Skocz do zawartości

Mi Air Purifier Pro problem z połączeniem aplikacji Mi Home- przekroczono czas połączenia


Dudus89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Na wstępie chciałbym się z Wami przywitać, jestem tutaj nowy i przychodzę od razu z problemem:

Zakupiłem oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier PRO z tego wersję CN niby z odblokowaną automatyzacją.

Mam jednak problem ze sparowaniem oczyszczacza z aplikacją Mi Home.

Aplikacja widzi oczyszczacz po ustawieniu regionu Chińskiego w aplikacji Mi Home, oczyszczacz wydaje dźwięki parowania, jednak pojawia się komunikat "Przekroczono czas połączenia" i oczyszczać nie jest widoczny w Mi Home.

Próbowałem parowania urządzenia zarówno na Android, ściągałem różne wersję aplikacji- najnowszą jak i starsze, niestety zawsze ten sam problem.

Resetowałem urządzenie bez przesady ze 100 razy wczoraj i dzisiaj, niestety bez skutku.....

Korzystam z Neostrady- router Asus AC68U.

Utworzyłem nawet drugie konto MI, w którym ustawiłem Region Hong Kong, na pierwszym koncie mam ustawioną Polskę.

Ustawiłem DNS w routerze- 8.8.8.8 i 8.8.4.4, niestety nadal nic....

Może ktoś mógłby coś pomóc?

Pozdrawiam serdecznie.....

 

2ee18be8fac877b655e625859f528269.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Siemanko,

 

Po dwóch dniach, 100+ restartach, 2 access pointach, rebootach routera, zrobieniu wszystkiego co mówi standardowa procedura troubleshooting-u od xiaomi, gearbest, i nie wiem czego jeszcze,  fix jest prosty:  

1. trzeba stworzyć konto xiaomi na region/lokalizacja chiny (można podać polski nr tel)

2. Po instalacji apki wybrać region:Chiny i zalogować "chińskim" kontem xiaomi  

3. Urządzenie łączy się bez problemu z routerem + 2 chyba kolejne kroki 

4. Z apki  (z połączonym oczyszczaczem) trzeba zaktualizować soft/firmware samego oczyszczacza

5. Można zmienić wtedy region na Polskę (wymagane ponownie zalogowanie do konta xiaomi i połączenie oczyszczacza ale po upgradzie już wszystko działa jak powinno)

PS. Lokalizacja apki na Polskę daję mniej widocznych statystyk niż Chiny ale to już kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam odwrotny problem. Kupiłem w Polsce. Na regionie Polska znajduje ale ja mam wszystkie urządzenia, czujki na regionie Chin i tutaj nie widzi. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Kiedyś miałem to samo z odkurzaczem i po jakimś czasie nagle się udało.

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2019 o 23:20, rezmus napisał:

https://uploadfiles.io/fh043

to zainstaluj i bedzie mozna dodac na dowolnym regionie.

Pomogło

Dnia 19.04.2019 o 07:46, canibalo napisał:

@Witek_Wojciechowski zrobiłem materiał na youtube o oczyszczaczu w wersji PRO EU który kupiłem ostatnio... dodaje go na region China Mainland. zobacz sobie:

https://youtu.be/KVDimDx9AEI - Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro CZEŚĆ 1 - rozpakowanie, aplikacja Xiaomi Home

 

Fajny film.

Do tej pory nie miałem problemów - to był konkretny - dany region (chiny) nie widział. Już wszystko ogarnąłem z czujkami mam 23 urządzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
https://uploadfiles.io/fh043
to zainstaluj i bedzie mozna dodac na dowolnym regionie.
Fajnie działa, ale ostatnio pojawia się aktualizacja i na końcu niepowodzenie. Czy są nowsze wersje? Pytam na przyszłość. Może kiedyś coś kupę co jeszcze nie jest na liście tej wersji.

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowsze wersje beda jak zrobie, tych od nich nie pobieraj, bo stracisz wszystko co w modzie. i tak nie powinny sie zainstalowac na moda, bo jest innym kluczem podpisane.

tu masz nowsza liste urzadzen (baza ta sama).

https://uploadfiles.io/af1m5cjf

xiaomi_home_5.5.6_mod_20190504.apk

5.5.6 to uzyta baza mi home, 20190504 to lista wszystkich urzadzen z wszystkich regionow zrobiona na ten dzien.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni forumowicze, mam nadzieje że również ekipa wsparcia XIAOMI

Zakupiłem urządzenia 2 urządzenia:

Smartmi Xiaomi Evaporative Humidifier 2

oraz

Robot Vacuum Cleaner 2 s50 s55

Niestety mam problem z symultaniczną ich obslugą w aplikacji XIAOMI HOME.

1) Wymaganie dla ROBOT S50 jest takie - że można go dodać TYLKO na serwerach europejskich w aplikacji (nie na chińskim serwerze)

2) Urządzenie HUMIDFIER 2 mogę dodać do aplikacji tylko wtedy jak zaloguje się na chińskim serwerze.

