Skocz do zawartości

BURIZA


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mój telefon dotarł po 36 dniach od wysyłki !!  (od zakupu 10 listopad ) 42 dni ,to jest rekord czasowy od czasu jak kupuje w Chinach.( to nie jest jego wina ) Nigdy więcej już u niego nic nie kupię, bo generalnie mijanie się  z prawdą w opisie aukcji oraz w regulaminie bardzo mi się nie podoba. 

Nawet nie wiecie jakiego miałem  stracha przy otwieraniu ,czy też w środku nie będzie bezpiecznika, listonosz wbrew temu co on ma w regulaminie  nie pozwolił otworzyć przed podpisem a jak podpisałem ,to pobiegł dalej  do pracy nie słuchając już  na moje prośby o to by został i patrzył , powiedział że nie ma takiego obowiązku.Byłem potem  na poczcie celem sprawdzenia zachowania listonosza,potwierdzili że zachował się  jak najbardziej tak jak przepisy mówią .

Wracając do telefonu to był bardzo kiepsko zapakowany w porównaniu do mojego pierwszego zakupu u niego ,to można powiedzieć że po prostu telefon włożony do koperty:-( ( poprzedni zakup w takiej dmuchanej foli dopasowanej do pudełka,wiem jak się obchodzą z przesyłkami,są rzucane ,proszę sobie wyobrazić co dzieje się z telefonem wtedy ,na obecną chwile telefon działa,zobaczymy jak długo.

Telefon dostał Vat, oczywiście kupując w Chinach musimy się z tym liczyć, tylko szkoda że sprzedający pisze że tylko niewielki % jego przesyłek jest zatrzymywana( nie mogę znaleźć gdzie to było napisane)  ,co mogło by sugerować że podejmuje jakieś kroki w tym kierunku , a nie robi tego ponieważ deklaruje że w przesyłce jest telefon ,co żaden celnik jak już przejdzie przez jego ręce nie odpuści.Mało tego w komplecie były słuchawki oraz etui niby w gratisie ale nie oszukujmy się wiemy jak gratisy wyglądają ,nie ma nic za darmo ,nie wierzę, napisałem aby przysłał  mi fakturę na telefon,dostałem na całość zakupu łącznie z przesyłką , nie namawiam nikogo do oszustwa ale nie wierzę że nie mógł mi przysłać faktury na podstawie której został naliczony Vat na sam telefon, ale ok stało się nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem ,niesmak pozostaje.

Dla porównania wcześniej kilka dni kupowałem telefon na ali...  sprzedawca  wysłał DHL em na przesyłce napisał Mp4 Player 20$ i o dziwo przyszło bez Vatu ,gdzie w necie aż huczy że DHL=100 % Vat.

Po za tym kupiłem również opaskę Miband 1s do dziś jej nie mam,mimo że miały być wysyłane natychmiast po premierze ,jak się okazało że nasi dystrybutorzy w PL mają już ją u siebie to dowiedziałem się po moim pytaniu że dostanę po 10 stycznia bo jemu wygodniej wsadzić w walizkę i przewieźć w samolocie wysyłając z Polski .Ok niech tak będzie ,w sumie to już wtedy nie miałem wyjścia,uległem opisowi aukcji myślałem że on tam w chinach będzie miał pierwszy ,a tu się okazało że np Technos miał już w pierwszej połowie grudnia u siebie.

Piszę  to do indywidualnych przemyśleń przed zamierzonym zakupem.

Pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprzedawcę. Redmi 2 Pro zamówiony przez Allegro 15 grudnia. 18 grudnia został wysłany, dotarł wczoraj. Całkiem szybko, biorąc pod uwagę okres świąteczny. Przeszedł przez WER Warszawa i potem Urząd Celny w Przemyślu, obyło się bez VAT. Telefon super, małżonka zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2016o20:34, sunkist napisał:

Mój telefon dotarł po 36 dniach od wysyłki !!  (od zakupu 10 listopad ) 42 dni ,to jest rekord czasowy od czasu jak kupuje w Chinach.( to nie jest jego wina ) Nigdy więcej już u niego nic nie kupię, bo generalnie mijanie się  z prawdą w opisie aukcji oraz w regulaminie bardzo mi się nie podoba. 

