Skocz do zawartości

MIUI 9.2.14/15


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

MIUI 10 9.2.14/15


  • Poprawione wyświetlanie Planu dnia w kalendarzu po przejściu z Asystenta MIUI (wczytywanie aktualnych wydarzeń)
  • Dodane nowe aplikacje z Ciemnym motywem: dialer, SMS, notatki, pasek powiadomień, nagrywanie ekranu, dyktafon, asystent MIUI, zarządzanie aplikacjami, aktualizacje
  • Ciemny motyw przeniesiony do Opcji programisty
  • Możliwość ustawienia czasu włączenia Ciemnego motywu (Opcje programisty)
  • Ciemny motyw także dla Android Oreo
  • Nowy interfejs konta i Chmury Xiaomi
  • Tryb nocny dla MI8SE w apce Aparatu
  • Poprawki tłumaczenia
  • Jest możliwy reset ustawionych ręcznie alarmów – należy je wtedy ustawić na nowo (bug MIUI)
  • Pełna lista zmian

DFG_2019-02-14-08-46-26-e1550130973679-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:
https://miuipolska.pl/dotacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mix2S, przy włączonym ciemnym motywie pływające powiadomienia są nieczytelne- tekst zlewa się z tłem, ciemny motyw nie aplikuje się na Ustawienia- tutaj tło nadal białe (jednak da się z tym żyć) Więcej niedogodności na razie nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal w mi6 nie ma opcji aby dłuższym naciśnięciem "przycisku zasilania" włączyć asystenta Google. Jeśli chodzi o tryb ciemny to na mi6 zauważyłem że działa w: smsach, kontaktach, dialerze, pasku powiadomień.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka aktualizacji wstecz Ekstremalne oszczędzanie baterii. Można je było włączyć w ustawieniach baterii (a przynajmniej pamiętam że gdzieś była ta opcja). Na EU jeśli się nie wyświetla to prawdopodobnie wycięta albo MIUI zrezygnowało z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mix2S, przy włączonym ciemnym motywie pływające powiadomienia są nieczytelne- tekst zlewa się z tłem, ciemny motyw nie aplikuje się na Ustawienia- tutaj tło nadal białe (jednak da się z tym żyć) Więcej niedogodności na razie nie znalazłem
Głównie podgląd treści wiadomości Gmail jest nieczytelny.

1156d653df7de76df08b80294a860f13.jpg

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważył ktoś z was (po tej aktualizacji) problem z wysyłaniem i odbieranie smsów? Czasem wysyłają się od razu, a czasem mija kilka minut i nadal jest status "oczekiwanie". Smsy przychodzące czasem też przychodzą z opóźnieniem...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważył ktoś z was (po tej aktualizacji) problem z wysyłaniem i odbieranie smsów? Czasem wysyłają się od razu, a czasem mija kilka minut i nadal jest status "oczekiwanie". Smsy przychodzące czasem też przychodzą z opóźnieniem...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Miałem taki problem w T-Mobile ale wiadomo co było przyczyną teraz jest ok

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem w T-Mobile ale wiadomo co było przyczyną teraz jest ok

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Też mam T-Mobile, ale problem występuje od momentu ostatniej aktualizacji. Wcześniej działało dobrze.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, wajs napisał:

Można to wgrać?

Można, najwidoczniej skrypt nie wyłapał - napiszę do chłopaków by poprawili.

11 minut temu, preston2009 napisał:

Podobnie bo kalkulator nie działa.

Wyżej masz fixa.... Mam stworzyć nowy temat do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...