Skocz do zawartości

Obsługa LTE - Global vs xiaomi.eu


00raq00

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zastanawiam się nad zmianą softu z Global na xiaomi.eu na moim MI8. Wcześniej używalem mi6 i miałem soft xiaomi.eu, bo chodził wyraźnie szybciej, niestety na MI8 musze jeszcze czekać na odblokowanie bootloadera około 10 dni. 

Czy na xiaomi.eu działa poprawnie agregacja LTE oraz obsługa LTE 800, jak na global? Pytam bo opiera się on o chinski soft, gdzie LTE 800 nie musi działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem interesujący temat na xiaomi.eu odnośnie agregacji lte oraz prędkości wifi... Niby coś jest na rzeczy, że mi8 na xiaomi.eu ma gorsze wyniki prędkości niż na global.

https://xiaomi.eu/community/threads/mi-8-4g-band-aggregation.49066/page-2#post-472327

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, 00raq00 napisał:

Znalazłem interesujący temat na xiaomi.eu odnośnie agregacji lte oraz prędkości wifi

Jeżeli masz na myśli ten:

Mi 8 band

To wczytaj się dobrze. To są domysły, żadna z osób tam nie ma potwierdzenia (na cały temat 1 screen, w dodatku negujący tezę, że coś jest nie tak). Co więcej, sam udowadniałem w temacie ogólnej dyskusji Mi8, że wszystkie bandy łapie normalnie i agregacje działają, baaa nawet pokazywałem łączność z B20 (jak na Xiaomi przystało, nie wszystkie, bo skąpią na licencje). Nikt też tam nie podesłał wymaganych rzeczy do deva, a jedynie żądają, aby coś z tym zrobił wydając 400$ na sprzęt, którego używać nie będzie, tylko po to, aby 1 osobie pokazać, że się myli... 

Reasumując, jeżeli masz jakieś dowody, to zapraszam do przedstawienia ich, w innym wypadku, jest to zwykłe teoretyzowanie, paplanie bez celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Nezumi said:

Jeżeli masz na myśli ten:

Mi 8 band

To wczytaj się dobrze. To są domysły, żadna z osób tam nie ma potwierdzenia (na cały temat 1 screen, w dodatku negujący tezę, że coś jest nie tak). Co więcej, sam udowadniałem w temacie ogólnej dyskusji Mi8, że wszystkie bandy łapie normalnie i agregacje działają, baaa nawet pokazywałem łączność z B20 (jak na Xiaomi przystało, nie wszystkie, bo skąpią na licencje). Nikt też tam nie podesłał wymaganych rzeczy do deva, a jedynie żądają, aby coś z tym zrobił wydając 400$ na sprzęt, którego używać nie będzie, tylko po to, aby 1 osobie pokazać, że się myli... 

Reasumując, jeżeli masz jakieś dowody, to zapraszam do przedstawienia ich, w innym wypadku, jest to zwykłe teoretyzowanie, paplanie bez celu.

Spoko jak w końcu miną moje 360h to sprawdzę na własnej skórze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 00raq00 napisał:

Spoko jak w końcu miną moje 360h to sprawdzę na własnej skórze

7 i 8 strona ogólnego wątku Mi8 opisuje moje testy agregacji jakbyś był ciekaw. Niedługo pewnie je powtórzę (ponad pół roku rozwoju softu, warto sprawdzić, czy ogarnęli kwestię B7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba roota. Net monster nawet na redmi note 5 potrafił pokazać 800+1800+2100+2600, a tam żadnej agregacji nie ma.
Tylko network signal guru z magiskiem prawdę Ci powie ;)
Mam takie stacje 4CA u siebie, na 99% mi8 jedyne co potrafi zagregowac to 1800+2100.
I tak było od czasów mi5, wychodzi na to że ciągle się nie ogarnęli. Trochę wstyd skoro LG po 400zl na słabych mtk ogarniają CA we wszystkich możliwych kombinacjach

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tpawel napisał:

jedyne co potrafi zagregowac to 1800+2100.

No dobra, ale pytanie jest, czy agreguje tak samo jak na globalu. Co więcej, pisałeś, że Xiaomi nie ma agregacji, a teraz piszesz, że jednak zagregował... To, że Xiaomi oszczędza na europie to nie jest nowina, bo tak jest od zawsze... Potrzebowali ponad roku, aby we flagowcu dać B20, teraz pewnie poczekamy drugie tyle, aż zaczną myśleć o tym, czy w ogóle im się opłaca kupować licencje od QCOMM... Nie wiem jak z agregacją B20, pamiętam, że na jednym z pierwszych softów miałem CA3 z B20, aktualnie nie mogę dorwać zasięgu B20 w domu, będę w tygodniu więcej krążyć to posprawdzam. Szperałem po en.miui i xda, nikt nie daje 1 znacznych odpowiedzi co do agregacji Mi8, jedni piszą, że im działa nawet 4CA, inni, że w ogóle CA2 im się nawet nie załącza. Nie mam też aktualnie czasu się bawić w instalowanie globala i sprawdzanie, mogę jedynie na xiaomi.eu wykonać testy na sieci Play...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mój tel ma jakiś problem z poprawną agregacją pasm LTE. Objawem tego jest nie pokazanie się na pasku statusu ikonki LTE+ tylko samo LTE mimo że jest w zasięgu LTE 800,1800,2600. Sieć Orange. I teraz pytanie czy to trzeba gdzieś aktywować aby zaskoczyło? Czy może karta SIM jest przestarzała?

rom xiaomi.eu najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Findfox napisał:

mi 8 też

Xiaomi nie ma wykupione licencji od Qcomma na wszystkie możliwe agregacje, cóż, niska cena urządzenia skądś się bierze. Jest nadzieja, że niedługo będzie lepiej, coraz więcej ludzi na forum oficjalnym chce pełnych agregacji w swoich regionach i Xiaomi jakoś na to będzie musiało odpowiedzieć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tpawel napisał:

tylko kwestia licencji

No właśnie z tego co wyczytałem to tylko kwestia licencji od Qualcomma. To jest pewnie jak z L1... Uruchomić można, ale wymaga to zainteresowania od Xiaomi. Na en.miui masa tematów także długo już tego olewać nie będą mogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...