Nawet nie wiecie jakiego miałem  stracha przy otwieraniu ,czy też w środku nie będzie bezpiecznika, listonosz wbrew temu co on ma w regulaminie  nie pozwolił otworzyć przed podpisem a jak podpisałem ,to pobiegł dalej  do pracy nie słuchając już  na moje prośby o to by został i patrzył , powiedział że nie ma takiego obowiązku.Byłem potem  na poczcie celem sprawdzenia zachowania listonosza,potwierdzili że zachował się  jak najbardziej tak jak przepisy mówią .

Wracając do telefonu to był bardzo kiepsko zapakowany w porównaniu do mojego pierwszego zakupu u niego ,to można powiedzieć że po prostu telefon włożony do koperty:-( ( poprzedni zakup w takiej dmuchanej foli dopasowanej do pudełka,wiem jak się obchodzą z przesyłkami,są rzucane ,proszę sobie wyobrazić co dzieje się z telefonem wtedy ,na obecną chwile telefon działa,zobaczymy jak długo.

Telefon dostał Vat, oczywiście kupując w Chinach musimy się z tym liczyć, tylko szkoda że sprzedający pisze że tylko niewielki % jego przesyłek jest zatrzymywana( nie mogę znaleźć gdzie to było napisane)  ,co mogło by sugerować że podejmuje jakieś kroki w tym kierunku , a nie robi tego ponieważ deklaruje że w przesyłce jest telefon ,co żaden celnik jak już przejdzie przez jego ręce nie odpuści.Mało tego w komplecie były słuchawki oraz etui niby w gratisie ale nie oszukujmy się wiemy jak gratisy wyglądają ,nie ma nic za darmo ,nie wierzę, napisałem aby przysłał  mi fakturę na telefon,dostałem na całość zakupu łącznie z przesyłką , nie namawiam nikogo do oszustwa ale nie wierzę że nie mógł mi przysłać faktury na podstawie której został naliczony Vat na sam telefon, ale ok stało się nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem ,niesmak pozostaje.

Dla porównania wcześniej kilka dni kupowałem telefon na ali...  sprzedawca  wysłał DHL em na przesyłce napisał Mp4 Player 20$ i o dziwo przyszło bez Vatu ,gdzie w necie aż huczy że DHL=100 % Vat.

Po za tym kupiłem również opaskę Miband 1s do dziś jej nie mam,mimo że miały być wysyłane natychmiast po premierze ,jak się okazało że nasi dystrybutorzy w PL mają już ją u siebie to dowiedziałem się po moim pytaniu że dostanę po 10 stycznia bo jemu wygodniej wsadzić w walizkę i przewieźć w samolocie wysyłając z Polski .Ok niech tak będzie ,w sumie to już wtedy nie miałem wyjścia,uległem opisowi aukcji myślałem że on tam w chinach będzie miał pierwszy ,a tu się okazało że np Technos miał już w pierwszej połowie grudnia u siebie.

Piszę  to do indywidualnych przemyśleń przed zamierzonym zakupem.

Pozdrawiam 

Na czas dostawy nie mamy wpływu. Proszę pamiętać, że zakup był dokonany w okresie przedświątecznym. Proszę również o zapoznanie się z topiciem na telchina gdzie osoby czekały na swoje paczki zamówione na aliexpress po ponad 2 miesiące w tym najbardziej gorącym okresie zakupowym.

"generalnie mijanie się  z prawdą w opisie aukcji oraz w regulaminie bardzo mi się nie podoba."

W regulaminie mamy wyraźnie zaznaczone, że czas dostawy do max 60 dni roboczych od wysyłki więc o jakim mijaniu się z prawdą tutaj mówimy?

 

"Nawet nie wiecie jakiego miałem  stracha przy otwieraniu ,czy też w środku nie będzie bezpiecznika, listonosz wbrew temu co on ma w regulaminie  nie pozwolił otworzyć przed podpisem"

Listosz ma OBOWIĄZEK zaczekać w przypadku jeśli przesyłka ma oznaki naruszenia i adresat zazaczy, że chce sprawdzić zawartość przesyłki. Mówi o tym Prawo Przewozowe.

 

"...tylko szkoda że sprzedający pisze że tylko niewielki % jego przesyłek jest zatrzymywana( nie mogę znaleźć gdzie to było napisane)  ,co mogło by sugerować że podejmuje jakieś kroki w tym kierunku , a nie robi tego ponieważ deklaruje że w przesyłce jest telefon ,co żaden celnik jak już przejdzie przez jego ręce nie odpuści."

