Sign in to follow this  
mesjasz22

Skacząca bateria w 1S

Recommended Posts

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów.

Jestem świeżym użytkownikiem Hongmi 1S. Telefon przyszedł do mnei z systemem v34, zrobiłem upgrade do miuipolska v45, działał ok, ale po paru dniach wyszedł problem z baterią. Otóż zaczęła sobie skakać, tzn o kilkanaście/dziesiąt procent do przodu i do tyłu. Battery monitor widget zaczął pokazywać bzdury, nie updatował się na bieżąco. Zainstalowałem najnowszy miui i to samo.

Próbowałem usunąć batterystats.bin, ale pod root explorerem w es file exp. nie widać tego pliku w data/system. Co robić - jak naprawić raportowanie baterii ? Bo to niefajne gdy nie wie się ile w niej prądu.

Dla zobrazowania dołączam screeny.

Ktoś coś poradzi?

post-4252-0-21848100-1417553421_thumb.pn

post-4252-0-38156800-1417553423_thumb.pn

post-4252-0-78523900-1417553424_thumb.pn

post-4252-0-47519300-1417553426_thumb.pn

Też mi się coś takiego zdarzyło na początku użytkowania tego telefonu i potwierdzam to, co @Stachura5 pisze :-)

Wystarczyło baterię skalibrować i teraz od paru ładnych miesięcy jest wszystko w porządku.

dzięki za odpowiedzi.

zainstalowałem ten program, ale nie mogłem naładować baterii do pełna przed kalibracją - cały czas pokazuje 50%. ładowałem na wyłączonym fonie - pokazuje 0% i nie idzie do przodu. no to włączyłem i na chama skalibrowałem. Nic się nie zmieniło, wciąż 50%.

jakieś inne pomysły?

Naładuj ją może na full (oczywiście na czuja, nie wiem, zostaw pod ładowarką ze 4h), wyjmij z tel i sprawdź napięcie baterii woltomierzem. Im dokładniejszy tym lepiej. Zobaczysz czy się ładuje na full. Sprawdzałeś w innym telefonie? Jeżeli możesz wsadź do swojego inną baterię i zobacz co będzie.

Edited by Łukasz Seklecki

Oryginalne są tylko 2050 mAh, a z podróbkami wiadomo jak to jest, milion mAh, a chodzi gorzej niż oryginalna.

Czas pracy podawany w dniach bez sposobu użycia jest bez sensu, bo można powiedzieć że działa i tydzień, jak go się nie użytkuje. Najczęściej podaje się czas na włączonym ekranie z WiFi, na Redmi 1 przy minimalnej jasności to około 10 godzin, 1S ma niestety krótszy czas działania.

zrobiłem full wipe, było chyba dobrze do momentu przywrócenia kopii zapasowej. wydaje mi się, że któryś z programów zakłóca raportowanie baterii. Obecnie 1/3 czasu pokazuje prawidłowo, reszta 50%.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this