Czyli aktualnie moja sytuacja, że ROBOTS50 mam na jednym serwerze, żeby zobaczyć status HUMIDFIER 2 muszę się przelogować. Na dłuższą metę nie powinno tak być, eliminuje to jedno urządzenie z używania funkcji smart z aplikacji.

STAD PYTANIE:

Czy jest już dostępny gdzieś serwer gdzie będę mógł dodać oba urządzenia do aplikacji XIAOMI HOME? (może mam nieaktualne dane (robiłem dochodzenie z miesiąc temu)

Jeśli nie - to czy mogę liczyć na zwrot pieniędzy za jedno z urządzeń?

pozdrawiam,

piotrek_b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umieszczanie takiego samego posta w wielu tematach jest uznawane co najmniej za niestosowne. to forum fanowskie i nie ma nic wspolnego z firma xiaomi.

kupiles urzadzenia z roznych regionow, odkurzacz eu i nawilzacz cn. masz takie opcje:

1. zwrocic odkurzacz eu i kupic cn

2. zrootowac odkurzacz eu i przerobic go na cn

3. zainstalowac zmodowana apke mi home na android https://uploadfiles.io/rz5fllg3 i dodac nawilzacz na region eu.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

xiaoOk.

Skasowałem apke XiaomiHome.

pobrałem plik o wadze 135,59

Chciałem zainstalować plik. ale na koniec instalacji wyrzuca mi info "Aplikacja nie została zainstalowana"

Ściagnąłem XiaomiHome.

Zainstalowałem XiaomiHome

Kolejna próba instalacji ściągniętego z linku moda (nie zalogowałem sie wcześniej do apki)

Informacja "aplikacja nie została zainstalowana".

 

Jutro dopiero będę mógł sprawdzić czy zabangla, ale info o braku instalacji jakos mnie nastawia pesymistycznie:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem jeszcze temat instalowania ponownego. Odinstalowałem mi home.

zainstalowałem mi home.

Wyczysciłem całą podręczną etc.

Próbowałem zainstalowa moda mając mi home ze sklepu placy

wywaliło, "Aplikacja nie została zainstalowana".

Zobaczymy co w domu.

 

Jak ogarnąć logowanie?

Wcześniej jak zalogowałem się na swoje konto (już z mi banda) dodałem humidifiera w regionie chin i po przelogowaniu tym samym kontem na Polskę nie ma urzadzenia. Może tu coś źle robie?

Edytowane przez alehandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy na podstawowej wersji tym razem po próbie wgrania moda (chyba nieudanej) znajdzie humidifier'a.

 

Chciałem go wpiąc w inteligentny dom, ale pachni mi lipą jesli będę miał różne urządzenia w różnych regionach bo wtedy będą dla siebie niewidoczne.

 

Może rozwiązaniem będzie region US w jez ang?

Troche rozczarowujący początek przygody z inteligentnym domem od xiaomi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod pozwala ci dodac urzadzenia na regiony, na ktore nie pozwala oryginal. np mozesz podpiac chinska wersje nawilzacza na europe i odwrotnie. zaloguj sie na region gdzie chcesz miec urzadzenie, zresetuj jego wifi (tryb parowania) i dodaj.

jak chcesz uzywac oryginalu i miec wszystkie urzadzenia na jedym regionie to musisz kupic wszystko z jednej dystrybucji (najczesciej chinskiej, ze wzgledu na ilosc urzadzen).

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje od wersji 5.6.6 którą mam teraz gołą z ustawienia Polska/Polska.

Poprzednio przy resetowaniu apka nie widziała urządzenia (P/P) pomimo że nawilzacz wifi widziało i "ręcznie" (nawet poprzez apke i jej "dodaj recznie") można było połączyć się z nawilżaczem. Nie zmieniało to faktu, że apka nawet po połączeniu z wifi urządzenia nie widziała nawilżacza.

Dopiero zmiana na Chiny/Polska pozwoliła dodać urządzenie (ale apka była już do v 6.5.12.)

Dziwi mnie to że mój telefon (?) nie pozwala na zainstalowanie moda, a proces instalacji patrząc na pasek niemal dochodzi do 100%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na regionie polska jest inny nawilzacz. wyglada tak samo, nazywa sie tak samo, ale to model globalny cb1, a twoj chinski to ca1. oryginalna apka nie dodasz ich na regiony, na ktorych nie powinny dzialac. taka polityka xiaomi.

co do telefonu musisz szukac pomocy na forum lg, bo nikt do tej pory nie mial problemu z instalacja aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Przeszukałem fora próbowałem różnych rozwiązań i nic...

Aplikacja Xiaomi Home wersja 5.6.19 nie widzi oczyszczacza piurifier S2 CN...

Niby trzeba przełączyć na region Chiny kontynentalne (Mainland) ale u mnie tego nie ma... Są same Chiny, Chiny Hongkong i Makau.

Jak mogę rozwiązać problem, co robię źle że nie mogę połączyć oczyszczacza z aplikacją?

Dodam tylko że telefon w sieci wifi widzi oczyszczacz, a aplikacja ma wszystkie uprawnienia (lokalizację).

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...