Grubo ponad 95% przesyłek w praktyce przechodzi bez dodatkowych kosztów i niemal zawsze deklarujemy prawdziwą zawartość, ponieważ nie ma zaczenia dla celnika co jest napisane na deklaracji celnej. Jak ma trafić na VAT to trafi.

"Mało tego w komplecie były słuchawki oraz etui niby w gratisie ale nie oszukujmy się wiemy jak gratisy wyglądają ,nie ma nic za darmo ,nie wierzę, napisałem aby przysłał  mi fakturę na telefon,dostałem na całość zakupu łącznie z przesyłką , nie namawiam nikogo do oszustwa ale nie wierzę że nie mógł mi przysłać faktury na podstawie której został naliczony Vat na sam telefon, ale ok stało się nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem ,niesmak pozostaje."

Oryginalne słuchawki oraz etui były w gratisie dołączane przez producenta.

"Wracając do telefonu to był bardzo kiepsko zapakowany w porównaniu do mojego pierwszego zakupu u niego ,to można powiedzieć że po prostu telefon włożony do koperty"

Jest to KŁAMSTWO!  Nie wrzucamy samych telefonów do koperty! Cała zawartość była zapakowana w oryginalny zewnętrzy karton Xiaomi, wykonany z rewelacyjnej jakości tektury (bardzo sztywny) oraz włożona do foliopaku. W kartonie były również poduszki powietrzene aby "nic nie latało w paczce".

"Po za tym kupiłem również opaskę Miband 1s do dziś jej nie mam,mimo że miały być wysyłane natychmiast po premierze ,jak się okazało że nasi dystrybutorzy w PL mają już ją u siebie to dowiedziałem się po moim pytaniu że dostanę po 10 stycznia bo jemu wygodniej wsadzić w walizkę i przewieźć w samolocie wysyłając z Polski .Ok niech tak będzie ,w sumie to już wtedy nie miałem wyjścia,uległem opisowi aukcji myślałem że on tam w chinach będzie miał pierwszy ,a tu się okazało że np Technos miał już w pierwszej połowie grudnia u siebie."

Na aukcji Mi Band 1s na czerwono było napisane, że jest to zamówienie przedpremierowe (preorder) i wysyłki będą realizowane zgodnie z kolejnością zamówień po fizycznej premierze produktu. Jako pierwsi mieliśmy nowego Mi Banda w polskiej sieci i dla pierwszych osób z listy Mi Band 1s był wysłany w pierwszym terminie dostawy od producenta. Różnica jest taka, że konkurencja zaopatruje się od resselerów , którzy w tym konkretnym przypadku skupywali nowe opaski od osób detalicznych przez specjalne ograniczanie sprzedaży przez producenta (chciał się pozbyć starej wersji, która zalega na magazynie), stąd tak wysoka cena była (i jest) na allegro Mi Band 1s. My zawsze kupujemy towar od producenta bezpośrednio. Towaru nie chcieliśmy wysłać już do wszystkich pozostałych osób w grudniu bo baliśmy się, że ze względu na okresprzedświąteczny czekaliby ponownie zbyt długo.

 

"nie chodziło o fakturę vat,tylko  Commercial Invoice ,sam nie wiem co to za dokument ,ale celny chciał w ramach udowodnienia kosztów zakupu i tu myślałem że mi przyśle np na 200 może z 300 pln"

Urząd Celny prosi zawsze o potwierdzenie przelewu. gdybyśmy wystawili fikcyjną fakturę na kwot 200-300zł niezgadzałaby się ona z kwotą na wyciągu bankowym.

--------------------------------------------------------------------------------

Ostatnimi czasy zrobiła się na nas duża nagonka w sieci. Powodem jest fakt, że zniszczyliśmy całą konkurencję pośredników, którzy nie są w stanie konkurować z nami cenowo.

 

Edytowane przez Buriza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Madzia86 napisał:

Bo zamiast tel jest bezpiecznik ? :) Miałam już olać sprawę ale nie można przejść obojętnie jak ktoś pisze takie głupoty . Jak widać sklepy typu tv sat maja się dobrze wręcz maja więcej zamówień niż wy. Poza tym  jest Alliexpress czy IBG , XFS gdzie kupuje ludzie obeznani w temacie a nie przepłacają u was.

