Skocz do zawartości

MIUI 9.2.14/15


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
5 minut temu, Orjon napisał:

Mi Max 2 ma Androida 7 w związku z czym nie ma tam ciemnego motywu.

A tak się podkreśla, że w MIUI wersja bazy nie ma większego znaczenia, a ciekawe funkcje z nowych androidów są przenoszone do MIUI bez potrzeby zmiany numerka bazy, bo MIUI o wiele więcej niż "nakładka" :-P

Rzeczywistośc, jak widać, jest jednak, jak zwykle, bardziej skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

Rzeczywistośc, jak widać, jest jednak, jak zwykle, bardziej skomplikowana.

Pewnie, że jest. To nie jest takie hop zaimplementować zmiany z wyższych androidów do niższego. Aktualnie nawet na andkach 8/9 ten dark mode nie jest pełen, ale udało się Xiaomi zrobić dzielenie ekranu na andkach niższych niż 7, to może zrobią dark mode na resztę modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2019 o 01:22, 225rgnusmas napisał:

Redmi Note 5 na tę chwilę śmiga sprawnie. Czasem problem z sms dłuższymi, których nie wysyła ale borykam się z tym od dawna...sieć Play.

 

Dnia 17.02.2019 o 08:15, wozmar napisał:

Ja mam T-Mobile i dłuższe smsy też nieraz nie chcą się wysłać, szczególnie gdy smsy są z polskimi znakami.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Mam Orange i nigdy nie miałem problemu z dłuższymi smsami na RN5

Może to problem sieci.

ROM ogólnie ok. NIe zauważyłem jakichś błędów na RN5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, latet napisał:

Straszny hype wokół tego dark mode. Czy są jakieś wiarygodne dane, na ile się on realnie w codziennej praktyce przekłada na poprawę czasu pracy baterii w telefonach z AMOLED-ami?

Jeśli przesiadujemy głównie w aplikacjach typu Fejsbuk czy inne, z białym tłem, to nie. Ale jeśli korzystamy w większości z czarnych bądź ciemnych aplikacji, to różnicę widać. Przeczytaj choćby te artykuły.

https://www.howtogeek.com/397982/how-dark-mode-can-extend-battery-life-on-oled-phones/

https://www.theverge.com/2018/11/8/18076502/google-dark-mode-android-battery-life

 

I potwierdzam, że w Mi8 nie działa dioda IR z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Straszny hype wokół tego dark mode. Czy są jakieś wiarygodne dane, na ile się on realnie w codziennej praktyce przekłada na poprawę czasu pracy baterii w telefonach z AMOLED-ami?

To to ma nawet jakąś filozofię? :D Ja tego używam bo zawsze używałem takich motywów a teraz mam to w systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rock'n'rolla napisał:

To to ma nawet jakąś filozofię?

Żadna filozofia tylko czysta technologia. Czarny tryb ma sens tylko z OLEDami, które wyświetlając czarny kolor nie zużywają energii.

Mi8 - nadal jest błąd z Google Pay, po restarcie urządzenia trzeba konfigurować płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rock'n'rolla napisał:

10 minut na cykl ładowania

Przy całkiem czarnym systemie, nawet z przeglądarką wyświetlającą strony na czarno, dawno temu na Samsungu z OLEDem miałem prawie godzinę więcej SOT, Sherlocku ;) oszczędność rzeczywiście jest, byleby developerzy zaczęli robić aplikacje "po ciemku" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszystko po ciemku nim stało się to modne ;) łącznie z ciemnymi motywami na YT i innych apkach. Praktycznie brak różnicy. Po prostu dlatego, że 90% ludzi najwięcej traci baterii na przeglądanie netu i graniu w gry, tak jak ja.

Ale dobrze, że ktoś wpadł na taki pomysł, oby tylko nie przełożyło się to na pojemności baterii w nowych modelach MI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Dla mnie ten dark mode to zwyczajny skin i poza walorami estetycznymi nic nie przynosi.

Ciemny motyw to dla mnie to samo co "tryb nocny" w nawigacji samochodowej np.w Auto Mapie. Bardzo przydatny ale nie dlatego, że energię oszczędza, oszczędzać ma wzrok w nocy. Potwierdza intencje programistów fakt, że do wyboru w opcjach jest przecież tryb automatyczny, uzależniony od pory dnia - ciemno na dworze, ciem,no na ekranie. Wszyscy wiemy jak potrafi zakłuć w oczy biały ekran w ciemnościach.

Ciemny ekran jest w SMS, Dialerze ale czemu nie ma w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na mi5 bez wipe.

- zaokrąglone rogi tego nie widziałem wczesniej, ale działa i w nocy wygląda ładnie na czarnym mi5 ciekawe jak będzie w dzień

- tryb nocny działa w belce, w ustawieniach już nie, a z apek xiaomi raczej nie korzystam (SMS to textra gdzie od dawna mam tryb nocny, a przeglądarka Chrome gdzie samo sobie kolor dobiera do treści strony). A i w statystykach baterii jest czarno, a reszta biała. Brzydko to wygląda. Może kiedyś będzie wszędzie ciemny będzie ładnie 

- przestał mulic telefon, bywało, że musiałem czasem czekać 3 sekundy, aż się pewne apki odpala, a teraz idą od strzała

- w aparacie zauważyłem opcje popraw niedoświetlone sceny (nie kojarzę tego, ale może to stare jak świat)

- wipe faktycznie nie potrzebny, aktualizacja prosto na 8.10.22. Nauczony doświadczeniem przed aktualizacją usunąłem blokadę ekranu i zrobiłem backup

- alarmowy sygnał sos ciekawa opcja.

W sumie 4 miesiące bez aktualizacji. Pewnie nowości jest więcej (np. wrocily podpisy w galerii pod ikonkami). Miła niespodzianka z tą aktualizacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2019 o 22:51, gwalberg napisał:

 

Mam Orange i nigdy nie miałem problemu z dłuższymi smsami na RN5

Może to problem sieci.

ROM ogólnie ok. NIe zauważyłem jakichś błędów na RN5

Zrobiłem testy - wziąłem a5 samsunga mojej żony, ona tez jest w Play i wszystko śmiga ...sam już nie wiem ....wcześniej htc miałem motorolę itp i wszystko w play śmigało. Przepraszam admina za zejście z tematu.

Synek jest w play ma samsunga i wszystko mu wysyła co bym nie napisał, korzystając z jego telefonu, nawet apn wpisywałem takie jakie on ma u siebie  i nic ...

Jeszcze raz włożyłem swoją kartę do telefonu żony...wysyłałem cuda, długie krótkie sms i mms wszystko dochodziło do syna co bym nie wymyślił i co bym nie napisał. Mega długie wiadomości, krótkie ...tak przez 20 minut. Wszystko dochodzi. Włożyłem kartę w mój telefon i ....wniosek jeden bez względu na krytykę to nie wina sieci! Xiaomi coś ma nie tak albo play , orange nie radzi sobie ze swoimi ustawianiami z tymi telefonami! Basta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...