2019-02-18-00-03-58-444_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-02-18-00-04-03-631_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to podobnie, ale z tego co pamiętam na Globalu nie było znaczącej różnicy. Po przejściu na stable xiaomi.eu mam problem z odciskiem palca jak kilka innych osób i ekran blokady bez opcji jakie miałem na global. Poczekam na jakiś sprawdzony dev chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w TWRP między wipe: Data+Cache+Dalvik cache a "Format data" i do czego służy partycja "Cust Vendor"?

Zrobiłem full wipe (Advanced wipe>Dalvik Cache+Cache+Cust Vendor+System+Data+Internal Storage) i zflashowałem poprzedni rom:

xiaomi.eu_multi_HM5_V10.1.1.0.NDACNFI_v10-7.1.zip

Przy pierwszym restarcie wyskoczyło takie coś:

 

Spoiler

52478497_1246105918861618_2158857309810327552_n.thumb.jpg.5d9dd49703338be15774ee831c1b5406.jpg52582557_1032959803573028_2549248100187242496_n.thumb.jpg.8e18ce4e23bd45b02b02bb411bee752f.jpg

 

Zbootowałem do TWRP i zrobiłem Format data, zbootowałem system i wszystko jest na razie ok, bateria na tym romie trzyma lepiej ale nie tak jak na globalu, to dziwne bo spodziewałem się że będzie przynajmniej tak dobrze jak na globalu lub lepiej.

Edytowane przez robert21281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...