Błagam, tylko nie przywołuj TV-SAT bo to zwykły cwaniak... Nie dość, że z kontaktem słabo, to w razie gwarancji mają Cie totalnie w d*pie :<

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Madzia86 napisał:

Bo zamiast tel jest bezpiecznik ? :) Miałam już olać sprawę ale nie można przejść obojętnie jak ktoś pisze takie głupoty . Jak widać sklepy typu tv sat maja się dobrze wręcz maja więcej zamówień niż wy. Poza tym  jest Alliexpress czy IBG , XFS gdzie kupuje ludzie obeznani w temacie a nie przepłacają u was.

Kojotek86 aka foster86, dałbyś juz sobie spokój z najazdem na nas. Zostałeś zbluzgany przez wszystkich gdzie pisałeś na nasz temat brednie, jak widać musisz się ukrywać po coraz to nowymi nickami.  Ale jak jesteś ciekawy naszej wolumenu sprzedaży to cały czas rośnie. Po prostu przerzucamy się powoli z detalu na hurt i tego nie widzisz. Mamy 3 stałych odbiorców, po Nowym Roku Chińskim będziemy się ogłaszali w tym kierunku także jak ktoś jest zainteresowany kupnem hurtowych ilości to zapraszamy. Ceny konkurencyjne do alibaba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie odpisywać ale nie mogę tak tego zostawić

 

Cytat

„Na czas dostawy nie mamy wpływu. Proszę pamiętać, że zakup był dokonany w okresie przedświątecznym. Proszę również o zapoznanie się z topiciem na telchina gdzie osoby czekały na swoje paczki zamówione na aliexpress po ponad 2 miesiące w tym najbardziej gorącym okresie zakupowym.”

czy ja miałem pretensje odnośnie czasu dostawy ??

 

Cytat

"generalnie mijanie się  z prawdą w opisie aukcji oraz w regulaminie bardzo mi się nie podoba."

W regulaminie mamy wyraźnie zaznaczone, że czas dostawy do max 60 dni roboczych od wysyłki więc o jakim mijaniu się z prawdą tutaj mówimy?

chodzi o to co było w regulaminie a zostało sprytnie szybko wy edytowane

18. Prosimy otwierać przesyłki w obecności listonosza / kuriera PRZED złożeniem podpisu. Jeśli zawartość została uszkodzona mechanicznie / rozkradziona należy spisać obligatoryjnie protokół szkody!

 

Cytat

"Nawet nie wiecie jakiego miałem  stracha przy otwieraniu ,czy też w środku nie będzie bezpiecznika, listonosz wbrew temu co on ma w regulaminie  nie pozwolił otworzyć przed podpisem"

Listosz ma OBOWIĄZEK zaczekać w przypadku jeśli przesyłka ma oznaki naruszenia i adresat zazaczy, że chce sprawdzić zawartość przesyłki. Mówi o tym Prawo Przewozowe.

To jest dopiero KŁAMSTWO, bo nie ma takiej możliwości żaden listonosz nie pozwoli otworzyć przesyłki zanim nie uzyska podpisu a jak już uzyska to nie ma obowiązku stać czekać i być jakimś świadkiem.

No chyba że wysłał byś tak jak masz napisane w aukcji czyli :

Paczka pocztowa priorytetowa

to być może wtedy tak, ale nie drążyłem tematu bo przyszło jako polecony.

 

Cytat

"...tylko szkoda że sprzedający pisze że tylko niewielki % jego przesyłek jest zatrzymywana( nie mogę znaleźć gdzie to było napisane)  ,co mogło by sugerować że podejmuje jakieś kroki w tym kierunku , a nie robi tego ponieważ deklaruje że w przesyłce jest telefon ,co żaden celnik jak już przejdzie przez jego ręce nie odpuści."

Grubo ponad 95% przesyłek w praktyce przechodzi bez dodatkowych kosztów i niemal zawsze deklarujemy prawdziwą zawartość, ponieważ nie ma zaczenia dla celnika co jest napisane na deklaracji celnej. Jak ma trafić na VAT to trafi.

