Skocz do zawartości

fastboot - nie działa - nic się nie dzieje


mipf

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam telefon Xiaomi MI 8 SE z wgranym MIUI 8.7.8 bez roota i bez TWRP. Aktualizacja OTA nie działa. Plik aktualizacji pobiera się. Po zatwierdzeniu aktualizacji telefon uruchamia się ponownie, ale nowa wersja nie instaluje się. Nie pojawia się żaden błąd.

IMG_20190206_220018_HDR.thumb.jpg.86dae03e138c45bd9ebf17525a899d0d.jpg  IMG_20190206_215750_HDR.thumb.jpg.d42e01bec6de1dd0a21bcebb3c2dd6c5.jpgIMG_20190206_220123_HDR.thumb.jpg.5577e87d81b12597ade31518be9eb467.jpg

Bezskutecznie próbowałem wgrać TWRP.

Polecenie adb działa mi za każdym razem. adb reboot bootloader bez problemu uruchamia telefon w trybie fastboot:

IMG_20190206_215653_HDR.thumb.jpg.4ce74dbb284c8a75bb9c2d52fbcd60cc.jpg

W trybie fastboot po wykonaniu polecenia fastboot devices i pojawia się:
5e57c4ef        fastboot

Powyższe polecenie działa za każdym razem. Niestety inne komendy fastboot praktycznie nie działają. Po wpisaniu polecenia nic się nie dzieje, mogę czekać i kilkadziesiąt minut i nie ma żadnego efektu. Finalnie muszę przerwać wykonanie polecenia.

Ogólnie wszelkie komendy próbowałem wykonać kilkadziesiąt razy. Niestety bez skutku, nic się nie działo.

Dwa razy zadziałało fastboot oem device-info i pojawiło się:

(bootloader) Verity mode: true
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: true
OKAY [  0.001s]
Finished. Total time: 0.001s

Wgranie TWRP (fastboot -v flash recovery ../TWRP_sirius_9/twrp.img) nigdy nie udało się. Za każdym razem nic się nie działo.

Kabel jest dobry - kopiowałem z/do telefonu pliki. Aby mieć pewność, że nie ma problemów z oprogramowaniem na komputerze, testowałem również na bootowanym z pendrive FWUL. Efekt identyczny.

Macie jakiś pomysł jak wgrać TWRP?

Edytowane przez mipf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe pytanie brzmi "jak wgrać?" bo tak jak napisałem wcześniej fastboot praktycznie nie działa a telefon nie jest zrootowany. Zatem próbowanie wgrywania innego obrazu TWRP przez fastboot nic nie zmienia.

Dla pewności próbowałem wgryać inny obraz TWRP.

Edytowane przez mipf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak kolega. Telefon kupiłem na allegro z niby wgranym softem od miuipolska. Wersja: MIUI 10/8.7.29. Gdy daję aktualizację OTA, wyskakuje komunikat wersja MIUI jest aktualna. Gdy pobieram aktualizację i daję aktualizuj z pliku .zip telefon się restartuje i nic się nie dzieje. jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pacanek91, a co ma się dziać, skoro nie masz TWRP?

@mipf wszystko działa.

Obaj zastosujcie gotowe rozwiązanie z forum, do którego link dostaliście w tym wątku.

Kolejność postępowania:

zainstalować twrp 1217 (będzie działać system i recovery)

zaktualizować rom do 9.1.24

uruchomić fastboot i przez adb zainstalować twrp 1227.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp4ubw gotowe rozwiązanie z forum nie odpowiada na pytanie jak zainstalować jakiekolwiek TWRP w sytuacji gdy nie działa polecenie fastboot flash recovery plik-z-twrp.img

Jak w trybie fastboot używa się  adb? Pokaż choć jeden wpis w którym ktokolwiek twierdzi, że z powodzeniem używa adb gdy telefon jest w trybie fastboot.

U mnie adb (Android Debug Bridge) wykrywa telefon wtedy i tylko wtedy gdy telefon jest uruchomiony w normalnym trybie. Natomiast fastboot (Android flashing and booting utility) wykrywa telefon wtedy i tylko wtedy gdy jest on uruchomiony w trybie fastboot, tyle że tylko wykrywa ale nic więcej nie mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp4ubw Tak jak wcześniej napisałem wgrane jest MIUI Polska, zatem bootloader jest odblokowany. O tym, że jest odblokowany świadczy też

fastboot oem device-info:

(bootloader) Verity mode: true
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: true

oraz: unlocked.thumb.jpg.da364913835dc1391e3c139ec97daaf1.jpg

Niestety fastboot nie działa i w tym jest problem. Jeśliby działał to poradziłbym sobie dalej.

