Skocz do zawartości

Skacząca bateria w 1S


mesjasz22

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów.

 

Jestem świeżym użytkownikiem Hongmi 1S. Telefon przyszedł do mnei z systemem v34, zrobiłem upgrade do miuipolska v45, działał ok, ale po paru dniach wyszedł problem z baterią. Otóż zaczęła sobie skakać, tzn o kilkanaście/dziesiąt procent do przodu i do tyłu. Battery monitor widget zaczął pokazywać bzdury, nie updatował się na bieżąco. Zainstalowałem najnowszy miui i to samo.

 

Próbowałem usunąć batterystats.bin, ale pod root explorerem w es file exp. nie widać tego pliku w data/system. Co robić - jak naprawić raportowanie baterii ? Bo to niefajne gdy nie wie się ile w niej prądu.

 

Dla zobrazowania dołączam screeny.

 

Ktoś coś poradzi?

post-4252-0-21848100-1417553421_thumb.pn

post-4252-0-38156800-1417553423_thumb.pn

post-4252-0-78523900-1417553424_thumb.pn

post-4252-0-47519300-1417553426_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi.

 

zainstalowałem ten program, ale nie mogłem naładować baterii do pełna przed kalibracją - cały czas pokazuje 50%. ładowałem na wyłączonym fonie - pokazuje 0% i nie idzie do przodu. no to włączyłem i na chama skalibrowałem. Nic się nie zmieniło, wciąż 50%.

 

jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj ją może na full (oczywiście na czuja, nie wiem, zostaw pod ładowarką ze 4h), wyjmij z tel i sprawdź napięcie baterii woltomierzem. Im dokładniejszy tym lepiej. Zobaczysz czy się ładuje na full. Sprawdzałeś w innym telefonie? Jeżeli możesz wsadź do swojego inną baterię i zobacz co będzie.

Edytowane przez Łukasz Seklecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pracy podawany w dniach bez sposobu użycia jest bez sensu, bo można powiedzieć że działa i tydzień, jak go się nie użytkuje. Najczęściej podaje się czas na włączonym ekranie z WiFi, na Redmi 1 przy minimalnej jasności to około 10 godzin, 1S ma niestety krótszy czas działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...