Nie będziemy dyskutować na ten temat, bo po pierwsze te Twoje wyliczenia to są nie do sprawdzenia, a po drugie gdybyś napisał np. : mp4 player 20$ ,to celnik nawet gdyby wyłapał to istnieje duże prawdopodobieństwo że by puścił gdzie w przypadku jak czyta że jest telefon to wiadomoi że nie odpuści.

 

Cytat

"Mało tego w komplecie były słuchawki oraz etui niby w gratisie ale nie oszukujmy się wiemy jak gratisy wyglądają ,nie ma nic za darmo ,nie wierzę, napisałem aby przysłał  mi fakturę na telefon,dostałem na całość zakupu łącznie z przesyłką , nie namawiam nikogo do oszustwa ale nie wierzę że nie mógł mi przysłać faktury na podstawie której został naliczony Vat na sam telefon, ale ok stało się nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem ,niesmak pozostaje."

Oryginalne słuchawki oraz etui były w gratisie dołączane przez producenta.

też nie do sprawdzenia ,niech będzie że wierze.

 

Cytat

"Wracając do telefonu to był bardzo kiepsko zapakowany w porównaniu do mojego pierwszego zakupu u niego ,to można powiedzieć że po prostu telefon włożony do koperty"

Jest to KŁAMSTWO!  Nie wrzucamy samych telefonów do koperty! Cała zawartość była zapakowana w oryginalny zewnętrzy karton Xiaomi, wykonany z rewelacyjnej jakości tektury (bardzo sztywny) oraz włożona do foliopaku. W kartonie były również poduszki powietrzene aby "nic nie latało w paczce".

Jakie kłamstwo ?? co Ty mi tu zarzucasz, tak jak napisałem telefon był w kartonie ,a że były „gratisy” to użyłeś większego ściśle dopasowanego do wielkości kartona w którym był telefon ,czyli karton w kartonie ,nie zmienia to nic w sprawach zabezpieczenia w czasie transportu w porównaniu do tego w czym dostałem mój pierwszy telefon kupiony Ciebie i nie ukrywam że to super zabezpieczenie było jednym z czynników które zdecydowało że wybrałem Twój sklep jeszcze raz.

Jeśli się uda dodam zdjęcie ilustrujące dla zainteresowanych.

 

Cytat

"Po za tym kupiłem również opaskę Miband 1s do dziś jej nie mam,mimo że miały być wysyłane natychmiast po premierze ,jak się okazało że nasi dystrybutorzy w PL mają już ją u siebie to dowiedziałem się po moim pytaniu że dostanę po 10 stycznia bo jemu wygodniej wsadzić w walizkę i przewieźć w samolocie wysyłając z Polski .Ok niech tak będzie ,w sumie to już wtedy nie miałem wyjścia,uległem opisowi aukcji myślałem że on tam w chinach będzie miał pierwszy ,a tu się okazało że np Technos miał już w pierwszej połowie grudnia u siebie."Na aukcji Mi Band 1s na czerwono było napisane, że jest to zamówienie przedpremierowe (preorder) i wysyłki będą realizowane zgodnie z kolejnością zamówień po fizycznej premierze produktu. Jako pierwsi mieliśmy nowego Mi Banda w polskiej sieci i dla pierwszych osób z listy Mi Band 1s był wysłany w pierwszym terminie dostawy od producenta. Różnica jest taka, że konkurencja zaopatruje się od resselerów , którzy w tym konkretnym przypadku skupywali nowe opaski od osób detalicznych przez specjalne ograniczanie sprzedaży przez producenta (chciał się pozbyć starej wersji, która zalega na magazynie), stąd tak wysoka cena była (i jest) na allegro Mi Band 1s. My zawsze kupujemy towar od producenta bezpośrednio. Towaru nie chcieliśmy wysłać już do wszystkich pozostałych osób w grudniu bo baliśmy się, że ze względu na okresprzedświąteczny czekaliby ponownie zbyt długo.

Wiedziałem że kupuje w preorderze ,lecz myślałem że Ty tam na miejscu będziesz miał je jako pierwszy,a nie będzie je miał np.Technos w Polsce w połowie grudnia.

 

Cytat

"nie chodziło o fakturę vat,tylko  Commercial Invoice ,sam nie wiem co to za dokument ,ale celny chciał w ramach udowodnienia kosztów zakupu i tu myślałem że mi przyśle np na 200 może z 300 pln"

Urząd Celny prosi zawsze o potwierdzenie przelewu. gdybyśmy wystawili fikcyjną fakturę na kwot 200-300zł niezgadzałaby się ona z kwotą na wyciągu bankowym.

to by się zgadzało ,chcieli jedno i drugie.