@dzidexx  Nazwa pliku obrazu jest poprawna - taka podpowiada konsola, dla pewności porównywalem też czy na pewno jest poprawna. Poza tym jeśli podałbym błędną ścieżkę do pliku to pojawiłby się stosowny komunikat błędu  fastboot: error: cannot load 'nieistniejacy-plik-img': No such file or directory

Już w pierwszym wpisie napisałem, że próbowałem te komendy i jaki był ich efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidexx U mnie się pojawia:

fastboot -v flash recovery ../TWRP_sirius_9/twrp.img.img
fastboot: error: cannot load '../TWRP_sirius_9/twrp.img.img': No such file or directory

Poza tym:

ls ../TWRP_sirius_9
twrp.img

Dzięki za podpowiedź z MiFlash'em. Sprawdzę, niestety dopiero jutro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz bezustannie wrzucić złe TWRP. Wrzuć to co masz opisane kilkukrotnie i wszystko zadziała. Nie potrzebujesz miflasha i zmiany roma. Ten model z tym co masz działa idealnie na tym co masz tylko zastosuj się do instrukcji.

W MI8 Se nastąpiła zmiana bootloadera po sofce z grudnia. Ty masz stary bootloader, próbujesz na siłę wrzucić TWRP z nowym, nie ma szans aby zadziałało. Po to są dwa w tutku, aby wrzucić działające pasujące do twojego BLa, a następnie nowy soft zmieniający BL i dostosowane do tego TWRP.

 

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Netoper to był przykład, że nie działo z podwójnym .img zresztą zobacz jak się nazywa plik widać to po wyświetleniu zawartości katalogu poleceniem ls

Zgodnie z sugestią @sp4ubw próbowałem wgrać TWRP 1217. Niestety też nic się nie działo. Na wszelki wypadek sprawdziłem również z 1227. Efekt był ten sam.

Sumy kontrolne obrazów które użyłem:

md5sum *.img
14194598c48c660c8a6fa78df328989d  recovery-TWRP-3.2.3-1217-XIAOMI8SE-CN-wzsx150.img
71dd27bd40e85388b49a4c356bb6458f  recovery-TWRP-3.2.3-1227-XIAOMI8SE-CN-wzsx150.img
sha1sum *.img
68ab8f6ec233a287b0cdd048fb7c3f845f10ce70  recovery-TWRP-3.2.3-1217-XIAOMI8SE-CN-wzsx150.img
c715aac09dd05065a60ca174899283479d0ec41b  recovery-TWRP-3.2.3-1227-XIAOMI8SE-CN-wzsx150.img

Niestety do poniedziałku niewiele będę w stanie zrobić.

Jednak jak znajdę czas to spróbuję z MiFlash'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koz3r Nie mam TWRP, napisałem o tym w pierwszym wpisie. @orjon Wziąłem pod uwagę że może być to problem z systemem. Dlatego testowałem również na bootowanym z pendrive FWUL czyli systemie dedykowanym do tego rodzaju operacji mającym preinstalowane narzędzia.

Oczywiście jak będę miał możliwość to sprawdzę na innym komputerze. 

Przypuszczam, że problem leży w niestandardowym sposobie wgrania MIUI Polska przez sprzedawcę. 

Edytowane przez mipf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wes posluchaj co ci wszyscy mowia

Wrzuc te twrp 1217 - jak je wrzucisz to nic sie nie dzieje , wyłącz tel i recznie wchodzisz przyciskami (bo po komendzie reboot w fastboocie sie nie odpala)

Edytowane przez koz3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany.

Fastboot zaczął działać poprawnie po wykonaniu porady @dzidexx sugeruję w grać China Stable MiFlash'em - z czyszczeniem, bez blokowania Bootloader'a

Wtedy można było wgrać TWRP i MIUI Polska. 

Edytowane przez mipf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mipf
Mam identyczny problem jak ty i śmieszą mnie te porady niektórych, którzy z uporem maniaka próbują tłumaczyć jak dziecku coś co nie wychodzi.

skąd pobierałeś china stable ?

Dnia 8.02.2019 o 13:23, mipf napisał:

Problem został rozwiązany.

Fastboot zaczął działać poprawnie po wykonaniu porady @dzidexx sugeruję w grać China Stable MiFlash'em - z czyszczeniem, bez blokowania Bootloader'a

Wtedy można było wgrać TWRP i MIUI Polska. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...