Skocz do zawartości

BURIZA


Rekomendowane odpowiedzi

3 tygodnie brak telefonu. Tel zatrzymany przez  WER Warszawa. Vat doliczony zapewne.  Nie polecam

mi4i kupiony na aliexpress dotarł w niecałe 2 tyg bez vatu... Tutaj sporo czekania + problemy... Szkoda chciałem jeszcze 2 modele zamówić...

 

 

Z tego co widzę to minęło dokładnie 16 dni od momentu wysyłki. Co do VATu to jeszcze nic nie wiadomo czy będzie. No i polecanie (lub nie) bo wcześniej kupiłeś jeden (!) telefon na Ali i doszedł akurat w 2 tygdonie jest nie na miejscu. Nasz rekord to dostawa towaru w 2 dni bez baterii, 3 dni z baterią. Tylko to są wyjątki od reguły i mieliśmy może z 5-8 takich przypadków. Czas dostawy u nas będzie taki sam jak od większości chińczyków. Szybciej max o 2 dni dojdą paczki wysyłane z Hong Kongu oraz z Guangdong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze ja dodam coś od siebie - kupiłem od Burizy dwa telefony. Pierwszy niestety jak się okazało musiałem odesłać, ponieważ dostałem wersję która nie obsługiwała polskich częstotliwości. Tu muszę jednak zaznaczyć, że to namieszały coś małe chińskie rączki i nie była to wina Burizy. Telefon odesłałem i w ramach gwarancji został wymieniony na nowy, koszty przesyłki do Polski pokrył sprzedający. Fakt, niestety trochę to trwało...
Drugi telefon kupiłem 10 września (czwartek), został wysłany w poniedziałek. Przesyłka dotarła do mnie w dniu dzisiejszym :)
Kontakt oceniam zdecydowanie na plus! Generalnie z transakcji jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez ganzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM sprzedawcę z całego serca i z czystym sumieniem. kupiłem w jednej paczce mi NOTE /mi4/ i kamerkę. wszystko elegancko zapakowane i przyszło na czas (trochę ponad 2 tygodnie) a co najważniejsze ceny na allegro u burizy (czyli xon 24) są o WIELE tańsze niż u konkurencji. nie jest to kilka złotych... mówie o setkach szczególnie przy zakupie 3 rzeczy. (a wiem co mówie bo przed zakupem miesiąc sprawdzałem wszystkie sklepy i sprzedawców zanim zdecydowałem się na XON) polskie miui już wgrane więc kolejny kłopot z głowy. Gdy dostałem telefon najpierw była euforia a później: "o f*ck zapomniałem dokupić polskej przejściówki do ładowania" ale podniosłem jeden kartonik w pudełku i się okazało że xon o wszystkim pomyślał i przejściówkę dołozył od siebie. jedyne do czego mógłbym się przyczepić to że miał być gratis case do telefonu ale chyba zapomniał, ale każdemu sie może zdarzyć i nie zmienia to w żadnym stopniu mojej mega pozytywnej opinii o sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Znalazłem aukcję Burizy Mi 4 2GB 16GB LTE za 1049zł, jeżeli UC przechwyci paczkę, to od jakiej kwoty będzie doliczony VAT? Od 1049zł czy od takiej jak będzie zadeklarowana wartość paczki? Jaką zazwyczaj deklaruje Buriza?

Ostatnie pytanie do Burizy. Czy będzie dostępna wersja Mi 4 LTE z 3GB Ram w kolorze czarnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4C szedł 2,5 tygodnia, a dokładniej 14 dni "roboczych" z świętem w Chinach. Telefon zapakowany w lepszą folię bąbelkową niż w Ibuygou (tylko foliowa koperta). Obyło się bez podatku. Po testach w Diagnostyce wygląda na jak najbardziej sprawny.

 

No to dobry czas i niezly fuks ze bez vat. Ja dzis w ibuggou z ubezpieczniem od vat. Ile zaplaciles? Ja za calosc 310$ - ubepzienczene, sluchawki oraz konwerter ze starego usb gratis oraz DHL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do mnie dzisiaj dotarł moj mi 4c. Miałem chinski rom (2 rodzaje jez. chinskiego i angielski) ale po kilku minutach mam juz miui polska. Dodał przejsciówkę do ładowarki. Swietny kontakt ze sprzedawcą wszystko przebiegło wspaniale. Niestety vat mi ten ... urząd doliczył, tydzień czasu telefon leżał w celnym. Ale jak wiemy vat to czysta loteria jednym doliczą innym nie, nieważne co jest napisane na pudełku gift czy jakaś niska wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Przejsciówka zmienia tylko widełki wtyczki z chinskich na nasze. ma 0,5A to chyba 500 mA.

tak, 500mA

Zauważyłem z kolegą, że jak się ładuje telefon ładowarką o mniejszym natężeniu to długo się ładuje ale i dłużnej trzyma.

Testowałem na moim vibe X2 org. 5V 1.5A a teraz starą 5V 0,3A i jest lepiej. Kolega na HTC One też tak ma. 

