Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc przy Mi 4c (chyba hard brick)


vobis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

Dziś zakupiłem telefon od znajomego Xiaomi Mi 4c (posiadającego oprogramowanie xiaomi.eu 8.X.X ~nie pamiętam dokładnie oraz Android 5.1).
Wg. strony https://miuipolska.pl/download/ aktualna wersja dla tego modelu to byłoby [MIUI 10: 8.9.13 ANDROID: 7.0 ROM: MI4c KOD: libra ROZM.: 979M MD5: 90A694653F | WSPARCIE ZAKOŃCZONE | DATA: 14/9/2018] Jeżeli dobrze to rozumiem. 
No więc pobrałem to na telefon i wybrałem aktualizację z pliku .zip (nie sądziłem że będzie to bardziej skomplikowane) Naładowanie telefonu było na poziomie 45%+ ( a miałem go nawet podłączyć do ładowarki ale nie zdążyłem) coś tam się porobiło i zgasł ekran i jedyne co teraz widzę to małe logo "MI mi.com" na środku ekranu - przy próbie włączenia. Starałem się znaleźć jakieś rozwiązanie ale przeczytałem tyle tych tutoriali i już nic nie rozumiem z tego wszystkiego...
Niestety to moja pierwsza przygoda z Xiaomi więc przepraszam że jestem w tym kompletnie zielony. 

Przy podłączeniu do ładowarki/komputera czerwona lampka nie mryga więc nie wiem co to oznacza.
Z moich wstępnych obserwacji wynika że telefon mi się  "zbrickował" z czego nie jestem zadowolony.
Dodatkowo przytrzymanie klawiszy power i vol (+) niczym nie skutkuje. 
W próbach naprawy doszedłem do tego że istnieje coś takiego jak tryb Fastboot lecz gdy wchodzę w ten tryb (przycisk power i vol (-) ) w Manadżerze urządzeń mój telefon pojawia się jako to

image.thumb.png.86240cb984834817589e879362ed99ca.png

No i teraz nie do końca wiem co mam robić. Doszedłem do tego że określenie ROM to po prostu system, więc odnalazłem "Oryginalny" chiński soft i próbowałem go wgrać poprzez MIFlash z jednym z poradników. Lecz skończyło się na tym

image.thumb.png.8b321b8d61b64142b83b124d5ab88457.png

Po czym każda moja próba czy wgrania softu nowszego, czy najnowszego, czy jakiegokolwiek innego kończyła się tym samym błędem " remote : Critical partition flashing is not allowed "
Udało mi się gdzieś znaleźć sterowniki do USB dla Xiaomi i sterowniki do qualcomm ale i to nic nie dało. Nawet instalowałem MIPCSuite również nic. (jak mówiłem jestem w tym zielony więc nie mam pojęcia co robić)

I w tej chwili już mam tak na mieszane w głowie że już sam nie wiem co jest czym i co powinienem zrobić... wiele poradników coś mówi o jakimś Bootloaderze ale to trzeba być zalogowanym na telefon, czego ja zrobić nie moge więc nie mam jak tego zrobić... i tak wszystko się zapętla.

Czy mogę was prosić o pomoc, najlepiej w wypunktowaniu co mam zrobić krok po kroku.. PROSZĘ NIE ODSYŁAJCIE MNIE DO INNYCH PORADNIKÓW BO JA JUŻ NIE OGARNIAM TEGO WSZYSTKIEGO.
Jeżeli są potrzebne jakieś dodatkowe informacje lub czegoś nie powiedziałem powiedzcie jak je udostępnić/sprawdzić zrobię co będę umiał.

Bo szczerze powiedziawszy to już mam dość i jedyne co mi przychodzi na myśl to kontakt do micenter.pl - ale szczerze powiedziawszy to nie wiem czy jest sens bo za telefon dałem 200zł...


Z góry dziękuje za każdą pomoc ! 
Pozdrawiam, A.

Edytowane przez vobis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

Musimy na naszym koncie Xiaomi (https://account.xiaomi.com) mieć dodany poprawny numer telefonu, e-mail i wpisany w lokalizacji nasz kraj (Poland).

No i właśnie problem polega na tym że przy tym bootloaderze trzeba mieć jakieś konto, i na telefonie coś tam zrobić.. a ja nie moge odpalić telefonu a przed aktualizacjią telefon był przywrócony do ustawień fabrycznych.

Nawet nie mam karty sim do niego wsadzonej a tym bardziej numeru więc nie mogę zrobić tego "odblokowania bootloadera" bo telefon nie jest nigdzie zarejestrowany jeszcze.. Nawet konta na stronie Xiaomi nie mam. Więc jak mam to zrobić...

Pytanie jak mam zrobić odblokowanie bootloadera gdy nie moge się dostać do telefonu i nie mam numeru. Albo co mam zrobić żeby móc to zrobić.

 

3 godziny temu, frrancuz napisał:

Trzeba wgrać wersję z odblokowanymi, a potem resztę.

Co to znaczy wersje z odblokowanymi ? Gdzie taką wersje znaleźć ? Jak ją wgrać? I jaką resztę ? 

EDIT /// Poza tym wg mnie ten bootloader był już odblokowany na tym urządzeniu ponieważ już było zainstalowane oprogramowanie z MIUIPolska bo wszystko było po polsku, a w samych ustawieniach było napisane że wersja oprogramowania MIUIPolska 8.X.X - Android 5.1 (tak jak to opisałem wyżej)
Jest jakaś możliwość sprawdzenia czy ten bootloader jest zablokowany czy nie - oczywiście w tym momencie w którym jest mój telefon w stanie obecnym.

Edytowane przez vobis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie metody z kontami i odblokowaniem miUnlockiem nie zadziałają, bo obecnie nie masz nic w telefonie. Twój telefon Był odblokowany, ale wgranie 7.0 blokuje w momencie wgrywania. I z tego całe te jaja. Na 100% masz ponownie zablokowany telefon. Zrób poradnikiem do którego prowadzi post jaki podałem (orjona). Były tam również linki do odpowiednich plików.

poczytaj jak wejść w edl, i takie tam. Jest o tym na google i tu, ja komend nie znam na pamięć. U mnie były te same "objawy" a tym (rom w wersji dev wgrany miFlash, potem twrp, najnowsze miuipolska od razu magisk) i działa telefon.

 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, frrancuz napisał:

Tobie metody z kontami i odblokowaniem miUnlockiem nie zadziałają, bo obecnie nie masz nic w telefonie. Twój telefon Był odblokowany, ale wgranie 7.0 blokuje w momencie wgrywania. I z tego całe te jaja. Na 100% masz ponownie zablokowany telefon. Zrób poradnikiem do którego prowadzi post jaki podałem (orjona). Były tam również linki do odpowiednich plików.

Skoro mówisz że nie zadziałają mi metody z miUnlockiem to przecież ten post (orjona) prowadzi własnie do MiUnlock... to skoro nie zadziałają to jak mam je zrobić..

Dobra pytanie za 100punktów.. czy jeżeli zgłoszę naprawę do Micenter.pl to oni będą w stanie to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...