Sign in to follow this  
Ari93

Problem z instalacją/deinstalacją YouTube Vanced

Recommended Posts

Hej, niedawno zainstalowałem przez magiska .zip z YT Vanced, wszystko było super do czasu zaktualizowania YT przez google play... (zapomniałem wyłączyć automatyczną aktualizacje ;/)

Po szybkiej próbie naprawy utknąłem... jakkolwiek nie spróbuję to po resecie system nie wstaje. MiuiPolska flashowałem już chyba z 10 razy, z magiskami, uninstallerami, wipami cache i dalvika itp ale nie potrafię poprawnie odinstalować YT Vanced tak, żeby w końcu zaczęło działać. Na dysku googla mają jakiś uninstall, skrypt .sh ale jak tego użyć? Włączyłem w skrypcie opcje uninstall, wykonałem skrypt na Androidzie w Termux (również z rootem) jak i w terminalu TWRP, przejrzałem pliki instalatora .zip ale z tego co widzę to on tylko modyfikuje /system... a system jak już pisałem wyżej przeorałem kilkukrotnie. Przy instalowaniu coś robi na /data/adb (magisk coś tam trzyma) ale po odinstalowaniu magiska w TWRP menedżer plików nic w tym folderze nie widzi sensownego co by oznaczało że jest czyszczony przy odinstalowywaniu magiska...

Kolejny fajny bajer; instalując standardowego YT ze sklepu ten działa, klikając później "odinstaluj" telefon łapie soft-reboota :P po ponownym załadowaniu systemu YT nie ma.

Pomógłby ktoś rozwiązać ten problem bez robienia wipe /data? Nie uśmiecha mi się instalować wszystkiego od nowa... Na razie nauczyłem się przyspieszyć proces ratowania systemu; wystarczy uninstall i install magiska :roll:

Edit
bym zapomniał ale to chyba większego znaczenia nie ma; telefon to Mix 2S na najnowszym Miui Polska.

Edited by Ari93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poszukaj folderów YouTube w System/app /priv-app (YouTube) i w Data/app /data (com.google.android.youtube).

Usuń wszystkie jakie znajdziesz. Użyj root file manager albo twrp file manager. Na koniec zrób wipie cache i dalvik w twrp.

Zainstaluj moduł Magisk.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

We wszystkich tych folderach nic nie było, sprawdzałem też wcześniej ale zastanowiło mnie w sumie dlaczego nie ma... Może jakiś problem z uprawnieniami? Zainstalowałem YT ze sklepu i wtedy skasowałem ręcznie w tych folderach youtube, zainstalowałem ponownie, kliknąłem "odinstaluj" i nic, apka się odinstalowała... więc do magiska, instalacja i śmiga :D

Nie widzę w tym większego sensu ale tak jak wyżej pisałem, próbowałem już wszystkiego więc faktycznie coś się uprawnienia mogły "zawiesić" i dopiero moje ręczne skasowanie z rootem skasowało te foldery tak jak powinny być skasowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku jaki miałeś - aktualizacja jest w partycji data, Youtube Vanced siedzi w magisk.img i jest tylko montowane w /System. Dane są w /data/data.

Przypadkową/celową aktualizację usuwa się poprzez wyłączenie aplikacji Youtube - ustawienia, aplikacje. Powoduje to przywrócenie wersji fabrycznej(w tym przypadku Vanced). Wystarczy ją po tym zabiegu włączyć.

@up

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najpierw kliknąłem w Magisku żeby odinstalować (bo zainstalować nie chciał), następnie olśniło mnie właśnie że to tylko aktualizacja więc w ustawieniach kliknałem odinstaluj aktualizację... i nic, kliknąłem z 5 razy i bez zmian. Skrót do YT na pulpicie po kliknięciu wyrzucał okienko że brak aplikacji i czy zainstalować ze sklepu, magisk nadal nie instalował, ręcznie też się nie dało więc zrestartowałem telefon... i padł. Chyba tak to wyglądało, byłem w drodze i nie miałem zbytnio możliwości rozkminiać co się stało i jak to naprawić ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this