Karcio22

Bateria trzyma znacznie krócej niż kiedyś

Recommended Posts

Witam. Kiedyś bateria wytrzymawała mi do 8h włączonego ekranu a teraz wyczerpuje się drugie tyle szybciej i telefon gubi zasięg. Co z tym zrobić?

Edited by Karcio22

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, pisałem na szybko. A więc problem wygląda tak, że telefon kiedyś wytrzymywał mi nawet do 8h włączonego ekranu. Ostatnio nagle coś się zmieniło i wytrzymuje mi ok. 4h włączonego ekranu tylko, z czego w tym momencie 28% zjada "System Android", a na drugim miejscu 11% "Android". Kiedyś gdy nieużywałem telefonu to mógł leżeć i bateria prawie wcale nie schodziła, a teraz jak czasami rano przez 2h leży z wyłączonym internetem i bez nawet ruszania to już potrafi mi zejść nawet 8%. Wydaje mi się, że bez karty SIM wytrzymuje dłużej. Druga sprawa to telefon zaczął wariować z zasięgiem. Często pokazywało, że jest zasięg, a gdy chciałem zadzwonić to już się nie dało tak jakby połączenie alarmowe. Czasami w miejscach gdzie zasięg jest, np. miasto telefon potrafił złapać "tylko połączenie alarmowe" i dopiero po jakimś czasie zasięg nagle powracał. Wczoraj zrobiłem ustawienia fabryczne i mam wrażenie, że zasięg się naprawił i już nie znika tak nagle, lecz bateria dalej wytrzymuje dużo mniej. Kiedyś nie sposób było rozładować telefon przez jeden dzień do zera, a teraz muszę już doładowywać w dzień, żeby do wieczora starczyło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie nie, nie chodzi o treść ;) tylko by tytuł sformułować tak by następna osoba z podobnym problem mogła go łatwiej wyszukać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem na mi4 problem z bateria gdzie żaden wakelock detector nie potrafił pokazać co zjada baterie, na wykresie widać było, że telefon co chwila jest wybudzany i niestety nie doszedłem konkretnego rozwiązania, ale, kiedy przesiadałem się na mi5 i zacząłem usuwać apki (wywaliłem z 15), wtedy telefon dostał drugie życie.

Może u Ciebie też jakaś apka zjada, chociaż tu bym stawiał na siec i zasięg, zrób kopię MIUI (Ustawienia > Dodatkowe > Kopia i kasowanie > Kopia MIUI), przywróć fabryczne i zobacz, jak będzie to samo to przywrócisz kopię, jak pomoże super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wesja systemu? W niektórych coś popi... poprawiają. Poczytaj tu i na forum ang. 

Jesli nie to i nie żadna apka, to może jednak zmęczenie materiału baterii. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

System to MIUI Global 10.2 | Stabilna 10.2.3.0(NCFMIXM)

Wersja Android to 7.0 NRD90M

Telefon ma niecały rok od nowości. Czy możliwe żeby bateria się już zmęczyła?

Dodam, że zasięg znowu coś się psuje. Dzisiaj mając wszystkie kreski zasięgu LTE, telefon nie łapał internetu. Po zmianie na sieci 3G zasięg internetu się pojawiał 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem. Tzn mialem inny problem z telefonem ktory opisalem w innym temacie i musialem zrobic ustawienia fabryczne a pozniej wipe. Od tego czasu bateria trzyma mi ledwo 2 dni a przed resetem trzymala 4 dni... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobnie, od pewnego czasu bateria działała krócej, a od tygodnia leci w oczach (zauważalnie), przez noc potrafi 20% zejść, gdzie kiedyś 2% to był max. Poza tym też problemy z zasięgiem. Myślę, żeby wymienić baterię na inną - tylko pytanie czy kupię oryginalną, czy polecacie jakąś inną? Bo z tego co widzę, wszędzie raczej zamienniki po 30-40zł. Wymieniał ktoś, pomogło coś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.