 

Cytat

--------------------------------------------------------------------------------

Ostatnimi czasy zrobiła się na nas duża nagonka w sieci. Powodem jest fakt, że zniszczyliśmy całą konkurencję pośredników, którzy nie są w stanie konkurować z nami cenowo.

Nie robię żadnej nagonki,nie jestem żadną konkurencją,jestem kupującym opisującym swoje doświadczenie i swoje odczucia,niestety negatywne, czy mam racje czy nie i tak ocenią inni.

 

Pozdrawiam1.thumb.jpg.eb749a62256c609d65bdcd4f19fc

 

 

Edytowane przez sunkist
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam - jako, że jestem nowy to najpierw chciałem się przywitać :) Po wielu latach spędzonych z Nokiami i Windows Phone, przyszedł czas na zmianę systemu. MS nie pokazał od dawna, żadnego porządnego flagowca.

Kupiłem Xiaomi Mi Note 16GB w kolorze czarnym. Telefon nabyłem na allegro od Xon24, 1 stycznia za 1099 zł z przesyłką. Kontakt ze sprzedającym super - 2 razy pisałem maile, a odpowiedzi otrzymałem za pierwszym razem w 6 minut, a za drugim w niecałą godzinę - to się chwali :) . 

Paczka została wysłana 6 stycznia, a dotarła w dniu dzisiejszym (26.01). Telefon jest oryginalny i miał już zainstalowany rom MiUi Polska z października - wystarczyło, że włączyłem aktualizację i gotowe. Oryginalny karton Xiaomi zapakowany był w jeszcze jeden karton i folię - przesyłka dotarła w stanie nienaruszonym.  W kartonie znalazłem poza ładowarką, przejściówkę eu i papiery. Szkoda, że xiaomi nie daje szpikulca do wyciągania karty sim i słuchawek, choć w tej cenie nie ma co narzekać.

Po paru godzinach zabawy Mi Note jestem zachwycony działaniem MiUI. Sam kolor telefonu - czarny - sprawia, że dość mocno widać na nim odciski palców, ale coś za coś - wygląda świetnie ;)

Podsumowując szczerze polecam sprzedawcę i jak będę kupował Mi Pada i kamerkę od Xiaomi to na pewno skorzystam ponownie z ofety xon24 (o ile będzie miał je w ofercie) 

Poniżej wklejam info z śledzenia przesyłki:

  • 2016-01-26 16:04 UP Pobiedziska, Item delivery
  • 2016-01-26 08:31 UP Pobiedziska, Processing of item for delivery
  • 2016-01-26 08:31 UP Pobiedziska, Handing over of item to delivery
  • 2016-01-26 08:22 UP Pobiedziska, Item return
  • 2016-01-26 08:22 UP Pobiedziska, Unsuccessful delivery - decision to return
  • 2016-01-25 19:41 UP Pobiedziska, Item can be collected at the post office
  • 2016-01-25 17:41 UP Pobiedziska, Postal notice
  • 2016-01-25 09:26 UP Pobiedziska, Handing over of item to delivery
  • 2016-01-25 09:26 UP Pobiedziska, Processing of item for delivery
  • 2016-01-25 05:17 WER Komorniki, Package sent
  • 2016-01-20 20:03 WER Warszawa, Item arrived
  • 2016-01-19 02:48 International Postal System, Package sent
  • 2016-01-19 02:48 International Postal System, Item arrived 
  • 2016-01-12 03:54 The item is pre-advised

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Houston11 napisał:

Witam - jako, że jestem nowy to najpierw chciałem się przywitać :) Po wielu latach spędzonych z Nokiami i Windows Phone, przyszedł czas na zmianę systemu. MS nie pokazał od dawna, żadnego porządnego flagowca.

Kupiłem Xiaomi Mi Note 16GB w kolorze czarnym. Telefon nabyłem na allegro od Xon24, 1 stycznia za 1099 zł z przesyłką. Kontakt ze sprzedającym super - 2 razy pisałem maile, a odpowiedzi otrzymałem za pierwszym razem w 6 minut, a za drugim w niecałą godzinę - to się chwali :) . 

