szunaj4

Problem z Wi-Fi - rozwiązanie, które może pomóc

Recommended Posts

Wielu z was pisze o problemach ze stabilnością połączenia naszego MiBoxa z domową siecią Wi-Fi. Przedstawię Wam moje spostrzeżenia i wnioski, które całkowicie rozwiązały mój problem z niską prędkością Wi-Fi, ze stabilnością połączenia, etc..

Router 2,4Ghz

Na początku, zaraz po zakupie  MiBoxa, połączyłem się z domowa siecia Wi-Fi ale predkosc była bardzo słaba (max  5Mb przy łączu 60Mb). Inne urządzenia w sieci domowej działały oczywiście bardzo dobrze. Zacząłem grzebać w ustawieniach routera, jednak bez większych skutków. Uwagę moją jednak przykuł jeden parametr: SZEROKOŚĆ KANAŁU - 40Mhz. Zmieniłem na sztywne 20Mhz i o dziwo MiBox ruszył! Prędkość pobierania zbliżona do wszystkich innych urządzeń.

Router 2,4 - 5Ghz

Skończyła mi się umowa na dostęp do Internetu i usługodawca zaproponował mi zwiększenie prędkości do 180Mb, zmieniając przy okazji Router na obsługujący pasmo 5Ghz. I znów zaczęły się schody - słaba prędkość na paśmie 2,4GHz a 5GHz MiBox w ogóle nie widzi! Telefon na BOK, przedstawiam sytuacje i od razu sugeruję zmianę szerokości kanału. Technik zmienił ustawienia przy paśmie 2,4 - 20MHz a przy paśmie 5Ghz - 40 Mhz. Zaraz po tym Mibox wykrył sieć, połączenie - szybkość: ponad 100Mb/s!

Reasumując: Jeśli macie problem z połączeniem Waszego MiBoxa z siecią Wi--Fi w ustawieniach routera zmieńcie SZEROKOŚĆ KANAŁU przy 2,4Ghz - na 20MHZ a przy 5Ghz - na maks. 40Mhz.

• Like 1
  • Thanks 1

Testowałem podobne rozwiązanie na 2.4GHz - przez pewien czas działało stabilniej i nie rwało łącza. Niestety dziś, pomimo że router rozgłasza sieć 30Mps, Mibox widzi max 2Mps, a najczęściej brak sieci.