Jump to content

ekstremalnie cichy dźwięk


mrk
 Share

Recommended Posts

Cześć, kupiłem właśnie Mi Box 4S, podłączyłem przez HDMI do amplitunera Yamaha RX-V775 i mam dwa problemy. Po pierwsze dźwięk jest ekstremalnie cichy, na zwykłym poziomie jak używam xboxa czy bluraya nie słychać nic, muszę ampli podkręcić tak głośno że aż słychać szum głośników. Po drugie nie mam dźwięku 5.1 (oczywiście na innych urządzeniach podłączonych do ampli nie ma takiego problemu) co może być przyczyną? Czy właśnie spuściłem w kiblu 300 zł?

Link to comment
Share on other sites

Tak, przez HDMI, próbowałem też bezpośrednio do TV i jest to samo. Aplikacje jakie próbowałem to HBO go, Youtube i Ipla. Nie ma też znaczenia czy bezpośrednio z aplikacji, czy castuję z innego urządzenia

edit

Ale ze mnie DUREŃ!!!!!! no debil po prostu, głośność trzeba było zwiększyć z pilota :-D:oops: najoczywistsze rozwiązania czasem umykają.

Ale pozostaje ciągle problem braku 5.1

Edited by mrk
Link to comment
Share on other sites

A jakiego typu dźwięku 5.1 nie masz? Bo wersja S ma (w stosunku do starszego modelu) wycięte True HD i DTS HD ale generalnie dźwięki przestrzenne obsługuje. W Netflix powinieneś mieć DD+ a przy odtwarzaniu z dysku DD, DTS. Jakiego odtwarzacza używasz? Może nie włączyłeś w ustawieniach odtwarzacza? Np. w Kodi trzeba włączyć "pozwól na przekazywanie dźwięku" w ustawieniach eksperckich.

Link to comment
Share on other sites

teraz netflixa nie subskrybuję, nie mam 5.1 na HBO go i na Youtube i w nich nie znalazłem żadnych opcji. Mogę wymusić przez amplituner dźwięk przestrzenny, ale tylko 5.0, subwoofer nigdy się nie uruchamia, to taka chyba bardziej symulacja surroundu. Ale jak na ampli ustawię straight czyli puszcza taki dźwięk jaki nadaje źródło to jest tylko 2.0

Edited by mrk
Link to comment
Share on other sites

Na HBO GO nie ma 5.1 tylko 2.0, przynajmniej na apce ATV (http://forum.pclab.pl/topic/1268888-HBO-Go-51-Dźwięk), na YT też chyba nie ma albo trudno znaleźć (mnie się nigdy nie udało). Zainstaluj sobie Kodi, włącz w ustawieniach eksperckich przekazywanie dźwięku i sprawdź na jakimś filmie z pendrive. U mnie działa na Netflix (DD+), CDA (niektóre filmy mają dźwięk 5.1) i przez Kodi (DD, DD HD, DD+, DTS, DTS-MA HD)

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...