Więc fajnie, że dają takie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hmm... Przejsciówka zmienia tylko widełki wtyczki z chinskich na nasze. ma 0,5A to chyba 500 mA.

tak, 500mA

Zauważyłem z kolegą, że jak się ładuje telefon ładowarką o mniejszym natężeniu to długo się ładuje ale i dłużnej trzyma.

Testowałem na moim vibe X2 org. 5V 1.5A a teraz starą 5V 0,3A i jest lepiej. Kolega na HTC One też tak ma. 

Więc fajnie, że dają takie. :D

Mi w note pro ładowarka samsunga 500mA ładowała chwilę, a później jakby się wyłączała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł do mnie mi3 z którego jestem jak na razie bardzo zadowolony, gratisy o których wspominał sprzedający (etui flip cover, pokrowiec sylikonowy) jak i przejściówka w zestawie. Paczka przyszła bez VAT-u w mniej-więcej oczekiwanym czasie. Dodam że od razu wgrany był ROM miui v7 5.10.8 czyli w miarę świeży. Polecam sprzedawcę w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie Mi4c. Obyło się bez Cła(przez UC Przemyśl) .Zamówiony 20 października, a u mnie 10 listopad. Wgrany Rom MIUIPolska (ja tylko zrobiłęm aktualizację do najnowszego). W zamówieniu telefon i dodatkowo przejściówka na nasze gniazdko + szkło hartowane. Z telefonu mega zadowolony (poprzednio Mi3). Kontakt z sprzedającym bardzo dobry. Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione 2 telefony + 2 mi bandy w jednej paczce, niestety WER ZABRZE a co za tym idzie każdy wie, VAT zapłacony za 1 telefon i 1 opaskę-faktura podesłana za 1 tel i 1 mi band, kontakt ze sprzedającym jak najbardziej pozytywny, przejściówki dodane, zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, z czystym sumieniem polecam sprzedawcę BUIZA/XON24, kontakt wzorowy, paczka szybko nadana i miuipolska wgrane. Telefon został dobrze zabezpieczony na podróż, choć ta trwała długo dzięki PostNL, mimo wszystko jestem zadowolony (bez vat:)). (Buriza świadom, że postnl spowolnił - wysyła teraz SG Post aby paczki szybciej dotarły)

Dziękuję, miłego dnia.

Edytowane przez pompka500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2015 at 11:47, Tomektr napisał:

Zdecydowanie polecam! Mój MI4c dotarł do mnie po niecałych 3 tyg od wysyłki, SG Post, bez dodatkowych opłat :) Paczka zapakowana jak należy, na tel. od razu miałem wgrany rom MIUI Polska.

Dzięki!

hej  możesz mi powiedzieć kiedy był nadany ,ba już czekam ponad miesiąc :-(  kupiłem 10.11 ,maila o wysyłce dostałem  13.11 i  do tej pory  nic :-( 

2015-11-26 10:21                                SINGAPORE SŘ1, Package sent

2015-11-29 10:21                                Despatched to overseas (Country code: PL) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sunkist napisał:

hej  możesz mi powiedzieć kiedy był nadany ,ba już czekam ponad miesiąc :-(  kupiłem 10.11 ,maila o wysyłce dostałem  13.11 i  do tej pory  nic :-( 

2015-11-26 10:21                                SINGAPORE SŘ1, Package sent

2015-11-29 10:21                                Despatched to overseas (Country code: PL) 

U mnie to wyglądało tak:

2015-12-07 18:55 Product Delivered (Country code: PL)
2015-12-07 17:18 Attempted/Failed Delivery (Country code: PL)
2015-12-05 18:00 Arrival at Processing Center (Country code: PL)
2015-12-04 09:36 Arrival at Destination Post (Country: PL)
2015-11-30 11:50 Despatched to overseas (Country code: PL)
2015-11-27 11:50 Received from Customer
 
U Ciebie faktycznie trochę długo to trwa, ale chyba nie masz czego się obawiać - jeszcze... Po prostu masz pecha. Oby wszystko było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś " po niecałych 3 tyg od wysyłki"  a wysyłkę od jakiej daty liczysz to ??

2015-11-30 11:50 Despatched to overseas (Country code: PL)

 

jeśli tak to mam tylko jeden dzień różnicy ,kiedy miałeś  doręczoną ??

Liczyłem od czasu kiedy Buriza napisał że wysłał czyli od bodajże 20.11 (w systemie jest data wysłania 27.11 - nie wiem skąd ta rozbieżność). Paczkę odebrałem 07.12.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem na swój telefon (REDMI 2 Pro *811) ponad miesiąc. Tel najpierw utknął w Holandii na 1,5 tyg a potem w Polsce WER Warszawa i WER Zabrze. No i niestety nie ominąłem VATu. A co do sprzedawcy - XON24 (Buriza) mogę powiedzieć , że wręcz idealnie. Na pytania miałem odpowiedź po max 5 minutach.
A że przesyłka szła długo i że Vat mi dowalili....no to raczej nie wina sprzedającego. Ja polecam.

Edytowane przez hubertusg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...