Paczka została wysłana 6 stycznia, a dotarła w dniu dzisiejszym (26.01). Telefon jest oryginalny i miał już zainstalowany rom MiUi Polska z października - wystarczyło, że włączyłem aktualizację i gotowe. Oryginalny karton Xiaomi zapakowany był w jeszcze jeden karton i folię - przesyłka dotarła w stanie nienaruszonym.  W kartonie znalazłem poza ładowarką, przejściówkę eu i papiery. Szkoda, że xiaomi nie daje szpikulca do wyciągania karty sim i słuchawek, choć w tej cenie nie ma co narzekać.

Po paru godzinach zabawy Mi Note jestem zachwycony działaniem MiUI. Sam kolor telefonu - czarny - sprawia, że dość mocno widać na nim odciski palców, ale coś za coś - wygląda świetnie ;)

Podsumowując szczerze polecam sprzedawcę i jak będę kupował Mi Pada i kamerkę od Xiaomi to na pewno skorzystam ponownie z ofety xon24 (o ile będzie miał je w ofercie) 

Poniżej wklejam info z śledzenia przesyłki:

  • 2016-01-26 16:04 UP Pobiedziska, Item delivery
  • 2016-01-26 08:31 UP Pobiedziska, Processing of item for delivery
  • 2016-01-26 08:31 UP Pobiedziska, Handing over of item to delivery
  • 2016-01-26 08:22 UP Pobiedziska, Item return
  • 2016-01-26 08:22 UP Pobiedziska, Unsuccessful delivery - decision to return
  • 2016-01-25 19:41 UP Pobiedziska, Item can be collected at the post office
  • 2016-01-25 17:41 UP Pobiedziska, Postal notice
  • 2016-01-25 09:26 UP Pobiedziska, Handing over of item to delivery
  • 2016-01-25 09:26 UP Pobiedziska, Processing of item for delivery
  • 2016-01-25 05:17 WER Komorniki, Package sent
  • 2016-01-20 20:03 WER Warszawa, Item arrived
  • 2016-01-19 02:48 International Postal System, Package sent
  • 2016-01-19 02:48 International Postal System, Item arrived 
  • 2016-01-12 03:54 The item is pre-advised

 

Xiaomi daje szpikulec do tacki z SIM :). Przeszukaj dokładnie pudełko :D, a słuchawek nie dają bo... to mija się z celem, po coś seria "Piston" jest :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Xiaomi daje szpikulec do tacki z SIM :). Przeszukaj dokładnie pudełko :D, a słuchawek nie dają bo... to mija się z celem, po coś seria "Piston" jest :D.

Pistony V3 właśnie zamawiam, a szpikulec faktycznie znalazłem xD nieźle schowany w kartonie na papiery :)

IMG_20160126_205045_1453837867746.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Moją przygodę z Panem Buriza mogę uznać jako najbardziej żenującą transakcję w moim życiu. Zakupiłem od niego kamerę SJ5000+ w sierpniu 2015. Kamera działała prawidłowo ok 30min, a następnie zaczął pojawiać się poniższy problem:

https://www.youtube.com/watch?v=Sx1MY5vSUL4

Zdarzało się czasami uruchomić normalnie i wtedy działała prawidłowo, jednak było to bardzo rzadko, a ja nie po to kupiłem kamerę żeby siedzieć pół godziny i bawić się w włączanie i wyłączanie kamery przed jakimkolwiek nagraniem.

Zgłosiłem reklamację do Pana Burizy / Xon24 załączyłem również filmik z przedstawionym problemem. Kazał odesłać do siebie do Chin, tak też uczyniłem. Po jakimś czasie dostaje odpowiedź że kamera u sprzedawcy działa poprawnie, nagrał również filmik potwierdzający jego słowa i kazał pokryć koszty przesyłki powrotnej jako nie uznana reklamacja. Stwierdziłem że widocznie coś się jej odwidziało i może teraz będzie wszystko ok. Pieniądze przelałem kamera do mnie wraca po otwarciu i chyba 2 uruchomieniu wyskakuje ten sam błąd.

Kolejny kontakt, kolejna wysyłka tym razem wysłałem razem z baterią i kartą SD żeby mógł znaleźć źródło problemu. Sprzedawca zapewniał mnie że nawet jak nie wykryje usterki to odeśle kamerkę do producenta. Kamera została dostarczona jednak leżała na poczcie 18 dni zanim została odebrana a to był już grudzień.

Sprzedawca poinformował mnie że otrzymam nową kamerę, po dotarciu urządzenie chwile działało prawidłowo po czym pokazał się ten sam problem. Gdy przyjrzałem się bliżej okazało się że nosi te same ślady użytkowania i posiada tą samą wersje FW co kamera wysłana za 1 i 2 razem.

Napisałem że otrzymałem ten sam sprzęt i żądam zwrotu pieniędzy, Buriza odpisał tylko że sprzęt jest nowy i kontakt się urwał.

Wystawiłem negatywny komentarz na allegro i w związku z brakiem kontaktu zadzwoniłem do Xona. O zwrocie pieniędzy nie było mowy, ustaliliśmy że odeślę na adres w Polsce gdyż przebywał wtedy na urlopie. Po wysłaniu paczki dostałem SMS żebym nie wysyłał gdyż nie wraca do rodzinnej miejscowości, odpisałem że już wysłałem. Po 2 tyg. paczka do mnie wraca.

3 wysyłka do Chin, sprawdzam na stronie że przesyłka została dostarczona dnia 02.02.2016. Dnia 18.02.2016 piszę wiadomość czy dotarła kamera, dostałem odpowiedź że dotarła w poniedziałek(15.02) a dzisiaj odesłał ją do producenta. Kłamstwo i kolejne przetrzymanie urządzenia.

Po jakimś czasie dostaje wiadomość że po raz 2 sprzęt został wymieniony na nowy i w związku z negatywnym komentarzem mam pokryć koszty przesyłki. Odpisałem że jest to niezgodne z przepisami i poza tym nie etyczne jest żądanie pokrycia kosztów przesyłki przeze mnie skoro od pół roku nie potrafi dostarczyć mi działającego urządzenia.

Odpisał że jego stanowisko jest ostateczne. Doszło między nami do przepychanek słownych, chciałem sprawę zgłaszać na Policję. Zostałem oskarżony o kłamstwo (wg sprzedawcy za 2 razem otrzymałem nowy sprzęt a ja w komentarzu napisałem że ten sam) i na potwierdzenie wysłał mi numery seryjne (SN można sprawdzić tylko na podstawie naklejki pod baterią) napisał mi że po zakupie otrzymałem kamerę z FW 3.x a wymieniony sprzęt miał FW 2.x i nie ma na niej możliwości zainstalowania wersji 3.x na potwierdzenie załączył link do strony producenta. Odpisałem że w kamerce jaką odesłałem i otrzymałem była wersja 3.2 na co mam dowody w postaci filmików. Zapytałem się w takim razie jakim cudem otrzymałem kamerę z wersją 3.2 skoro wg. numeru seryjnego nie ma na niej możliwości zainstalowania tej wersji. Na to pytanie do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.

Napisałem e maila że zostałem przez niego oszukany gdyż wysłał mi to samo urządzenie z przeklejonym SN. Do tego wyłudza ode mnie pieniądze na wysyłkę. W związku z brakiem kontaktu postanowiłem zapłacić te 25zł za wysyłkę, choć trochę się pośpieszyłem bo gdyby nie wysłał to allegro wprowadziło by ograniczenia na jego konto.

Podsumowując zakupy u Pana Buriza/XON24 zostałem oszukany, na przesyłki wydałem ponad 200zł i przez 8 miesięcy od zakupu nie mogłem korzystać z urządzenia.

Żeby nie być po raz kolejny oskarżany o kłamstwa załączam moją całą konwersację e-mail z tym człowiekiem oraz screeny z trackingu

http://chomikuj.pl/santosramirez/Buriza

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro się czyta. Sprzedawca chyba zamiast w polecanych powinien zmienić podforum na nie polecane sklepy. 

//Nezu: Ja chyba o czymś nie wiem, od kiedy Buriza jest z polecanych sklepach na MIUIPolska? No i gdzie masz takie coś wypisane, bo ja nic takiego nie widziałem i nie widzę Polecane Sklepy MIUIPL:o.Chyba, że Twoja szklana kula Ci przepowiedziała przyszłość i wiesz, że Buriza tam trafi? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...